ondras666 ondras666 komentáře u knih

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Tak jako muž úplně asi nedocením tyhle knihy, ale zkusil jsem si ji přečíst.
Nejsem cílová skupina a úplně mi nesedí tyhle knihy na bázi blogů. Mám z nich trochu pocit, že kdo nepíše blog, tak jako by nebyl. A kdo nic neumí, píše blog... Spoustu módních zkratek a výrazů mladé generace, naštěstí zde nebyla cílená reklama.
Autorka to jistě neměla lehké, ale není sama...

16.07.2021 1 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Knihu jsem bral do rukou s tím, že to bude vtipná satira z rukou páně Landsmana a TMBK. Jenže jsem se spletl...
Postava pana Ovčáčka je v české politice dost výrazná a tudíž dává velký prostor k různým kauzám a spekulacím. Zde je vykreslený jako kombinace Forresta Gumpa, Sheldona Coopera a Smitherse. Za mě se tohle spojení nepovedlo.

15.07.2021 1 z 5

Byl jsem brněnským katem Byl jsem brněnským katem Zdeněk Jirásek

Kniha mě zaujala obálkou a rozhodl jsme se jí proto přečíst. A nelituji toho.
Příběh pana Františka, který se po válce stal katem. Kniha je vyprávěna jeho pohledem a i když obsahuje fakta, data a jména, je to spíše než biografie krátký román. Za mě výborně zpracované, kapitoly krátké a bez zbytečně dlouhých opisů všeho kolem. Jediné, co mi vadilo bylo místy neustálé opakování toho, co už bylo napsáno.

13.07.2021 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Knihu tohoto autora jsem četl prvně a přistupoval jsem k ní obezřetně. Ano, autor psát umí, ale za mě je tahle kniha trochu přeceněná. Ale je to můj názor.
Celkový styl psaní mi seděl, děj vcelku jednoduchý, postavy obyčejné, místy trochu spíš otravné. Ale celkově to sedělo dohromady. Jediné, co mi vadilo byly ty úvahy o Bohu.

06.07.2021 4 z 5

Té nula Té nula Standa Černý (p)

Drobná kniha plná krátkých básní českého autora, tak knihu lze nazvat.
Poezii moc nečtu a musím na ni mít náladu, abych ji dokázal vstřebat. Jednotlivé básně jsou krátké, výstižné. Místy mi bohužel přišlo, že jsou až dětinsky jednoduché a chyběl mi tam nějaký náboj nebo hlubší smysl. Ale je to jen můj pocit.
Kniha doplněná povedenými ilustracemi.
Autor má jistě dobře našlápnuto a ještě se má kam posunout v další tvorbě.

30.06.2021 3 z 5

Lovci a sběrači Lovci a sběrači Michal Hvorecký

Musím říct, že pro mě milé překvapení jak v knize, tak ve stylu autora. Povídky jsou jednoduché, ale výborné. Nakupovat do hypermarketu už budu chodit jinak.
Jediné, co bych knize vytkl je překlad do češtiny? Proč? Slovenština by pro knihu byla jistě lepší.

23.06.2021 5 z 5

Pozapomenutá místa - Krásy naší země Pozapomenutá místa - Krásy naší země Jiří Šír

Průvodce po místech méně známých. Některá stojí za návštěvu.

22.06.2021 5 z 5

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Co k této knize říct? Lepší asi je přečíst si ji. 4 hlavní kapitoly, každá se ubírá svým směrem a končí dost neslavně.
Za mě ne moc vtipné, ale spíš takové hrubé až seversky chladné. Ale celkově to do sebe zapadá a čte se dobře.
Jen toho násilí bylo trochu moc a ten konec byl dost tvrdý.

22.06.2021 3 z 5

Dekameron 2020 Dekameron 2020 Lydie Romanská

Od knihy jsem čekal asi trochu víc, ale nebylo to nejhorší.
Některé povídky jsou bez nápadu a popravdě jsem ani netušil, co chtěl autor říct. Některé jsou naopak opravdu povedené.

14.06.2021 3 z 5

Odpojený muž Odpojený muž Philip Zimbardo

Za mě trochu zklamání. Publikována studie o příčinách, důsledcích, aspektech a řešení závislosti na pornu, hrách a podobně. Sice poučné, ale za mě trochu jednostranné.

09.06.2021 3 z 5

Trochu moc Trochu moc Lydia Strong

Musím přiznat, že třetí díl této série se povedl asi nejvíc. Možná to je i tím, že Mike je můj oblíbenec už od začátku a zde má vlastně celý prostor sám pro sebe.
I přes nějaké gramatické chyby, opět, se četla kniha dobře.
A co by mě zajímalo, zda došlo k výměně rolí...

