Magie a manipulace mysli

Derren Brown (1971) je britský psycho-iluzionista, který nevěří na paranormální jevy. Studoval práva a germanistiku v Bristolu a k hypnóze ho inspirovalo představení hypnotizéra Taylora. Začal se sám hypnózou zabývat a vystupoval po barech. Na Vánoce roku 2000 běžel v britské televizi pilotní díl jeho pořadu Magie a manipulace mysli, který se velmi rychle stal hitem. Brown od té doby vydal tři knihy, dobýval USA na turné za účasti odborníků, kteří měli posoudit, zda je podvodník nebo ne, hrál v televizi naživo ruskou ruletu a vystupoval po celé Británii. V roce 2006 získal cenu Laurence Oliviera za nejlepší zábavní show. Dělal všechno, aby se mediálně zviditelnil, a vydělal dost peněz, aby na jejich vydělávání už nemusel myslet. V knize naznačuje některé své techniky, popisuje metody manipulace mysli, napovídá, jak se naučit „číst“ chování lidí, důkladně probírá umění hypnózy, vysvětluje alternativní medicínu jako placebo efekt a věnuje se také zábavnímu průmyslu kolem magie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/6955/magie-a-manipulace-mysli-uyP-6955.jpg 4.2101

Tricks of the Mind (2006)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Argo

Kniha Magie a manipulace mysli

LuT

Skvělá kniha a skvělý Derren Brown. Ráda sleduji i jeho pořady a vystoupení, obdivuhodné :)

DominaCZ
22. únoraodpad!

Přebal je na tom to nej.
Kniha je plná zbytečných kydů a je nahuštěna jakože vtipnými hláškami.
Čekala jsem návody nebo vysvětlení, ale byla to jen smršť písmen s popisem "triků" typu karta která zmizela, proč se stoleček přesouvá k písmenům která jsou pravda apod.
On mě nebere jako člověk celkově, ale dostala jsem se k tomu, tak jsem četla...a nedalo se to.

jaroiva
02.06.2018

Už je to nějakou dobu, kdy jsem to četla, ale určitě se do knížky ještě někdy podívám. Zajímavý pohled a záživně psaný

olcab
23.02.2018

Perfektní, ráda se k ní vracím.

Atanone
25.05.2017

Úžasná kniha. Další z řady těch,kde nestačí přečíst jednou.

Lightman
28.10.2016

Geniální kniha. Sice ne ve všem s Derrenem souhlasím, nicméně takové spektrum rozličných a současně spolu souvisejících témat, kterými se zabývá, nutí přemýšlivého čtenáře více přemýšlet o životě, o tom, co se kolem děje, o tom jak je s námi manipulováno, jak je neradno si zahrávat s věcmi, kterým nerozumíme (např. hypnóza), jak funguje lidská mysl (např. konfirmační zaujatost), jak jsem si všichni podobní (Forersův experiment)), jaká jsou úskalí neurolingvistického programování (NLP). Jak můžeme vycvičit paměť, jak si dávat pozor na lháře a co je prozrazuje apod. Tuto knihu bych mj. doporučoval všem "esoterikům" (míněno v tom zprofanovaném slova smyslu, přestože si uvědomuju pravý význam slova "esoterní" a proti duchovně založeným lidem nic nemám - pokud stojí pevně nohama na zemi a neutíkají z reality). Jen upozorňuju na způsob psaní knihy (s lehkou, možná cílenou domýšlivostí), který ne každému může vyhovovat - mě se tato kniha trefila do vkusu stoprocentně ...

Taji
13.07.2015

Tak tato kniha vůbec nebyla špatná, dlouho jsem ji odkládala, protože ani pořad v TV mě nezaujal, ale odnesla jsem si nějaké pomůcky na zlepšení paměti, řekla bych, Derren je fakt chytrý člověk, ovšem jeho druhá kniha Vyznání iluzionisty, tak tu jsem ani nedočetla.

Evelin
24.11.2013

Nevím, co jsem od této knihy čekala, asi víc. Některé pasáže jsou zajímavé, některé nudnější. Ale některé jeho triky se mohou hodit.

lidská mysl biografie paranormální jevy manipulace magie kouzla psychologie mentalismus hypnóza umění iluze

Derren Brown

Derren Brown
britská, 1971

Kniha Magie a manipulace mysli je: