Trochu dál

Volné pokračování románu Trochu víc. Tristan, Evanův mladší bratr, se ocitnul v těžké situaci. Otec odmítá přijmout jeho odlišnou orientaci, starší bratr rodinu odepsal, a on sám bojuje s vážnou nemocí. Rád proto uvítá Evanovu nabídku na dovolenou s partou jeho přátel. Netuší, že tam se přidají i potíže s láskou. Ono zamilovat se do té nejhorší možné volby opravdu nepřináší jenom radost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427708/big_trochu-dal-gQj-427708.jpg 4.362

Kniha Trochu dál

ondras666

Druhý díl jsem bral ze zvědavosti jak se osudy hlavního hrdiny prvního dílu posunuly. Ale tady to bylo o mladším bráškovi... Což mi neskutečně vadilo celou knihu. To pojmenování je pro 26letého kluka fakt hrozné.
Co se týče pravopisu, stylistiky a mnoha překlepů, nehodnotím zde, ale autorce doporučuji více korektorů.
Co se týče samotného příběhu, tak je zvolen dobře. Jen trochu dost předvídatelný. A Mike je kupodivu jedna z nejlépe popsaných osob a charakterů.
A ještě jedna věc. Pokud autor píše o nemoci jako je diabetes, doporučil bych zjistit si alespoň základní informace a fakta... Hypoglykemické kóma opravdu nepřijde, když si nevezme člověk inzulín.

KláraH.

Připojuji se k plejádě hodnotících, kterým vadila "soutěž" o nejvíce pravopisných chyb v knize. Několik hrubek na stranu anebo hrubka na každé druhé straně je fakt úlet. Nevím proč někdo vydává knihu bez korektury?!?
Jinak příběh hezký, krátký, ale prapodivná snaha o spisovnou češtinu mezi tolika hrubkami a zdrobněliny (který teenager probůh říká staršímu bráchovi "bráška"?!?) , to je prostě vražda.
Jediné plus je v tom, že je tu pokračování příběhu Evana a Dana.

Bettybook

No konečně! Aspoň tady se hlavní postava vyvedla. Tristan je miláček, s tím nedokážu nesouhlasit. Ale Mike... Doufám, že se v posledním díle trochu vylepší.

DomenicaRisa

Příběh opět povedený, ale stylistika katastrofa. 3 gramatické chyby na jedné stránce jsou opravdu příliš. Autorka by měla zvážit lepšího korektora. Lépe by to zvládl i průměrný asolvent maturity.

Myška43

,, Dokáže se život změnit během pár dnů? Mně ano. A i když to bolelo, neměnil bych."

Pro mě ještě lepší, než první díl. Tady šla autorka psychologicky více do hloubky a to mám ráda. Setkání s celou partou bylo super. Mike už mi nebyl tak protivný. Nikdo nejsme bez chyb a každý se se svým trápením vypořádáváme po svém.
Tristan je úžasná křehká romantická duše, kterou prostě musíte milovat. Ke konci jsem si poplakala s ním.
Podle toho konce myslím, že další díl bude též dost zajímavý. Jdu na něj.

Nuttelka
26.09.2020

Tristan je zlatíčko ❤ Jeho smíření se svou orientací je tu krásně popsané a vysvětlené, bohužel otcova reakce opět na zabití, ale naštěstí se matka probrala a za své syny se konečně postavila, mé srdce plesalo. Jsem ráda, že se i zde setkáme se všemi postavami z 1.dílu a že Evan s Danem to tak daleko dotáhnou, i když nad nimi člověk stále kroutí hlavou :-) A Tristanovo první zamilovaní do asi nejméně vhodné postavy, srdce se mi pro něj svíralo a dočetla jsem se slzou v oku. I když je Mike z větší části opět celou dobu blbec, tak jsem opravdu zvědavá na jeho příběh, jestli se to úplně zlomí, nebo nás dodělá úplně.
Doporučuju si přečíst i bonusové povídky na internetové stránce autorky, zatím všechny z pohledu Dana a jsou boží ❤

Kešu1981
13.09.2020

A zase tleskám...A už objednávám poslední díl

bari_be
16.07.2020

Ach jo. To už je vážně konec? Rozhodně mnohem lepší, než první díl. Vlastně bych řekla, že ze všech knih Lydie Strong mě chytnul u srdce nejvíc, ač nekončí šťastně. Je to taková milá oddechovka s příchutí letní zamilovanosti, první lásky. Podivný a tajnůstkářský Mike je přesně postava pro mě. Chci pokračování! Chci víc Mikea! Tristan byl sympatický, víc než Evan. Ale už jsem si na ten jejich vztah bez komunikace s Danem zvykla. Bude se mi stýskat! Text má spoustu gramatických chyb a překlepů, což je škoda.