08.06.2021 4 z 5

Trochu dál Trochu dál Lydia Strong

Druhý díl jsem bral ze zvědavosti jak se osudy hlavního hrdiny prvního dílu posunuly. Ale tady to bylo o mladším bráškovi... Což mi neskutečně vadilo celou knihu. To pojmenování je pro 26letého kluka fakt hrozné.
Co se týče pravopisu, stylistiky a mnoha překlepů, nehodnotím zde, ale autorce doporučuji více korektorů.
Co se týče samotného příběhu, tak je zvolen dobře. Jen trochu dost předvídatelný. A Mike je kupodivu jedna z nejlépe popsaných osob a charakterů.
A ještě jedna věc. Pokud autor píše o nemoci jako je diabetes, doporučil bych zjistit si alespoň základní informace a fakta... Hypoglykemické kóma opravdu nepřijde, když si nevezme člověk inzulín.

31.05.2021 2 z 5

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

Knihu jsem začal číst s nadějí, že mě bude bavit. Ale ejhle...
Téma vcelku banální, navíc ne zrovna dobře pojaté. Hlavní postavy jsou zoufale šablonovité a navíc většina z nich neskutečně protivná. Evan a Dan jsou fakt jako pár neskutečně hloupá a vcelku otravná kombinace. Navíc věčně mlčící Dan je fakt perlička.
No a ten závěr...

29.05.2021 2 z 5

Tramvají na Jadran: Šest příběhů mé duše Tramvají na Jadran: Šest příběhů mé duše Tomáš Fišer

Kniha se zdála dobrým počinem, ale za mě dost velké zklamání. Příběhy vcelku dobře napsané, ale v konečném výsledku spíše nudné. Knihou jsem se prokousával dost dlouho a musím přiznat, že jsem ji dočetl s velkou námahou.

24.05.2021 1 z 5

Richenza Richenza Antonín Polách

Románové zpracování životopisu známé postavy českých dějin, královny vdovy Elišky.
Výborné zpracování, vystižená atmosféra 14. století a mocenský boj, to vše v dějové linii lásek této ženy. A v pozadí nenávist nevlastní dcery Elišky.
Opravdu skvělé dílo doplněné rozsáhlým glosářem. I když bych asi více uvítal vysvětlivky pod čarou než listovat...

16.05.2021 5 z 5

Bohové jadeitu a stínu Bohové jadeitu a stínu Silvia Moreno-Garcia

Taková pohádka nepohádka. Kniha založená na legendárním Popol Vuh, ale jak sama autorka v doslovu píše, je to stále beletrie a fantasy...
Hlavní hrdinka je Popelkou z Yucatánu a od začátku je jasné jak to dopadne. Musím říct, že místy jsem přemýšlel proč knihu dál čtu. Ale dočetl jsem... Obálka je povedená.

05.05.2021 2 z 5

Dva roky v hajzlu Dva roky v hajzlu Lubomír Větříšek

Je hodně knih s tématikou základní vojenské služby a musím říct, že všechny jsou hodně podobné. Ono se ani není čemu divit, prostředí bylo více méně stejné všude.
Autor sepsal své vzpomínky, ale celkově to vyznělo jako slohová práce na téma "Dva roky ztraceného času". Kniha není ani vtipná, poučná taky ne, jsou zde všechny známé názvy a věci.
Co by třeba knize pomohlo dle mého názoru je, že by autor dohledal kluky z "pětky" a ukázal, co z nich je. Ale jinak vcelku nudná kniha.

27.04.2021 2 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Vyvrcholení celé série a já si říkám proč... Tak nějak jsem to čekal, ale furt si říkal, že to tak neskončí. Opět skvělá ukázka lekce dějepisu a zároveň ukázka brilantního umění páně Niedla. Ale udělat z Wolframa Anděla pomsty, to se nemuselo stát...

24.04.2021 5 z 5

101 věcí, co dělat, když WiFi nefunguje 101 věcí, co dělat, když WiFi nefunguje Ruby Ashby-Orr

Tak tohle nebylo ani trochu vtipné, ani trochu nápadité.

23.04.2021 1 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Opět skvělá práce se slovy a dějem. Zde už je více než osudy jednotlivých rytířů více autor zaměřený na dějiny, postavy a vlastně boj o moc. Ale i tak super.

21.04.2021 5 z 5