Božská Coco

Po smrti matky dal otec všechny děti do sirotčince. Tam se malá Coco Chanel dostala k profesi švadleny a vysnila si sen o slávě. Jak ho jen naplnit? Nejschůdnější cesta vedla přes vlivné muže, a tak se v podstatě stala kurtizánou, která je využívá. Když potká osudového muže Arthura Capela, má jak lásku, tak peníze i slávu. Ale může mít někdo opravdu všechno?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263068/big_bozska-coco-0aU-263068.jpg 4.743

Vydáno: , Alpress

Mademoiselle Chanel, 2015

Kniha Božská Coco

ivcanem

Skvěle napsaný životopis jedinečné módní legendy.

Romanka687

Musím napsat, že jsem se k této knize docela přemlouvala , když mi ji známá doporučila , ale jsem za to ráda. Dozvěděla jsem se nejen o jejím životě, který nebyl moc lehký , ale výsledkem mého čtení je touha mít pravou vůni Chanel No 5 . Byla to pro mne nakonec ohromující četba.

vladka321
27.07.2019

Krásná, talentovaná, emancipovaná... A přesto hledala lásku, člověka, který by s ní dokázal stárnout, s nímž by měla dítě a tvořila rodinu. Život Coco Chanelové přesně ukazuje, že nelze mít vše. Coco chyběl ten správný původ pro tu dobu a jistě byla i nesmírně náročná. Jak na sebe, tak na své blízké, spolupracovníky i zaměstnance. Kniha mne nadchla obdivuhodným životním příběhem, úžasnou osobností i zvraty, které k takto energické a nadané ženě bezesporu patří. Knihu jsem si mimořádně užila a mohu jen doporučit.

VendulaB
20.05.2019

Těžce se mi hodnotí kniha, kde je hlavní hrdinka nesympatická a se kterou jsem si nedokázala vytvořit pozitivní vztah. Nedokážu posoudit, zda se autorovi podařila Coco Chanel dobře vystihnout či nikoliv. Dovětek autora, že kniha vznikla z lásky (ke Coco), je pro mě naprosto šokující. Nic takového jsem při čtení knihy nepocítila.

VladiKlaisner
17.10.2018

Kniha by se dala nazvat "Co všechno potřebuji ke svému úspěchu jsem se naučila v sirotčinci".
Z počátku jsem se nemohla začíst, ale rozhodně jsem nechtěla knihu odložit. Spíš byla první 1/4 trochu krkolomná se spoustou postav. Jak jsem zjistila ve zbytku knihy, bylo to účelové. Je vidět, že autor je velkým obdivovatelem Coco, neboť i ty méně příjemné zážitky se snaží ospravedlnit. Trochu mě mrzí, že kniha končí v roce 1954, ještě dlouho před její smrtí. Chyběly mi v ní i fotografie a opravdu by se hodily. Jinak mohu jen doporučit!

olcab
19.12.2017

Úžasná kniha, velmi dobře napsaná. Je fakt, že Coco dokázala ze všeho a ze všech vytěžit maximum, ale zase na druhou stranu to byla velmi šlechetná dáma, které nebylo cizí pomoct přátelům, rodině, i cizím.
Merci, mademoiselle Chanel...

HelaF
01.12.2017

skvěle napsané, velmi čtivé

petul_b
01.04.2017

Skvěle napsaný životopis. Knížka mě vtáhla do děje, žila jsem s Coco v pařížské atmosféře přelomu století a najednou po přečtení mi chybí... Období druhé světové války je napínavě popsané, nemohla jsem od toho odtrhnou oči. Doporučuji!