olcab olcab komentáře u knih

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Jmenuju se Ozzy

Říkali mi, že bych tuhle knížku vůbec neměl psát.
No...vysral jsem se na ně - protože tady je.
Úplně stačí, abych si teď aspoň na něco vzpomněl...

Doprdele. Já si přece nevzpomenu vůbec na nic.

No, možná až na tohle...

Tak takhle začíná kniha a Ozzy začíná vzpomínat a začíná jeho šílená jízda rockovýho života plná chlastu, koksu, prášků proti všemu a na všechno.
Takhle jsem se teda už dávno nepobavila :-))
Knihu jsem sehnala jako jeden z posledních výtisků a jsem nesmírně ráda, že ji vlastním. Ozzy vzpomíná od svýho dětství až skoro po současnost na svoje začátky v rockové kariéře, která zahrnuje asi 40 let. Vysvětluje jak to vlastně všechno bylo /třeba s ukousnutou hlavou netopýra, ukousnutou hlavou holubice na návštěvě u Bushe v Bílém domě.../ a vůbec si nebere servítky na všechny svoje eskapády, kdy byl vlastně permanentně pod vlivem alkoholu, koksu a sedativ. Ano, neměl to jednoduché, aby se dostal na špičku rockových kapel, ale za jakou cenu?! Nicméně si ho vážím za to, co dokázal, mám ráda Black Sabath i jeho sólovou tvorbu.
Byl to šílenec a kdyby nebyl, tak asi nevznikne ani tato kniha a ani jeho skvělá alba. Musím vyzdvihnout taky skvělý překlad L. Šenkyříka.
Doporučuji přečíst všem rockerům...a třeba i nerockerům.

28.10.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc pěkná kniha, i přes pasáže v koncentráku, přes tyfus, který byl zkázou pro většinu obyvatel Meziříčí, milostné zklamání a zradu Hany, a vlastně těžký život v období před válkou, během ní a poválečných letech. Ano, kniha je odkazem na tuto dobu a připomínka na holocaust. Doporučuji!

17.08.2018 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Vtipně dojímavý, až smutný příběh opravdu svérázné Eleanor Oliphantové ve mně zanechal nezapomenutelný zážitek z této knihy. Asi bych si ji nekoupila, ale nalákalo mě vysoké hodnocení a můžu říct, že jsem udělala dobře, že jsem si ji přečetla. V některých pasážích jsem se dobře bavila, v některých mi bylo smutno... Prostě za 5✭

06.08.2018 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvělé, skvělé. Napínavé od začátku do konce. Pořád jsem knihu odkládala, nechtělo se mi do ní a teď nelituji, ba naopak, je mi líto, že jsem ji dočetla. Už dlouho mě žádná kniha tak nepohltila, jak tato. I přes vysoký počet stránek byla pro mě krátká a četla bych dál :-) Knihu navíc korunoval výborný překlad P.Medka. Přijde čas, že si ji přečtu znovu. Doporučuji!

04.08.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Parádní kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Doufám, že si ještě nějakou od těchto autorek přečtu. Rozhodně stojí za přečtení.

04.07.2018 5 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Kniha, u které jsem víceméně odpočívala. Příjemně se četla, sama autorka uvedla v poznámkách na konci knihy, že se příběh Alice Perrersové neopírá o historii, vlastně zapracovala její představivost a tím pádem vznikla tato velmi příjemná kniha z historie 14. století z období panování anglického krále Eduarda III a jeho manželky Filipy. Kdo se chce podívat ke dvoru panování tohoto krále, k intrikám, k životu prostého anglického lidu z tohoto období, můžu doporučit.

11.03.2018 4 z 5

Magie a manipulace mysli Magie a manipulace mysli Derren Brown

Perfektní, ráda se k ní vracím.

23.02.2018 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Kniha, která mě dojala k slzám, která mě donutila přemýšlet, kam až můžou šílené vědecké experimenty s lidskými bytostmi a zvířaty dospět. Knihu jsem četla asi před rokem a stále ji mám v mysli, v srdci. DOPORUČUJI k přečtení všem vnímavým čtenářům.

