orson orson komentáře u knih

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Povídky mají různou úroveň, některé bych klidně vyhodil, ale celkově se mi kniha líbila - zavzpomínal jsem na své mládí, srovnal své zážitky se zážitky známých osobností a hlavně se ujistil v tom, jak dobře se teď máme. Doporučuji všem, hlavně pak těm, co si myslí, že za komoušů jsme se měli líp.

04.12.2014 4 z 5

Visio in Extremis Visio in Extremis Miroslav Žamboch

Myslím, že Žamboch to umí i lépe, ale pořád je to hodně dobrá upírská kniha. Svět je dobře promyšlen, včetně vysvětlení upírství. Popis závěrečného boje nemá chybu. Přišlo mi to jak skvělá zpomalená scéna z Matrixu (ta před výtahem :)) Jsem zvědav na pokračování.

12.11.2014 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Takový modernější Švejk, nebo možná spíše kříženec Švejka a Forresta Gumpa. Ale bavil jsem se docela dobře.

08.11.2014 4 z 5

Web ostrý jako břitva Web ostrý jako břitva Jan Řezáč

Kniha o tom, jak správně tvořit weby. Autor to bere z trochu jiné strany, než jsou čtenáři takovýchto knih (povětšinou webdesignéři) zvyklí - v textu nenajde jedinou značku HTML, CSS ani PHP. Ale o to je ta kniha cennější - doporučuji jako povinnou četbu pro každého kdo má s tvorbou webu něco společného - ať již jej vytváří a nebo zadává jeho výrobu.

03.11.2014 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Hodně zajímavá kniha o zdravé výživě. Nejzajímavější mi přišla první část, kde se vysvětluje, jak vlastně fungují trávící procesy v lidském těle a co je špatného na cukru, obilovinách, mléku atd.

03.11.2014 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Půvabná, úsměvná oddechovka, jen ten poměr cena - počet stran mi Svěrákových knih přijde dosti nevyvážený.

22.10.2014 4 z 5

Dvorní šašci Dvorní šašci Viktor Fischl

Zaujalo mě téma, ale kniha sama o sobě už mi tak dobrá nepřipadla.

13.10.2014 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

S prokrastinací mi kniha moc nepomohla, ale dala mi hodně zajímavých podnětů, díky kterým jsem si uvědomil, jak některé procesy opravdu fungují, našel jsem pojmenování a vysvětlení některých stavů, které zažívám (flow, komfortní zóna, vnitřní motivace cestou) a to je na knihu hodně dobrý výsledek. Osobně mohu Konec prokrastinace jen a jen doporučit. Už teď vím, že se k ní v budoucnu několikrát vrátím.

13.10.2014 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Stejný styl, stejné místo, stejné postavy, zvratů bylo trochu méně, zápletka trochu jednodušší, ale i přesto autor udržel předchozími knihami vysoko nastavenou laťku. Byla to moc povedená trilogie, kterou můžu vřele doporučit. A doporučuji ji přečíst ve správném pořadí, protože autor dále odhaluje minulost jednotlivých postav a navazuje na předchozí díly.

10.10.2014 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Ale jo, oproti předchozímu dílu to bylo trochu lepší, ale moc zvratů se překvapení se nedočkáte. Důležitá je akce a vtipné hlášky (ty byly tentokráte trochu slabší, ale není každý den zabíjačka). Nejsem ňamka!

04.10.2014 4 z 5

Sítě, kanály a stoky Sítě, kanály a stoky Petr Heteša

Na svou dobu to je hodně dobrá scifárna se zajímavými nápady ve stylu Matrixe. Myslím, že tito dva chlápci předběhli svou dobu.

22.09.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Na Volání kukačky jsem byl docela zvědav a to i přesto, že detektivky moc nemusím. Ale přiznávám, že Rowlingová fakt umí psát - kniha mě chytla hned zpočátku a četla se jedním dechem. Některé záplatky byly až trochu moc komplikované, vadilo mi taky, že Cormoranovi všechno vycházelo a do všech tak viděl, ale jo, další díly si určitě přečtu.

15.09.2014 5 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Nezaujalo, zapadlo, po týdnu si těžko vybavuji o čem to bylo. Už je prostě takových knih moc. Postavy docela zajímavé (hlavně ta hlavní, trochu podlá :)) ale další díly asi oželím...

15.09.2014 3 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Vydržel jsem to až do čtvrtiny knihy tedy cca 150 stran, ale na víc už nemám sílu. Takže po dlouhé době kniha, kterou jsem nedokázal dočíst a kterou odkládám.

02.09.2014 2 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Rozhodně zajímavá detektivka, která přiblíží život ve staré anglii. Děj poměrně napínavý, vrah dlouho neznámý, no co více si přát, fajn odpočinkové počtení.

27.08.2014 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Super oddechovka, co se čte jedním dechem a rozhodně skvěle pobaví. Nic náročného, s přímočarým dějem, sympatickým hlavním hrdninou ve stylu detektiva Monka :)

11.08.2014 5 z 5

Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského František Kožík

Na můj vkus to bylo moc strohé, samá data a jména. Čekal jsem něco trochu více literárního. Ale i tak to bylo zajímavé, dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací o té době, takže určitě ještě nějakého životopisného Kožíka zkusím.

11.08.2014 3 z 5

Zákon věrných strážců Zákon věrných strážců František Kožík

Ani nevím, jak jsem se k této knize dostal, netušil jsem o čem je, ale až někde v půlce jsem zjistil, že jsem na tento typ knih trochu starý (v mládí by se mi takováto foglarofka určitě líbila). Ale přesto Kožík umí a já knihu dočetl - byl jsem zvědav, jak to všechno dopadne.

A protože Kožíkův Největší z Pierotů je moje oblíbená kniha a tato se také dobře četla, hned jsem si našel další dílo tohoto autora, musím si od něj přečíst určitě více děl.

25.07.2014 3 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Pro mě asi jedna z nejlepších knih tohoto roku. Vlastně jsem ji ani nepřečetl, ale poslechl - bylo to moje první koupená audiokniha a poslouchal jsem ji při běhání a řízení v autě. Na obě činnosti jsem se o to více těšil :). Kniha odhaluje Steva Jobse a jeho celoživotní dílo, které dává přitom do souvislostí s vývojem počítačů, no prostě super historicko naučná kniha pro zájemce o IT.

11.07.2014 5 z 5

Temné časy Temné časy Martin Fajkus

Hmm, jako na odpočinutí dobrý, ale to je asi tak všechno. Zaujala mě tak maximálně jedna dvě povídka, ale teď si je nějak už vůbec nedovedu vybavit :(

11.07.2014 3 z 5