Ormos Atalia Ormos Atalia komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha mě dostala...skvěle napsáno,perfektně vylíčeny charaktery a pocity postav.

03.08.2019 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Já prostě Steinbecka zbožňuju... s jeho knihami člověk nemůže člověk šlápnout vedle. Opět jsem se přesvědčila, že je to spisovatel s velkým S. Na východ od ráje je příběh s propracovanými postavami a životními moudry, který vás do sebe vtáhne. Až si říkám, jak ráda bych se setkala se Samuelem Hamiltonem a také s Leem. Určitě doporučuji k přečtení.

17.03.2015 5 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Každý by se měl po přečtení této knihy zamyslet nad dnešním světem a sám nad sebou.

15.06.2014

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Silný příběh odehrávající se v hrůzostrašné době, kdy lidé přicházeli o svou svobodu, důstojnost a lidskost celkově. Příběh mladé slečny Dity, která sice svobodná není, ale její mysl svobodná je a její odvaha ji hnala kupředu. Ačkoliv je tento příběh plný hrůzy a beznaděje, určitě stojí za přečtení!

01.03.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Moc jsem se na "Písečného muže" těšila a příběh mě nezklamal. Přečetla jsem ho jedním dechem. Jen bych dala malé mínus závěru knihy, ten se mi nezdál moc povedený.

26.12.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížka NEJEN pro děti. Zkrátka knížka k zamýšlení a filozofickému rozjímání. Mám jí moc ráda.

27.11.2012

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Jedna z nejlepších knih, které jsem měla v ruce, a to díky svému příběhu, který se čte jedním dechem.

25.11.2012

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Od knihy jsem čekala něco jiného, takže mě vůbec nenadchla.

14.08.2014

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No, tak co na tuhle knihu říct? Pro mě je to neskutečný brak! Člověk přečte cca 600 stran a nic se pořádně nedozví. Jsem ráda, že jsem měla knihu jen půjčenou od sousedky a nekupovala jsem si jí, ani nepřála k narozeninám/Vánocům, protože by to byly vyhozené peníze. Další 2 díly už nemám chuť číst. Ale chápu, že jsou čtenáři, kterým se příběh líbí.

06.03.2014

Utopie Utopie Thomas More

Zajímavá četba idealizovaného chodu a pravidel společnosti, lidí žijících v popisovaném utopickém prostředí.

20.03.2013

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

"Pražskou zimu" jsem dostala k Vánocům a byla jsem moc zvědavá na její obsah, respektive na formu vyprávění příběhu. A musím říci, že mě mile překvapilo to, jak autorka zasadila svůj život v dětství a život své rodiny mezi lety 1937-1948 do historických kontextů. Poprvé jsem nadšeně četla knihu, která vyprávěla o historii, jelikož jsem si mnohé věci utříbyla, oživila a také nějaké informace pochytila. Moc se mi líbila ta část příběhu, jež líčí to, jak autorka zaměřuje na židovský původ své rodiny, o kterém neměla tušení. Zkrátka je to povedná knížka a stojí za to si jí přečíst!

26.01.2013 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nádherný příběh, který vás naprosto vtáhne do děje a všude kolem sebe si představujete krásné dívky v kimonech, jež tančí, servírují čaj nebo hrají na šamisen... :-) Doporučuji knihu přečíst zejména díky jejímu exotickému prostředí děje.

11.01.2013 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Naše česká Babička... tu zná snad každý, a to i díky jejímu filmovému zpracování, na které se vždy ráda podívám.

11.01.2013

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tuhle knihu jednoznačně řadím do kategorie těch lepších děl. Mohu jen doporučit.

01.01.2013

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tak tenhle 1. díl Milénia jsem na dovolené přečetla EIN, ZWEI :-) Takže jenom shrnu: velmi čtivá knížka se zajímavým příběhem a interesantními knižními postavami.

28.12.2012 5 z 5

Tak asi před hodinkou jsem dočetla 3. díl Milénia a musím říct, že pro měl se jednalo o nejlepší část této trilogie, ikdyž před několika měsíci mě dostal i díl 1., to se musí nechat :-) Zkrátka pro mě je dílo S. Larssona po dlouhé době nejlepší četbou.

15.12.2012 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Tak tahle knížka mi připomíná školní léta na základní škole, kdy jsme na hodinách čtení "pronikali" právě do příběhu této knihy. Zkrátka má oblíbená kniha.

27.11.2012

Stalker Stalker Lars Kepler

Perfektní kniha, můžu jen doporučit. Četla se jedním dechem. Jsem ráda, že jsem si jí pořídila!

07.08.2015 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

U této knihy jsem se nejen dozvěděla několik důležitých věcí z oblasti lidské psychologie a výchově dětí, ale také jsem se pobavila, jelikož kniha je napsána velmi milou formou, která vás pohltí.

19.05.2015 5 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Unesená je první kniha, kterou jsem od této autorky četla a musím jí dát určitě palec nahoru :-) Líbil se mi příběh a zvraty, které ho provázely. Určitě tato kniha stojí za přečtení.

28.04.2015 4 z 5