Pivo na Loiře

Pivo na Loiře - aneb Jak se jedna rodina usadila na francouzském venkově a začala tam vařit britské pivo Tommy je muž na prahu středního věku, frustrovaný nenáviděnou kancelářskou prací, kterou bez většího úspěchu spíše předstírá. Tommy je také ne zrovna úspěšný stand-up komik. Když je zároveň se svou přítelkyní propuštěn ze zaměstnání, rozhodne se vyměnit Londýn za francouzský venkov a splnit si svůj sen – založit minipivovar. Cesta k tomuto snu je ovšem trnitá, zejména zásluhou Tommyho samého. Dříve než pivovarníkem se stane otcem a z nutnosti také zahradníkem, nicméně navzdory bezpočtu přehmatů, omylů, nehod a nedorozumění a také navzdory pekelnému psu jménem Burt nakonec všechno dobře dopadne. Autobiografický příběh o životních peripetiích anglické rodiny v údolí Loiry je mimořádně vtipný, ale zároveň i dojemný, je psán svěžím jazykem, s nelítostnou sebeironií a odzbrojující upřímností. S přídavkem autentických pivních receptur tvoří neodolatelný koktejl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439609/big_pivo-na-loire-UcP-439609.jpg 4.236
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry

Vydáno: , Argo

A Beer in the Loire: One Family's Quest to Brew British Beer in French Wine Country, 2018

Kniha Pivo na Loiře

NannyOgg24

Pěkná, humoristická kniha.

Booky84

Pohová kniha se zvláštním nápadem - vařit pivo ve Francii. Lehce se četla, někdy lehký úsměv na rtech a jindy řehot na plné kolo.

Lucyjee

Brilantní britský humor, expedice do francouzského života a k tomu navíc tip, kam zavítat na návštěvu během výletu do Francie. Moc se mi líbilo.

ANDY28
11.10.2020

Supr knížka! Vtipná, osvěžující

Kabátice
25.09.2020

Tahle kniha mě velmi bavila. Hlavně ta fantazie, jako třeba ty názvy kapel, kterého napadaly :-) Hlavního hrdinu ztotožňuji s jedním známým, který také vaří pivo v hrncích a myslím, že ho kniha pobaví, ještě víc než mě. Hodně mi ho to připomnělo :-)

lucifess
19.09.2020

Vtipná knížka na dovolenou. Flákače nemám ráda a vyhýbám se jim, ale Tommy mě bavil a těšila jsem se, co dalšího se mu stane a jak se k tomu postaví. Být Rose, už jsem se na něj dávno vyprdla. Pes Burt je můj favorit.

ondras666
05.09.2020

Takový knižní deníček jednoho blázna, co se rozhodne v kraji vinařů uvařit pivo.
Trochu mi kniha připadá stylem něco mezi Peterem Maylem a Dominikem Landsmannem, což se docela povedlo. Krátké kapitoly plné srandy a starostí. A k tomu všemu ten poklidný duch Francie.

bosorka
17.08.2020

On už ten nápad... odstěhovat se do Francie s úmyslem vařit pivo, aniž s tím mám jakékoli zkušenosti. To prostě je námět na sebeironický román a já se u toho velmi bavila. Tommy Barnes oplývá typicky britským humorem, je fakt velmi vtipný a umí to i podat literárně. Navíc, když vám chutná pivo a vzpomínáte na to, jak jste kdysi v hospodě bez dutání poslouchali kamaráda, který věděl, jak ho vařit a byl ochoten vám to vyprávět, rádi si počtete i o technologii. Možná se občas i škodolibě zachechtáte, jak se Tommymu zas něco nevyvedlo, chvilkami mu to i přejete, protože je to prostě tvrdohlavec, co občas neposlouchá dobré rady, ale vlastně mu velmi fandíte a těšíte se, že už mu to jednou vyjde. A hlavně si pomyslíte, že je fajn, že tuhle knížku mu už nějaké nakladatelství přijalo.