Onceuponthetime Onceuponthetime komentáře u knih

Sladká pomsta Sladká pomsta Nora Roberts

Kniha se mi moc líbila. Hlavní hrdinka byla sympatická a hlavní hrdina také. To, že oba byly zloději to celé jen krásně okořenilo. Autorka umí vtáhnout do děje a nepustit. Nebyl to úplně ten typický povrchní zamilovaný příběh, ale měl i jistou hloubku, která mě velmi bavila a zároveň trochu odrazovala. Protože jsem původně od této knihy čekala, že nebudu muset přemýšlet. Ale jsem ráda, že jsem nakonec musela.
Je mi jasné že to autorka se čtenáři prostě umí a ví co chtějí. Tohle byla moje první kniha od ní a rozhodně si přečtu i další, vždyť jich má na kontě přes dvě stě. Za což jí patří můj bezmezný obdiv.

07.05.2018 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Tahle kniha pro mě byla překvapením, pujčila jsem si ji z knihovny jen tak, protože jsem neměla co číst a nic moc jsem od ní nečekala. Chvilku mi trvalo než jsem se prokousala přes první kapitolu a pak jsem už jen četla a četla a četla. Bylo to úžasné. Krásný road trip. Krásná kniha. Krásný příběh.
Velmi doporučuji.

30.04.2018 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl princezny mě rozhodně nezklamal. Jsem ráda, že autorka přidala i Reedův pohled na věc, protože mi knihu příjemně zpestřil. A ten konec?
Myslela jsem že za autorkou osobně dojdu a budu jí mučit tak dlouho dokud mi neřekne, jestli to Reed udělal nebo ne...
Sakra!
Vím, že už se opakuji, ale tuhle autorku by měli svatořečit za to jak skvěle píše. No, i když... Vzhledem k těm erotickým scénám to asi nepůjde :-D
Velmi doporučuji celou sérii.

14.04.2018 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Tahle série se stala oficiálně mojí nejoblíbenější. Ten příběh mě úplně pohltil. Nemohla jsem se odtrhnout, dokonce jsem si i četla pod lavicí při matice což už se mi dlouho nestalo. Byla jsem napjatá až do poslední stránky. Vůbec mě nenapadlo že by to mohl udělat ON! Autorka/y umí skvěle stupňovat napětí až do chvíle kdy máte pocit, že tou knihou hodíte o zeď a budete si rvát vlasy jen aby ste už konečně zjistili jak to teda celý bylo. Ale samozřejmě tou knihou nehodíte, protože to se přece nedělá a navíc je to nový svatý grál vaší knihovny.
Co bych mohla ještě dodat? No, asi jen otázku: Kdo je skara ta tajemná holka, která zkrotí Eastona?

18.03.2018 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Krásné zakončení série, která v mé knihovně dostala dokonce i přednější místo než Harry Potter. Čtivé, rychlé a prostě okouzlující.

15.03.2018 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Podle mě je to nejlepší díl série. Líbí se mi spád příběhu i to, že je hlavní hrdinka spisovatelka. No je pravda, že se někdy chová trochu zvláštně, ale to dělám taky takže jí to vlastně nemůžu vyčítat. Moc se mi líbil okrajový příběh druhé zamilované dvojice. Rozhodně je to knížka, kterou si znovu přečtu (za nějakou dobu) a nebude mě nudit.

12.01.2018 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Nebylo to zrovna podle mého gusta, ale nakonec jsem se do knihy dokázala ponořit a stálo to za to. Je skvěle napsaná a moc se mi líbí obálka (začala jsem kvůli ní nosit podkolenky). Je to knížka pro ty chvíle, když si chci odpočinout a vypnout.

02.01.2018 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Knihu jsem si koupila z nějakého zvláštního rozmaru. Vlastně jsem po ní jen tak sáhla a pak si řekla proč ne?
V knihovně stála osaměle asi měsíc a pak jsem jí jedno nudné deštivé sobotní ráno otevřela. Proč jsem to jen neudělala dřív?
Ta knížka mě naprosto pohltila. Skvěle a poutavě napsaná. Rozhodně doporučuji.
P.S. Kdo by si nezamiloval Reeda?

