Světlušky a jiné povídky

Světlušky a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486603/bmid_svetlusky-a-jine-povidky-xDE-486603.jpg 4 8 4

Povídková sbírka o obyčejných životech neobyčejných žen Žena na prahu dospělosti se snaží vyjádřit hrůzu a násilí, které vnímá kolem sebe. Mladá matka se chce postarat o své dítě, ale nedokáže se odpoutat od jeho tyranského otce. Lékařka po úspěšné praxi odchází do důchodu. Postarší sestry se musejí vyrovnat se smrtí své matky. Hannah Vincentová ve svých povídkách líčí osudy žen, které se vyrovnávají s požadavky společnosti, mužů, svých bližních i vlastního těla. Která z nich nakonec získá titul Ženy roku? Z angličtiny přeložil kolektiv studentů a studentek Ústavu translatologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

She-Clown: And Other Stories , 2020

Ambo
24.04.2022 5 z 5

Po dlouhé době kniha povídek, která mě bavila a četla jsem ji skoro na jeden zátah, což není u povídek běžné, často je odkládám. Líbila es mi jejich atmosféra i styl. Ano, některé byly slabí, ale žádná vyloženě nenudí. Doporučuji.

ondras666
20.04.2022 2 z 5

Některé povídky podařené, některé hodně slabé a co mají společného? Dostanou spád a najednou jako by autorce došel nápad a povídku utne. Za mě dost slabé.

Ditules
14.04.2022 3 z 5

Kvalita povídek je v sinusoidách... Něco dobrý, něco moderní až moc a mnou nepochopené.

FlLys
17.03.2022 2 z 5

Nepochopila jsem, na mě asi příliš moderní, moc v náznacích? Vždycky se rozjel pěknej příběh a pak nic. Něco se stát mohlo, ale nestalo, nebo stalo? Pár povídek tedy bylo pěkných (měly konec, vyústění).

anglická literatura

Část díla

všech 16 částí díla

Autorovy knížky

2022  70%Světlušky a jiné povídky

Kniha Světlušky a jiné povídky je v