orson orson komentáře u knih

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Dlouho jsem nečetl žádnou knížku od Kinga, tak jsem to musel napravit a tahle mě zaujala, už jen tím, že patří do Bachmanova období (které je podle mě to nejlepší). A rozhodně mě nezklamala. Prvotní zápletka je jednoduchá a čtenář čeká, co udělá hlavní hrdina, až dojde ke konfrontaci a to co udělal mě tedy příjemně překvapilo! Rozhodně to bylo nečekané.

22.04.2022 4 z 5

V kanclu: Komiks ze života, ve kterém se možná poznáte V kanclu: Komiks ze života, ve kterém se možná poznáte TomB

Sleduji je na facebooku už pěkně dlouho, ale stejně jsem knihu hned chtěl a moc se mi líbila. Krásně jsem si zavzpomínal na časy v korporátu, kdy jsem tam pracoval jako senior frontend developer :)))

08.04.2022 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Nebylo to špatné, hezky vymyšlený svět i hlavní zápletka a důvody proč co kdo dělá. Líbilo se mi to, jen tedy někde v půlce jsem se začal trochu nudit. Závěr mi to ale dost vynahradil, rozuzlení mělo zase pěkný spád.

20.03.2022 4 z 5

Bitevní mág Bitevní mág Peter A. Flannery

Možná je to pro trochu mladší publikum, ale mě se tahhle fantasy hodně líbila - originální nápady, zápletky také měly zajímavé nepředvídatelné rozuzlení a hlavně to bylo napsané tak čtivě, že jsem kniku odkládal až dlouho po půlnoci. Jen ke konci už autorovi trochu docházel dech. V každém případě se těším na další jeho přeložené knihy.

20.03.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Vtipné fejetony s pointou, doporučuji dávkovat po kouskách, déle vám to vydrží :) Musím se mrknout na další Ebenovy knihy.

20.03.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Marťan byl sice lepší, protože uvěřitelnější, ale tohle se také povedlo!

21.02.2022 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Dobře napsané a vlastně popsané aktuální téma. Jasně v té knize je to dotaženo až do absurdna (tedy určitě takové youtubery taky najdete), ale co je důležitější - začnete přemýšlet o tom, zda se vám vyplatí zveřejňovat informace o sobě a své rodině na sociální sítě za pár lajků...

21.02.2022 5 z 5

Časovládci: Skryté ostří Časovládci: Skryté ostří Martin Sládek

Začátek hodně hodně zmatený, netušil jsem o co jde, koho sleduji ani kdy se to odehrává. Postupně naštěstí převládl jeden příběh a vše začalo pomalu dávat smysl. Jako nebylo to špatné, vážně to nebylo vůbec špatné.

05.02.2022 4 z 5

Knížka mě zaujala už svým názvem a obálkou a ani po přečtení jsem rozhodně nebyl zklamán. Mám rád životopisné knihy založené na skutečných událostech a osudech. Tohle byl hodně pohnutý osud. A kduž jsem se v knize dočetl, že o ní a jejím bratrovi napsal jednu povídku i Ota Pavel, hned jsem si ji musel znovu přečíst. A to asni nemluvím o pročítání wikipedie ...

05.02.2022 5 z 5

Kompletní historie budoucnosti Kompletní historie budoucnosti Robert A. Heinlein

Svého času to musela být hodně dobrá sbírka povídek. Dnes už se na ní ten čas trochu podepsal a tak některé povídky jsou trochu úsměvné. Ale i tam je tam spousta opravdu dobrých nestárnoucích hitů.

Pivo na Loiře Pivo na Loiře Tommy Barnes

Pokud máte rádi pivo, tak tohle se vám bude líbit! Je to fajn oddechovka občas s trochu silnějšími výrazy a střelenými nápady hlavního hrdiny a jeho psa.

05.02.2022 4 z 5

Jeseníky: Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti Jeseníky: Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti Ivan Fíla

Krásné fotky a možná ještě hezčí povídání z mého rodného kraje. Povedený formát a provedení, budu se muset podívat i na další autorovy kníkžy.

31.01.2022 5 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Fajn oddechové čtení, místy vtipné, místy dojemné a hodně pokorné.

31.01.2022 4 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Sice jsem už trochu pozapomínal o co přesně šlo v předchozích dílech, ale postupně se mi to vybavilo a musím uznat, že tato trilogie se povedla - každý díl je o něčem trochu jiném, ale celkově to do sebe v posledním díle hezky zapadne a ten závěr je dosti strhující a dobře gradující. Už se těším, až si to po pár letech znovu přečtu!

31.01.2022 5 z 5

Zpod klobouku Zpod klobouku Martin Kinc

Na poezii moc nejsem. Ale protože autora znám z Twitteru a jeho verše mi přišly docela vtipné a trefné, tak jsem rád jeho knihu podpořil. A navíc ta kombinace s kresbami od Lukáše Fibricha! Tomu nešlo odolat :)

22.12.2021 5 z 5

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Vysoké hodnocení, skvělé recenze, soumrak divokého západu, Pulitzerova cena ... nechápu jak mi mohla tato kniha tak dlouho unikat. 800 stránek uběhlo jako nic a já přemýšlím, co o knize napsat. Líbilo se mi, jak jsou vykresleny postavy a jak se s nimi autor vůbec nemazí. Jen mě trochu zklamal ten závěr, ale takový je život.

Po dočtení jsem nechtěl divoký západ opouštět, tak jsem si dal znovu knížku Muž se srdcem kovboje. Nemůžu si pomoci, líbila se mi více než Osamělá holubice, ale to bude tím, že to je srdcovka!

17.12.2021 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Tak trochu mi to připomíná Muže jménem Owe nebo Dopisy ztraceným. Příjemný příběh několika postav, fajn oddechovka, která po dočtení zanechá dobrý pocit. Jen více takových knih v této době.

17.12.2021 4 z 5

Projít ohněm Projít ohněm Jakub Hoza

Moc pěkná "kulhánkovina"... dobře se to četlo, mělo to spád, jakž takž i logiku, snad jen ta originalita trochu chyběla, je to pořád to samé dokola s malými obměnami.

07.11.2021 4 z 5

S pokorou a nadějí S pokorou a nadějí Becky Chambers (p)

Nadšeně jsem přečetl všechny čtyři předchozí knihy autorky, ale tohle mě fakt nechytlo. Dlouho mi trvalo se začíst, ale kousnul jsem se, ... a ... a nic. Chybí tomu děj, závěr nelogický. Popisy mimozemských živočichů zajímavé, praktické záležitosti kosmických letů super, ale celkově podprůměr. Ani příběh, ani myšlenka mě nezaujala.

04.11.2021 2 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

Žamboch no... co dodat :) Těším se na závěrečný díl a až trochu zapomenu o čem to bylo přečtu si to včetně Seržanta v jednom švihu :)

02.11.2021 4 z 5