Zpod klobouku

Zpod klobouku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486658/mid_zpod-klobouku-j1Q-486658.jpg 4 5 3

Martin Kinc, známý svým čtenářům a fanouškům na Twitteru také jako „trapnobásník z Vysočiny“, se svou poezií do čítanek nejspíš nikdy nevstoupí. Na to jsou jeho básničky příliš drzé, příliš provokativní, občas příliš mládeži nepřístupné. O to oblíbenější jsou. Vedle veršíků o psech, kočkách, vších..., připomínajících básničky, které jsme si všichni psali při nudných hodinách pod lavicí ve škole, se Martin soustředí i na politickou satiru. I zde používá formu jednoduchých, vypointovaných veršů, v tomto případě ale neústupně stranících těm silám na politickém poli, jichž si básník váží, a stejně jednoznačně sžíravě zatracujících ty, které naopak rád nemá.... celý text

kajda74
18.10.2023 5 z 5

Laskavý humor v krátkých verších, který vždy zahřeje u srdce. K tomu jako bonus ilustrace Lukáše Fibricha.

Fanndy
20.08.2022 5 z 5

Kniha plná zábavy, krásně se čte. Stačí otevřít kdykoliv a kdekoliv a již je úsměv na rtech. Opravdu doporučuji!

orson
22.12.2021 5 z 5

Na poezii moc nejsem. Ale protože autora znám z Twitteru a jeho verše mi přišly docela vtipné a trefné, tak jsem rád jeho knihu podpořil. A navíc ta kombinace s kresbami od Lukáše Fibricha! Tomu nešlo odolat :)

Martin Kinc
česká, ? - 2022