osuška osuška komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Výborná kniha o hrozných věcech, který se můžou dítěti dít ve vlastní rodině.

08.08.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Samostatně popsané osudy slepé francouzské dívky a německého vojáka, které se v určité chvíli na okamžik spojí. Přes všechny tragédie velmi nežná kniha.

17.08.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Napínavá kniha od začátku do konce. Během čtení jsem neustále googlila, hledala další informace. Oceňuji autorovo poznámky a odkazy pod čarou ( např. byla zmíněna zmizelá Ďatlovovo výprava, pro mě nové info ) . Spousta věcí se dá vysvětlit, spousta věcí je mezi nebem a zemí. Chvílemi mi šel mráz po zádech.

04.06.2020 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Moc pěkné, čtivé. V knize se objevuje postava Loty z Kyselých třešní.

19.03.2023 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Útěk na drsnou Aljašku s vidinou, že se rozložená osobnost člověka zase složí vlivem okolnosti dohromady. Ve jménu lásky týrá válečný veterán svou rodinu a poměrně brzy je jisté, že situace nedopadne dobře. Trochu mě zklamal konec, který mi přišel nereálný, přesto moc pěkná knížka.

17.08.2020 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Syrový, tragický příběh napsaný na základě skutečných událostí. Dokonale popsaný drsný život a zima na Islandu. Příběh, který zůstane v hlavě. Vzhledem k obsahu knihy je název a obal úplně matoucí.

29.06.2020 5 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Skvěle napsaný drsný příběh jedné rodiny, poznamenané dávnou tragedii. Autorka vykreslila největšího zmetka tak, že jsem ho na konci vůbec nelitovala.

16.08.2021 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Štěpka Kiliánová, její touha po vztahu, po dětech, její síla a odhodlání, odlišnost v tehdejší době, to všechno jsou Petrolejové lampy. Klasika velmi čtivě napsaná, tak pěkně, že se vidíte vedle Štěpky v Jilemnici na konci 19. století a zapomínáte na to, co se kolem vás děje. Přestože kniha je kniha, líbí se mi moc i film.

02.02.2021 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Dobře čtivá kniha s otevřeným koncem. Zajímalo by mě pokračování příběhu.

02.07.2022 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Co prožívá matka pohřešovaného dítěte? Co prožívá žena obviněného pachatele? Jak celý případ vnímá vyšetřovatel? Těmto otázkám se věnuje kniha více než samotnému zločinu. Čtivě a temně napsáno.

05.06.2021 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Ještě lepší než film.

10.11.2019 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Velké množství postav, několik propletených osudů. Takový konec jsem nečekala. Dovedu si představit volné pokračování příběhu.

09.01.2022 4 z 5

Než vybledne den Než vybledne den Kristína Hušeková

Přečteno jedním dechem. Depresivní kniha od začátku do konce, protože právě tento příběh se mohl stát.

26.09.2021 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Krásně napsaná smutná kniha. Kdo se cítí vykořeněný, pochopí.

27.01.2021 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Dá se utéct před svým svědomím?
Citace z konce knihy: Když vcházím do místnosti, když se setkávám s druhým člověkem, nejsem to pouze já. Jsem celý život. Jsem svá přítomnost, ale mnohem více svá minulost. Jsem cestující. A nesu těžké zavazadlo.

28.10.2019 5 z 5

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

Knihu jsem nedočetla. Nedokázala jsem se přenést přes styl psaní. Takto se nevyjadřuje jedenáctiletý kluk.

14.04.2022

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Dvě ženy svedla náhoda dohromady a přestože je dělí více než 70 let, mají něco společného. Kniha je velmi čtivá, prolíná se zde minulost a současnost. Skutečný sirotčí vlak rozvážel po Spojených státech osiřelé a opuštěné děti s cílem umístit je do rodin za dost otřesných podmínek - pro mě nová informace. Kniha stojí určitě za přečtení.

23.11.2020 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Nedokázala jsem se začíst, ztrácela jsem se v postavách. Snažila jsem se vydržet, protože mě zajímalo téma knihy, ale nakonec jsem jí odložila nedočtenou.

22.08.2020 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Má první kniha od Třeštíkové, aniž bych cokoliv očekávala. Čtivá, děj má spád, je tam napětí, humor, soucit i nesympatie. Alice je pro mě taková Štěpka Kiliánová z Petrolejových lamp, tolik jsem jí fandila. :-)

30.03.2020 5 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Velmi čtivé povídky. Z každé by mohl být samostatný román.

18.09.2022