Odpojený muž

Jak technologie připravuje muže o mužství a co s tím Jak se mají mladí muži v dnešním světě? Mezinárodně uznávaný psycholog Philip Zimbardo ve spolupráci s kolegyní Nikitou Coulombovou ukazují, jak se mužnost ocitá v krizi. Upozorňují na zoufalou neschopnost současných mladíků dospět a odolat nástrahám virtuální reality. Alarmující apel vzbudil celosvětový zájem odborníků i veřejnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338424/big_odpojeny-muz-w5m-338424.jpg 4.174
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Sociologie, společnost

Vydáno: , Grada

Man Disconnected: How technology has sabotaged what it means to be male, and what can be done, 2015

Kniha Odpojený muž

ondras666

Za mě trochu zklamání. Publikována studie o příčinách, důsledcích, aspektech a řešení závislosti na pornu, hrách a podobně. Sice poučné, ale za mě trochu jednostranné.

GYROTOURBILLON

Plně souhlasím se Standa24 . Je to publikace určená všem. Ve spoustě věcí se najdete. A problémy s vysedáváním u compu , problematiku s ADHD , dnešním virtuálním světem, jsou na místě.
Neodsuzuji možnosti počítačů, a i třeba sledování porna, jen je třeba zvážit, kolik času tomu dáme . Že je venku hezky, nebo jsou i jiné věci ve skutečném světě, které lze najít bez pomocí počítače, to je oříšek pro nejednoho rodiče. Ano, možnosti , co počítačové světy nabízejí jsou neuvěřitelné, zajímavé i přínosné..., ale neumět se odpoutat ani na chvíli je problém.
Knihu doporučuji , věřím , že i kniha Luciferův efekt bude zajímavá.

ZodpovednyMuz

Trosku me prijde ze pan Zimbardo byl v mladi sikanovan prave temi muzi, ktere neustale omyla dokala v knizce. Tezce profeministicky zalozena kniha na tema, ktere je bez pochyby aktualni, ale tudy cesta podle me rozhodne nevede. Byt muzem je pro me vse, byt muzem je pro me snazit se zlepsit zivot me rodiny, pratel a lidi kolem. Byt muzem pro me znamena cvicit ve 4 rano kdyz deti spi, abych je rano videl odchazet do skoly. Byt muzem pro me znamena, donest kytku zene jen tak. Nicmene rozhodne to pro me neznama pasivne napadat lidi co jsou v armade, posilovne, sportovnich tymech na zaklade me vlastni dusevni nezralosti.

jadunka

Kniha mě uchvátila, během čtení jsem si mnoho myšlenek podrhávala a značila, abych se k nim mohla vracet. Zimbardo Odpojeného muže sepsal pro americkou populaci, domnívám se však, že po pěti letech od původního vydání, začíná být kniha čím dál více aktuálnější i pro naše dospívající. Zaměřujeme se stále na to, jak zrovnoprávnit ženy, ale zapomněli jsme, že musíme koukat i na druhou stranu a naučit muže, jak se stát opravdovými muži, v záplavě všech těch silných žen okolo.
Knihu bych určitě doporučila všem maminkám (nejen) synů.

Miriam20
06.12.2020

.. technika je dobrý sluha, ale špatný pán... ale že je situace až tak děsivá, to jsem opravdu vůbec netušila, nemluvě o důsledcích....šokující čtení...mělo by to být jako povinná četba pro všechny rodiče, sudenty ve školách atd atd....

terinkha
11.10.2020

Je to náročný, nebudete to číst jako jednohubku před spaním, ale po kratších úsecích, protože Zimbardo na vás navalí fakt enormní množství informací, faktů, studií a průzkumů.
Ale - při čtení zjistíte, jak najednou v popisech vidíte tu sousedovic syna, tu spolužáka, tu mladšího bratra...Pak se možná v popisu najdou i některý ženský (při čtení téhle knihy na mě vykouklo na deníku N krátké info o tom, jak 80 % současné české prózy píšou ženy - náhoda? nemyslím si...).
Kniha je pět let "stará", ale přijde mi, že v Čechách možná aktuálnější než právě před pěti lety.
Doporučuju všem, třeba i jen kvůli rozšíření obzorů.
5 zasloužených hvězd, Zimbardo je prostě klasa.

Standa24
07.07.2020

Profesor Zimbardo se ve své knize zabývá zajímavým a aktuálním tématem vlivu internetu a online světa na naši společnost. Kniha bohužel není napsaná tak, aby po ní sáhla široká veřejnost, což může být škoda.

kaffa
11.05.2020

téma aktuální a možná to ještě u nás není tak hrozné, ale něco z toho se dá vycítit už i u nás.... nicméně forma byla velmi nezáživná, působilo to na mě stylem, že "máme nějaká vědecká data z výzkumu, tak to převeďme do jazyka pro obyčejné lidi, aby se to dalo číst".... ale ten převod se nepovedl.... navíc opakování faktů v několika kapitolách se mi zdálo monotematické.... raději se měli věnovat jednomu tématu v celku a ne to tak divně kouskovat - podle jakého vlastně klíče?