ondras666 ondras666 komentáře u knih

Světlušky a jiné povídky Světlušky a jiné povídky Hannah Vincent

Některé povídky podařené, některé hodně slabé a co mají společného? Dostanou spád a najednou jako by autorce došel nápad a povídku utne. Za mě dost slabé.

20.04.2022 2 z 5

Než vzpomínky vyblednou Než vzpomínky vyblednou Tošikazu Kawaguči

Pro mě ztráta času, jedna hvězda za obálku. Kniha mě vůbec nebavila a styl psaní mi vůbec nesedl.

16.04.2022 1 z 5

Skleněný hotel Skleněný hotel Emily St. John Mandel

Vcelku čtivé, děj svižný, postavy dobře propracované. Jen musím přiznat, že mě pak trochu nudila ta část z vězení.

14.04.2022 4 z 5

Tajemství zjev(e)né srdci - 1. část Tajemství zjev(e)né srdci - 1. část Jiří Klaban

Vcelku čtivé, rychlý a zajímavý příběh.
Jen za mě trochu zklamání, že autor se v knize hodně zaměřuje na Jediného Boha. Něco jsem si o autorovi přečetl a on sám se obrátil k víře. A v knize je to hodně znát. Což je pro mě trochu zklamání.

05.04.2022 3 z 5

Sedm let temnoty Sedm let temnoty Čong Judžong

Z počátku jsem se nemohl zorientovat, ale dostal jsem se do děje vcelku brzy.
Už na začátku se dozvíme, co se stalo a během knihy se to jen prohlubuje. Svižný děj, výborná psychologie postav a závěr, který byl, je super.
Kniha určitě stojí za přečtení.

31.03.2022 5 z 5

Pár zbytků pro krysy Pár zbytků pro krysy Jiří Sivok

První setkání s autorem a hned obrovské nadšení. Krátké, ale čtivé povídky. Za mě moc strašidelné nejsou, ale spád a napětí to má.
Jen přemýšlím, zda má autor slabost pro "nadělání si do kalhot", protože tohle téma je součástí skoro všech povídek.

19.03.2022 5 z 5

Tahle kniha je teplá Tahle kniha je teplá Juno Dawson

Taková příručka pro dospívající, kteří hledají sebe sama a svoji orientaci. Doplněna ilustracemi, vcelku čtivé. Pro mě velkou přínosnou hodnotu nemá, ale někdo v ní najde cestu.

16.03.2022 3 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Druhá kniha od této autorky a musím říct, že mě baví.
Na mě trochu moc červená knihovna, místy humorné, trochu předvídatelné a nakonec sladký konec. Ale k danému žánru to patří.

15.03.2022 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Musím říct, že tuhle knihu jsem si užil. Příběh tak trochu předvídatelný, ale neminul se účinkem. Střídání vyprávění otce a dcery mě hodně bavilo a závěr potěšil.

06.03.2022 5 z 5

Provence známá i neznámá Provence známá i neznámá Jiří Žák

Obálka láká na knihu nezapomenutelných příběhů a informací, že se nejedná o knihu, která popisuje historii. Jenže co najdete uvnitř? Historickou příručku, která je fakt neopakovatelná. Já čekal skutečné příběhy, pro které je tento kraj jako dělaný a ne sondu do historie. Poučné to je, když se zajímáte o historii daného místa. Ale nečekejte příběhy...

28.02.2022 2 z 5

Odečítání pohybu souřadnic Odečítání pohybu souřadnic Daniel Petr

Knihu jsem dočetl již včera, ale recnzi píši s odstupem. Přiznám se, že úplně nevím, co ke knize napsat...
Téma krize středního věku Američana žijícího v Praze. Téma tak trochu všední a ohrané, ale autor jej uchopil po svém. Pár postav, žádný složitý děj, ale ani hloubka postav...
Happy end v Americe se nekoná a po návratu se dějí věci. Ten závěr mě zklamal a to hodně.
Jinak se kniha četla dobře, autor má dobrý styl, jen ten celkový dojem ve výsledku není nic moc.

26.02.2022 3 z 5

Knihu mu doporučila kolegyně jinak bych po ní asi nesáhl, protože jsem četl Kafku na pobřeží a to se mi nelíbilo. Ale soudit autora podle jedné knihy je chyba.
Kniha mě překvapila svoji hloubkou postav, hledáním sama sebe a hlavně tou všudypřítomnou samotou v hloubce duše. Opravdu jsem si knihu užil a jsem rád, že jsem ji četl.