22.12.2017 5 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Po přečtení této knihy ve mě zůstala motanice pocitů. Úzkost a vztek spolu s nadějí. Tato kniha je o důležitýh věcech, o věcech o kterých je těžké mluvit, ale zároveň je to nutné, o věcech před kterými by člověk nejraději zavřel oči a předstíral, že neexistují. Jenomže ony se dějí a bohužel je to častěji, než by člověk řekl. Tahle kniha vám ukáže, jak těžké je dostat se zpátky na nohy a jak důležité je v životě potkat lidi, kteří neodsuzují.
Obdivuji autorku, že dokázala vystavět nádherný, bolestivý a důležitý příběh.
(P.S. To jak je kniha překrásná navenek, nádherně odráží, jak krásně je napsaný příběh uvnitř)

28.04.2024 5 z 5

Slovodějky Slovodějky Alena Adrianet Heinrichová

Tak tohle české fantasy bylo takové pohlazení po duši. Příběh něžně utíkal v prostředí magické knihovny a zároveň se dotýkal důležitých témat feminismu. U téhle knížky rozhodně doporučuji soudit knihu podle obalu ;)

27.02.2024 5 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Jako první se musím tak jako všichni naprosto rozplynout nad tím jak celá knížka dohromady vypadá. Od obálky, po ořízku, po ilustrace uvnitř... D.O.K.O.N.A.L.O.S.T.
A k tomu co je uvnitř?
Je to milé, v pohodě, odpočinkové počtení. Nic, z čeho bych si sedla na zadek a tak. Sem tam jsem se trochu nudila (na začátku a při rozchodové pauze), ale na to, že je to první kniha autorky, tak klobouk dolů.
Na internetu je kolem knížky docela haló (zvlášť na instagramu), takže člověk očekává kdoví jaký klenot, na který v životě nezapomene. Ne, to nedostanete! Ale i tak rozhodně doporučuju si knížku přečíst. Když už nic jiného, tak vám Jakub zvedne náladu a jeho malá ségra jakbysmet.
3,5 (půlky většinou nedávám, tady je to ale potřeba).

25.06.2022 3 z 5

London Road London Road Samantha Young

Moc mě to bavilo, užívala jsem si všechno to vzrušení, které z dvojice sálalo... Někdy jsem si říkala že ta kniha sama vzplane jak žhavé to bylo.
Doporučuji si přečíst celou sérii...

07.09.2019 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Skvělé. Moc mě bavilo sledovat vývoj Eragona a Safiry a zároveň Rorana a jeho milostné a jiné trable. Srdcovka, která opravdu neomrzí :-D

13.08.2019 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Co dodat? Miluju Eastona... I když si sebou táhne tolik problémů.
Kniha mě jak jinak úplně pohltila. Jediné co bych vytkla je ztráta paměti, která mi připadá už v knihách trochu ohraná a nudná.
Ale autorka se s tím poprala lépe než jsem čekala.
Tenhle díl mi přišel temnější než ty ostatní. Easton je hodně rozervaná postava, které mi je někdy až líto. A Hart? Nějak jsem jí nedokázala přijít na chuť tak jako Elle. Prostě nebyla to pravé pro mě.
Ale stejně se autorka stále drží na špičce žebříčku mých srdcovek.
A pokud se nedokážete stejně jako já s Royaly rozloučit, rozhodně si tuhle knihu nenechte utéct.

06.11.2018 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Krásné zakončení celé série. Kniha se čte moc dobře. Nijak nezadrhává a děj plyne v příjemném tempu. Lara je opravdová holka, která řeší strasti které řeší snad všechny prvně zamilované.
A ta obálka je něco nádherného.

17.04.2018 4 z 5

Deníček prince George Deníček prince George Clare Bennett

Pohled dvouletého dítěte je napsaný opravdu vtipně. Vtipné.... to je asi to jediné co mi při čtení této knihy letělo myslí.
Příjemná oddechovka pro nudné večery.

17.04.2018 3 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Druhý díl se mi moc líbil. Vyhrocená situace mezi Liv a Henrym obohacená o tajemné sny, co víc si člověk může přát. Musím říct, že mě náměsíčnost Liviiny malé sestřičky docela děsila, protože Miu jsem měla už od prvního dílu moc ráda. A Henry, bože jak ten mě naštval.
Jinak knihu moc doporučuji. Autorka opět nezklamala.

15.03.2018 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Dostala jsem jí k Vánocům a přečetla ji hned 25. prosince. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Autorka knihu vypráví s vtipem jí vlastním. Dokáže vás vtáhnout do děje. Co víc bych mohla chtít, než utéct do říše snů? Navíc kdybych je uměla ovládat.

17.02.2018 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tohle je jedna z nejlepších fantasy knih, jaké jsem kdy četla. Celá série drahokamy, je úžasná, autorka vtáhne do děje a dokáže i tak banální scénu, jako když jde hlavní hrdinka na záchod vykreslit tak, že se nenudíte a ještě se královsky bavíte. A co víc chtít.
Možná už jsem z těchto knih vyrostla, ale i tak někdy dostanu chuť se do této knihy znovu začíst.

25.01.2018 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Kniha se mi docela líbila i když od autorky mám jiné knihy radši. Příběh kamarádka a kamarád co se do sebe zamilují nikdy nezklame. Ale zdálo se mi, že se autorka snažila do knihy vměstnat moc věcí najednou. Erotika a akční zápletka prostě nejdou dohromady, nebo alespoň v této knize ne.

02.01.2018 3 z 5