04.02.2018 5 z 5

Zločin I Zločin I David Hewson

Jedna z nejlepších severských detektivek, co jsem přečetla. Prolínání politiky s vyšetřováním vraždy, vykreslení povah a pocitů všech zúčastněných a nakonec velké finále mi dalo nezapomenutelný zážitek z této skvěle vypracované knihy. Doporučuji si přečíst!

29.01.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Jooo, bylo to dobré, moc dobré a brutální, jak je zvykem tohoto autora. Chválím za námět a samozřejmě za napínavé čtení. Jen tak dál pane Carter!

16.01.2018 5 z 5

Dokonalé plány Dokonalé plány Sidney Sheldon

Tato kniha mě lehce zklamala, jak kdyby to nepsal S.Sheldon, ale nějaký začátečník , jak píše pode mnou soukroma. Četla jsem od tohoto autora Hněv andělů a Pokrevní svazky a přečetla jsem je jedním dechem. Nevím, možná je to překladem, nebo žeby autor to až tak odfláknul? Dávám dva a půl hvězdy. Bohužel.

08.01.2018 3 z 5

Božská Coco Božská Coco C. W. Gortner

Úžasná kniha, velmi dobře napsaná. Je fakt, že Coco dokázala ze všeho a ze všech vytěžit maximum, ale zase na druhou stranu to byla velmi šlechetná dáma, které nebylo cizí pomoct přátelům, rodině, i cizím.
Merci, mademoiselle Chanel...

19.12.2017 5 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Jak jsem knihu četla, tak se mi před očima odvíjel podprůměrný americký film, přehnaný vykreslením určitých postav, zejména supercharakterního šéfa místní policie a jeho sluníčkové matky a sester. Celý ten příběh byl hooodně přitažený za vlasy a byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Nene, tato autorka si mě nezískala /tím se omlouvám všem čtenářkám, které ji milujou/ a po další její tvorbě netoužím.

05.12.2017 3 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Lehce erotický román ze světa švédských aristokratických finančníků. Autorka srozumitelně a čtivě popsala svět byznysu v kruzích švédské elity, jejich soukromé životy, povahy a boj udržet se na špičce, což dělá tuto knihu zajímavou a atraktivní. Ano, líbila se mi, přečteno za dva dny.

29.11.2017 4 z 5

Pokrevní svazky Pokrevní svazky Sidney Sheldon

Další velmi čtivá a napínavá kniha . Na konci mě autor pěkně převezl, počítala jsem úplně s jiným pachatelem. :-) Dávám plný počet ✭

12.11.2017 5 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Skvělé jako všechny knihy - dánovky. Opět jsem ji přečetla skoro na jeden zátah a vrhám se na volné pokračování - Mucholapku. Miluji všechny jeho knihy, co jsem přečetla a doufám, že jeho tvorba ještě zdaleka nekončí a bude nás zásobovat skvělými příběhy ještě hodně dlouho.

12.11.2017 5 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Knihu jsem přečetla s velkým nadšením. Skvěle napsáno, žádné hluché místa, no prostě paráda. Navíc je kniha z atraktivního prostředí advokátů, soudních síní, politiky a mafie. Závěr byl trochu pro mě překvapivý...Nečetla jsem od tohoto autora ještě nic, takže toto je moje první a vrhám se na další. :-)

01.11.2017 5 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Brutální, otřesné, smutné...a bohužel pravdivé. Nemám více slov...

10.10.2017 5 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Kniha se četla celkem dobře, jenže mě dost nudila i když jsem ji nakonec dočetla. Nevím, ale od Joy jsem četla vážně zajímavější knihy. Tři hvězdy dávám za styl psaní, námět za dvě.

09.07.2017 3 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Celkem se mi kniha dobře četla, taková oddechovka...jo, zoufalé ženy dělají zoufalé činy :-)

30.05.2017 3 z 5