Unesená ekniha

Mo Hayder vždycky psala morbidní thrillery. Ale tohle tady ještě nebylo. Ponurý listopadový den se chýlí k večeru, když detektiv Jack Caffery přijíždí vyslechnout svědky krádeže auta. Takových případů už bylo... Rutinně zahájí vyšetřování, ale brzy zjistí, že tentokrát je to jiné. V tomto autě totiž seděla jedenáctiletá dívka. A ještě stále se pohřešuje. "To byl teprve začátek," napíše únosce policii. "A nepočítejte s tím, že konec přijde brzy." Stačí jen těch pár slov a Caffery pochopí, že je pouze otázkou času, kdy si pachatel vyhlédne další auto s dítětem na zadním sedadle. Říká se o něm, že je nejlepší policajt ve městě. Má dobrý nos a kromě obrovských zkušeností se může spolehnout i na svůj instinkt. A právě policajtský instinkt mu napovídá, že něco je špatně. Ani tentokrát se nemýlí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156867/big_unesena-FPE-156867.jpg 4.4459

Jack Caffery 5.

Opět skvělý díl.

nicolettkaa
25.07.2021

!!!POZOR, MOŽNÝ SPOILER!!!!
O něco čtivější než předchozí díl. Pachatele lze odhalit velice brzy, snad ve třetině? Sice jsem ráda, že jsem tipovala správně, ale část knihy, která nás měla svézt na falešnou stopu mi už pak přišla tak nějak navíc. Obě hlavní postavy (Blecha, Jack) mi pořád lezou na nervy. Jack svou arogancí vůči kolegům, Blecha svým hloupým, nelogickým chováním (proč volala Prodymu a ne svýmu parťákovi?). Pokus o jakousi mystičnost na konci mi přišel naprosto zbytečný. Jako plus beru rozhovory s Chodícím mužem. Ten mě ve všech dílech, kde se objevil, nesmírně baví.

mol378
07.03.2021

Znát dopředu pachatele a vědět, co policie neví, má něco do sebe - kdy už sakra přijdou na to, čím nás čtenáře autorka přímo praštila do očí? Na napětí to knize neubírá, co jí podle mého ubírá, je mystický konec - jakási mně nesedící duchařina, to už ani nesouvisí s intuicí, se kterou se v sérii taky hojně pracuje. Proto o hvězdu míň. Nicméně pomalu, ale jistě, se pro mě stal "případ Blecha" naprosto prioritní a tak než půjdu na Vlka, musím přeskákat letem světem už přečtenou Panenku. Udělala jsem totiž blbost a po Ptáčníkovi přeskočila k ní a to mezi tím dočetla až teď. Chcete-li si to ale celé opravdu užít, nedělejte to, čtěte chronologicky. Já se teď prolistuju Panenkou pro osvěžení paměti a vnitřních vztahů a čeká mě Vlk - už se těším.

xena2711
23.10.2020

Perfektní krimi thriller. Běžně úplně tento styl nečtu, ale musím říct, že se knížka nedala odložit z ruky. Také jsem tušila, kdo je asi zloduch:-)ale vůbec mi to nevadilo. Doporučuji. Super!

Juvka
22.08.2020

Dobrá detektivka se zajímavým námětem. Žádná matka si asi neumí představit, kdyby jí najednou unesli dítě. Kniha má děj i spád.

Pauline23
08.08.2020

Díky čtenářské výzvě jsem se dostala k Mo Hayder a knížce Unesená. Kniha mě začala bavit od mléčného zubu. Blecha mě šla na nervy. Hezky vystupňované napětí kdy jsem musela číst dál a dál. Doporučuji. Kapitoly krátké.

Mudry
30.06.2020

Já jsem moc spokojená, i když jsem pachatele tipla velmi brzy. Na druhou stranu jsem několikrát měla pocit, že můj tip není správný, tudíž jsem i tak byla zvědavá téměř do konce.

RADOST
21.05.2020

Napínavé, obohacené o děj v nezvyklém prostředí. Motiv dlouho neodhalen a pachatel velmi inteligentní - to se podílelo na gradaci. Dobře napsáno, doporučuji.