Železný vlk

Poutavé mysteriózní fantasy se staroseverskými kořeny, pojednávající o krvi, touze a závislosti Představ si, že objevíš tajemství, po němž prahnou ti nejvlivnější. Něco z jiného světa. Něco natolik mocného, že to může změnit vše. Tvou zemi. Tvůj život. Tvé srdce. Juva nenávidí krvezpytce, kteří se těší úctě pro své jasnovidecké schopnosti, a přitom jsou to podvodníci, co využívají strachu, hromadí majetek a baží po moci. To ví Juva až moc dobře, ke krvezpytcům totiž patří i její rodina a ona sama přísahala, že se nikdy nestane jednou z nich. Když ale dívčinu rodinu napadnou vardari, záhadné nestárnoucí bytosti, zaplete se do honby za dědictvím svého rodu — temným tajemstvím, které kdysi změnilo svět a nyní ho může přetvořit znovu. Aby Juva přežila, musí se postavit čelem k potlačené vzpomínce z dětství, ke chvíli, kdy uviděla ďábla. Železný vlk je prvním dílem trilogie Vardari, kterým začíná samostatný příběh z prostředí oceňované série Havraní kruhy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476573/big_zelezny-vlk-oUY-476573.jpg 4.823

Vardari 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Jernulven, 2020

Kniha Železný vlk

Tenebris_Draco

Trochu jsem se této knihy obávala, nechtěla jsem mít tak velká očekávání, jaká jsem měla. Avšak bát jsem se vůbec nemusela!
Bylo to skvělé. Prostředí, postavy, prostě všechno.
Užila jsem si to a jsem zvědavá na pokračování.
Sice jsem autorčinu předchozí sérii nečetla, protože mě nezaujala anotace, přesto to možná zkusím. Tedy pokud bude stejně skvělá, jako Železný vlk.
Samozřejmě se zde objevují vulgarismy, což se k prostředí náramně hodilo.
Každopádně pokud chce někdo číst nějaké temnější fantasy, lehce děsivé a krvavé (tedy pro mě), tak mu toto dílo doporučuji.

kneslova

Chytlo mne to až v druhé třetině knihy , zajímavé fantasy… a zase čekat na další díly , uvidíme

Alex.Barunka
29.12.2021

Zklamaná nejsem ani trošku. Siri dostála svému slovu. Nepřekonala se, ale ani se nepodkopala. Je to temnější, mysterióznější, ve světě, který svoje základy už dávno dostal a tomuto úvodu v mnohém proklestil cestu. Siri nás sice místy vede očekávatelně, ale jako revanš klade do cesty velkou porci chtivosti. A to mě na tom v kombinaci s tím jak Siri píše a hraje si s emocemi, strašně baví.

LenkaPet
12.12.2021

Zbožňuji Siri Pettersen. Myslím že není co k tomu dodávat. Kniha je skvělá, tak jako předchozí řada Havraní kruhy.

Teclaireddy
11.12.2021

Příjemná kvalitní oddechovka. Působilo to na mě asi trochu vyzráleji než Odinovo dítě. Příběh krásně plyne, je poutavý - ale místy mi přišlo, že to bylo na úkor uvěřitelnosti. Cítila jsem z toho, že autorka vedla příběh tam, kam ho chtěla dovést, a ne vždy tam, kam by reálně vedl, bylo to trochu uhlazené.

Dragita
07.12.2021

Mělo to pomalý rozjezd. Sice mě první kapitola hned zaujala, ale pak se dějová linka rozdělila a některé pohledy mě už tak nezajímaly (a přišlo mi, že děj extra neposunuli - třeba Rugen), ale pak se to po sté stránce začalo konečně rozmotávat a od stránky 150 jsem už nedokázala knihu odložit. Až mě mrzelo, že kniha nemá víc stran a že druhý díl ještě nevyšel. Juva byla chytrá, ale i naivní a nevěděla, zda si vůbec může věřit. Vzhledem k jejímu dětství se není co divit. Nakonec se ze všeho dostala sama. Žádná cukrová panenka, co čeká na záchranu.
By mě zajímalo, jak dlouho budeme čekat na dvojku.... :D (okej, hlavně na toho vlka)