Vyznání iluzionisty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Derren Brown je českému čtenáři znám nejen ze své televizní show, ale také díky jeho bestselleru Magie a manipulace mysli. Kostru nové Brownovy knihy tvoří jednotlivé fáze kouzelnického triku, který jeho mladší já provádí v zaplněné restauraci, a tuto kostru Brown obalil vyprávěním na nejrůznější témata – o dějinách magie, o psychologii, o tom, jak správně vařit ztracená vejce, o tom, jaká melodie mu zní v hlavě při čištění zubů, nebo o společenské etiketě týkající se parmezánu. Vyznání iluzionisty jsou neobyčejně čtivou a neobvykle vystavěnou autobiografií, která čtenáře vtáhne a okouzlí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92719/vyznani-iluzionisty-HFl-92719.jpg 3.614
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Argo
Orig. název

Confessions of a Conjuror, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Vyznání iluzionisty

Přidat komentář
Lostindream
04.01.2019

Názorný příklad toho, že když máte mnoho skvělých příběhů, ne vždy dává smysl je spojovat do jednoho. Kniha se mi četla velice špatně, Derren neustále odbíhá od jedné myšlenky k druhé. Od hlavního příběhu karetního triku odbíhá ke stříhání nehtů a podobným, někdy až nepříjemně konkrétním, myšlenkám a vzpomínkám. Od těch následně utíká k dalším tématům v poznámkách pod čarou (dlouhým mnohdy i na několik stran), které mohou narušit další úvahy uváděné v závorce. Tolik úrovní, že sledovat a napojovat se zpět na jakýkoliv děj, dá opravdu velmi zabrat. Dávalo by smysl to vidět zfilmované, ale v knize tomu chybí minimálně lepší struktura a rozdělení na podkapitoly. S předchozí knihou se tato nedá srovnávat, úrovní i smyslem je zcela jinde.

vlastimil6211
21.11.2017

Skvělá kniha pro lidi, kteří chtějí poznat život Derrena trochu blíž. Porovnávání s předchozí knihou, jak tu několik lidí předvedlo, je naprosto scestné. Smysl knihy je úplně odlišný a pokud jste měli jiná očekávání, nejspíš jste si nepřečetli, o čem kniha je, protože pak si člověk nemůže ztěžovat.


Lightman
28.10.2016

Bohužel po první knize poměrně velké zklamání. Snad kromě informace a zdůvodnění o (podle Derrena) nejcennější lidské vlastnosti se jedná spíše o knihu, které zaujme jen jeho přímé "obdivovatele" a skalní fanynky/fanoušky, kteří se chtějí více dovědět o jeho životě a způsobu uvažování.

Taji
13.07.2015

Zklamání :-(

Dan
31.10.2012odpad!

Derrenova předchozí kniha mě velmi bavila, ale z této jsem byl hrozně zklamaný... Derren popisuje kouzelnický trik v jedné kavárně (+ velmi zajímavé psychologické poznatky o lidech, kterým kouzlo ukazuje), ale do toho neustále odskakuje k jiným tématům - respektive jeho nezajímavým úchylkám (např. je schopen na dvě strany popisovat, jak ho bavilo se šťourat v nose, jak musí chodit v hotelu v papučích, jak mu vadí, když ztratí propisku a podobné pro mě absolutně nezajímavé vycpávky knihy. To, co mě na knize opravdu zajímalo, by se bohužel dalo dát do 20 stran...

Dominik_13
29.12.2011

Tak povznášející pocit čiré radosti z lidské inteligence, který se mi dostával u čtení této knihy, jsem snad ještě nikdy předtím nezažil.

Doporučujeme

Musela jsem zemřít
Musela jsem zemřít
Kdokoli může dělat cokoli
Kdokoli může dělat cokoli
Pražská zima: Osobní příběh o paměti, Československu a válce, 1937-1948
Pražská zima: Osobní příběh o paměti, Československu a válce, 1937-1948
My děti ze stanice ZOO
My děti ze stanice ZOO

Autor a jeho další knihy

Derren Brown
britská, 1971

Kniha Vyznání iluzionisty je v

Právě čtených1x
Přečtených19x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce15x
Chystám se číst14x
Chci si koupit5x