13.02.2022 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Tak tuhle knihu jsem si fakt užil.
Pro mě neznámá česká autorka, zajímavá anotace. A ve výsledku obrovské překvapení. Styl psaní, rychlé kapitoly a hlavně samotná zápletka, vše mi dokonale sedlo a trefilo se mi to do čtenářského vkusu. Doporučuji k přečtení.

06.02.2022 5 z 5

Pražské mordy 2 - Skutečné kriminální případy z let první republiky (1918–1938) Pražské mordy 2 - Skutečné kriminální případy z let první republiky (1918–1938) Dan Hrubý

Příjemné čtení pro milovníky historie a detektivek. Reálné případy, které se staly v Praze, spousta fotografií a docela zajímavých informací.

02.02.2022 5 z 5

Až úzko pomyslet Až úzko pomyslet Kamil Marcel Hodáček

Ke knize jsem se dostal zcela náhodou díky sledování jedné skupiny s LGBT literaturou na FB, kde autor na tuto svoji knihu odkazoval. A nedalo mi, oslovil jsem ho a knihu za pár dní měl doma. A pustil se do čtení...
A to mi vyrazilo dech. Z počátku jsem trochu nemohl uchopit styl psaní páně Kamila, to četné opakování vět, textů. Ale po pár stranách jsem nad tím už nepřemýšlel a kniha by mi bez toho přišla nudná.
Čekal jsem nějakou smutnou ubrečenou zpověď gaye, který se nakazí AIDS a bojuje, ale opak je pravdou. Otevřený, upřímný, depresivní a hlavně neskutečně syrový příběh, který vás vtáhne do děje a s A prožíváte vše. Oceňuji i ty sexuální scény, které autor píše zcela bez příkras a které sem prostě sedí. Sem by se vážně romantika nehodila. Obrovsky těžké téma uchopené správně, navíc mladý český autor. Za mě skvělá četba, kterou si velice rád přečtu znovu.

30.01.2022 5 z 5

Dům o tisíci patrech Dům o tisíci patrech Jan Weiss

Náhodně objevená nenápadná kniha v regálu knihovny. A musím říct, že to bylo parádní.
Brilantní jazyk, děj i myšlenka knihy. Na to, že kniha byla napsaná před skoro 100 lety, má pořád co říct i dnes.

26.01.2022 5 z 5

Etiketa pro lékaře, zdravotníky a pomáhající profese Etiketa pro lékaře, zdravotníky a pomáhající profese Ladislav Špaček

Za mě vcelku zklamání. Čekal jsem, že se dozvím něco nového, čím by se člověk jako zdravotník mohl inspirovat a obohatit. Bohužel se nestalo.
Půl knihy je o rozhovorech s významnými českými lékaři, ale dle mého bez velkého přínosu. Doplněno ukázkami z jiných knih. A druhá polovina je věnována etiketě, ale všeobecné, stolování, rozhovory a podobně. Pana Špačka si vážím, je inspirativní, ale opakovat pořád to stejné už je trochu nuda.

24.01.2022 2 z 5

A smrtí voněl borový háj A smrtí voněl borový háj Petr Motýl

Když jsem četl anotaci knihy, říkal jsem, že téma vypadá fakt zajímavě. A to jsem se spletl.
Za mě naivní detektivka, kde se autor snaží spíše o popisy místa než děje. Drobné kapitoly, divné postavy a všude vedro a epidemie.
Po 180 stranách jsem si pořád říkal, co vlastně čtu a proč touhle knihou ztrácím čas. Ale dočetl jsem ji. Zkusím jinou knihu autora a uvidíme...

24.01.2022 1 z 5

Tajemství Tajemství Tereza Dobiášová

Třeba to tak mohlo být. Zvláštní kniha, ale styl psaní mi vyhovoval. Doplněna ilustracemi.

17.01.2022 4 z 5

Barakuda Barakuda Christos Tsiolkas

Tak nějak nevím, co si o knize myslet. Nemohl jsem se do ní vůbec začíst, vadilo mi to přeskakování v čase a celkově postava samotného Dannyho.
Kniha asi má ambice na hlubší myšlenku někde pod čarou, ale osobně jsem ji nenašel.

15.01.2022 2 z 5