OldaB OldaB komentáře u knih

Po staříkovi jsem se opět bavil. Ke konci trochu zmatečné, ale vše vynahradily sympatické postavy. Nutno dodat, že jsem četl před staříkem. Po něm by hodnocení bylo určitě níž.

10.02.2019 5 z 5

Lex Luthor: Muž z oceli Lex Luthor: Muž z oceli Brian Azzarello

Ne úplně tak prvoplánovité, jak by člověk mohl předpokládat po přečtení anotace. Což ale není vůbec na škodu. Tu Luthorova motivace je rozhodně uvěřitelná. Celkem překvapení, tak dobré jsem to rozhodně nečekal.

10.02.2019 5 z 5

Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Mike Mignola

Geniální. Kresba atmosférická, ne vyloženě líbivá, ale skrývající spousty překvapivých detailů. Děj posunuje naše hrdiny do úplně nových situací. Při přečtení rozhodně nemáte pocit, že by tohle mohlo dopadnout dobře.

07.02.2019 5 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Výborné, jedno z prvních setkání s Mírou Žambochem a byla to láska na celý život. Promyšlené dějové linky, výborná hlavní postava, skvělé nápady. Navíc vzpomínka na časy, kdy jsem byl mladší a všechno mě tak nějak více bavilo.

01.01.2019 5 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Na knize je poznat, že Suchet svou postavu miluje. Ono se není čemu divit, protože když hrajete jednu roli tak dlouho, zákonitě se vám pořádně dostane pod kůži. Je to přesně ten typ literatury, který vás navnadí ke sledování výborného seriálu. Suchet je prostě borec v tom nejlepším slova smyslu.

25.01.2017 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Fandím autorovi, aby se zase dostal do formy, ale tohle mi přijde zbytečné. Jestli je to z finančních důvodů, tak bych to ještě pochopil, ale jinak... Zamýšlet se nad tím, že kvůli zdravotnímu stavu nemůžu řídit, podvádí mě manželka, nemůžu víno, bože. Kdyby tak Viewegh přestal psát o sobě a psal např. detektivky nebo třeba humoristickou literaturu.

30.10.2013 1 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Zpočátku hodně těžké na čtení, ale nakonec jsem rozhodně nelitoval. Hodně jiná kniha, oproti tomu, co jsem zatím od Murakamiho četl. Příběh je vystavěn na vzpomínkách, především na hledání identity člověka. Nevím, na kolik se Murakami inspiroval svou vlastní zkušeností. Mám pocit, že do každého románu předává něco ze sebe. Jediné, co mi nesedělo, je ten úvod v letadle. Dle mého příliš těžkopadný. Ale bože, kdybych takhle těžkopádně dokázal psát :)

06.04.2011 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Hororová klasika, která definovala upírský žánr. Málokdy se vidí tak geniálně využitý deníkový zápis.

04.01.2011 5 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Oblíbená herní série se dočkala knižního zpracování, ale bohužel není moc co slavit. Jde vlastně o tupě přepsaný druhý díl, takže se dočkáme spousty katastrofálních dialogů, kterým snad může konkurovat pouze popis děje hodný žáka základní školy, který v češtině bojuje o čtyřku. Přiznám se, že jsem se vyloženě musel nutit, abych knihu dočetl. Pokud máte možnost, rozhodně dejte přednost hře, zabavíte se mnohem více.

04.01.2011 1 z 5

V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první Gó Tanabe

Výborná adaptace temně mrazivého hororu. Chlad z hlubin vesmíru přímo odkapává ze stran této knihy.

29.12.2023 5 z 5

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Volně navazuje na Drsného spasitele. Jako jednohubka to není vůbec špatné, škoda, že je to tak krátké.

Bouncer Bouncer Alejandro Jodorowsky

Je to výborné, i když musím přiznat, že jsem u Joda poměrně nekritický. Westerny v komiksové podobě mám čím dál radši a ten mix divokého západu a Shakespeara se vyloženě povedl. Vše ještě vylepšuje výborná kresba. Je třeba ocenit také Argo, že to vydali celé a člověk nemusí čekat na další pokračování.

22.07.2023 5 z 5

Aldebaran Aldebaran Leo (p)

Lehce retro ve stylu starých příběhů z ABC. Ale po pomalejším startu se to slušně rozjede. Opravdu vynikající kresba, hlavně těch všelijakých potvor. Celý provázány cyklus má kolem 30 dílů, rád si dám pokračování.

Spirála Spirála Džundži Itó

Kdysi jsem četl část této ságy a marně jsem se pídil po pokračování. Můžu říct, že jsem dlouho nic tak znepokojivého nečetl. Příběh je výborný a vše doplňuje propracovaná kresba. Věřte, že nápady v této knize jen tak nenajdete.

09.04.2023 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Hodně dobré pokračování, které přináší nové figury a umně vytváří další podhoubí série. Ke konci mi přišlo, že tomu trochu dochází dech.

06.02.2022 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Asi ne tak dobré jako Říše, ale pořád slušné čtivo. Děj příjemně ubíhá, hlavní postava není žádný extra hrdina, což potěší. Závěr vyznívá trochu do ztracena, ale vyloženě špatný není.

30.03.2021 4 z 5

Balónky oběšenců a další hororové příběhy Balónky oběšenců a další hororové příběhy Džundži Itó

Úchylné, japonské a výborné. Jdu hledat modelku.

28.12.2020 5 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Nezvyklé řazení dvou novel, kdy ta druhá časově předchází té první. Syrové čtivo bez zbytečného balastu, které vám ještě dlouho utkví v paměti. Poměrně mrazivá možnost historie osvěžená fantasy prvky. Příjde mi, že Bureš je čím dál lepší.

28.12.2020 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Obal spíše odrazuje nebo lépe řečeno odkazuje k vyloženému braku. Nepřečíst si tuto knihu by ovšem byla chyba. Sněgoňová je silná především v atmosféře a pocitech, v další řadě pak vykukují nápady. Že je hlavní hrdina na přesdržku, to je pravda. Nevím, jestli to byl záměr, každopádně vyšel dokonale. Občas mi děj trochu zkřípal, ale přesto mohu knihu doporučit.

28.12.2020 4 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Trochu jiné než film, který trochu více tlačil do humoru (hlavně černého). Hlavní postava je člověk, který to nemyslí nijak zle, ale život ho posunul na kolej, na které se prostě už nedá brzdit. Dojedete s ním na konec?

18.08.2020 4 z 5