Nuray Nuray komentáře u knih

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

S hraničářovým učněm jsem začala v podstatě hned, co začal vycházet. Takže přemýšlím, jestli jsem na to už moc stará nebo je tahle knížka trošku slabší :-)
Samozřejmě opět pěkné prostředí. Některé pasáže se mi zdály psané tak nějak "dětsky". Hlavní linka celkem předvídatelná a docela dlouho mě kniha uspávala. Myslím, že předtím nikdy takhle dlouhý rozjezd nebyl, ale přiznám se, že jsem dlouho předchozí díly nečetla.

Nicméně je to pořád Hraničářův učeň. Takže sbírám jednu hvězdičku za slabší kousek a jednu hvězdičku za některé nejasnosti, které se zde vyskytly, pořád je to ale hezký svět a doporučuji jako oddychovou četbu hlavně mladším. :-)

29.01.2020 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

No.... Poslední dobou nemám vůbec štěstí na knihy. Začala jsem hodně dávat na hodnocení zde a skoro vždy mě to zklamalo.
Na svět jsem se těšila, zvlášť když jsem kdysi přečetla Dvory od Sarah. Ano, svět byl pěkný, ale v knížce se celou dobu v podstatě nic neděje. Na zlomové věci hlavní hrdinka vždycky přijde v podstatě "omylem" - něco jako když jsem se já před 12 lety pokoušela psát svou knihu, ve stylu: ,,...na stole leží kus papíru, kde je náhodně napsán nějaký blábol a on je nakonec hrozně důležitý".
Dost často se tam točí jedna myšlenka. Navíc mi hlavní hrdinka přijde hrozně nepřirozená...

Nejvíc jsem si oblíbila Vivi.

Ale budiž, je to takový průměr. Mladší čtenáři asi budou mít radost :-)
Dala bych 2,5 - což nejde - takže za obálku 3*.

17.01.2020 3 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Tak jsem z toho nějaká rozpačitá.

Knihu jsem vzala do ruky hlavně z důvodu, že zde měla moc pěkné hodnocení. Obálka krásná, popis se zdál originální. Zde však přichází na řadu ALE.

Děj se táhl. Po celou dobu knihy se nic nedělo. Menší akce se odehrála na posledních 30 strankách, ale nic převratného. Nemůžu knihu úplně odsoudit, že by byla příliš předvídatelná, přesto se většina věcí odtušit dala.

Suma sumárum. Bylo to pro mě zdlouhavé, bez akce, s potenciálem díky anotaci. Ten byl ale nevyužit. Nicméně asi dám šanci dalšímu dílu, až bude. Teď si jdu spravit chuť něčím lepším :-)

28.12.2019 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Mě to bavilo !

Začnu tím, jako spousta jiných - už nejsem cílová skupina.
Kniha je vskutku napsaná jednoduše, vše je předvídatelné, ale proč ne? Já si ráda odpočinula.
Svět mě bavil a věřím, že bude bavit dál. Faktem je, že vzhledem k formátu písma je příběh velmi krátký - při nedostatku času jsem jej přečetla za 2 dny. Ale má to spád. Má to nápad. Zkrátka mě to bavilo :-)

22.10.2019 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Kéž by takových knih existovalo vícero :-) jsem nadšená. A mrzí mě, že je konec. Krásně propracovaný příběh, profesionální. Nenudila jsem se ani sekundu.

I když co se týče Mathiase - dost velké klišé. Vždycky všechno přežijou a pak je v lepším případě zabije malé dítě.
Ale těším se na další díl, který by zřejmě měl být!

PS: kdyby měl někdo typ na podobně zpracované příběhy, budu ráda za zprávu :-))

09.10.2019 5 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Já se prostě snažím... Snažím se to dočíst, ale marně.

Není to tak, že by to bylo tak hrozné. Četla jsem spoustu příběhů "na motivy..."... Mám to ráda. A u tohoto nápad velmi pěkný. ALE.

....ale to zpracování. Jsem v půlce a nemohu dál. Přijde mi, jako by to psala tak 15iletá slečna. Bale, Bale, Bale. Ok. Ale ten styl psaní :( myšlení Snow.... Ty pasáže, jak ani neví, že má moc a pak bojuje jak kdyby byla nevim co. Spousta nevysvětleného. Nemožného...

Je mi to moc líto, ale nedám to. Mohlo to být hezké, mohlo to mít 5*. Ale zpracování se nepovedlo....

28.09.2019 1 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Knížka se mi líbila. Ale některé věci mi přišly nedořesené. Konec mě mrzí, ale asi to jinak nešlo :)

18.08.2019 4 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Mrzí mě to, ale nikdy dřív se mi nestalo, že bych knihu nedočetla. Letos je to už podruhé.

Ne, že by kniha byla tak děsná. Nemyslím si. Začátek se mi líbil, docela vtipně podané. Ale čím dál jsem se dostávala, tím víc jsem knihu odkládala. A že jsem jinak schopná zhltnout takovou knihu jedním dechem. Svět se mi líbil. Na začátku mě dost zajímalo, jak to bude se Severinem a se záhadou knihovny v domě. Ale teď už prostě ne. Skončila jsem na straně 249 a řekla jsem si, že než se přemlouvat do čtení, tak si radši půjčím něco jiného, na čtení nezáživných věcí bude dost času ve školním roce.

Takže, díky za svět, ale stačilo.

31.07.2019 2 z 5

Na můj vkus se toho v knize moc neděje. Obvykle mám knihy této délky přečtené za 2-3 dny, Analfabetku jsem louskala víc jak týden. Ale musím přiznat, že jsem se občas i zasmála.

Na to jak je to vychvalované - nic moc. Čekala jsem víc. Na druhou stranu je to ale oddychová kniha, u které se člověk dokáže zasmát.

21.07.2019 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

No paráda.

Kdybych měla hodnotit všechny knihy Dana Browna, bylo by to lehce horší než Šifra, která u mě asi vede. Ale to by musela být škála hodnocení alespoň od 1 do 100. A jelikož není, tak i zde dávám 5* :-)

Opět moc hezky propracovaný příběh. Nechápu, jak tohle někdo dovede vymyslet. Veškeré popisy budov v zemích, které jsem v životě nenavštívila a ani zřejmě nenavštívím, popisy fyziky, chemie, počítačů.... Tohle jsem zatím u žádného autora nezaznamenala a jelikož tyto popisy nejsou zdlouhavé, ale tak akorát (aby nebyly nudné), je to pro mě obrovské plus.

Pár věcí jsem předvídala, pár ne. Nemůžu popřít, že schéma příběhu je opět stejné, nepřekvapivé. To je menší minus, ale vzhledem k tomu, že to není to "gró", tak to v nejmenším nevadí. Musím přiznat, že jsem na začátku čtení zalistovala trochu na konec a i když jsem si to vyloženě nečetla, jen prolítla očima, tak jsem tušila, kdo za vším stojí. Takže mi to pomalu dávalo vše smysl.

Suma sumárum, opět senzační příběh z ruky Dana Browna, který jistě nadchne čtenáře ve všech věkových kategoriích.

08.07.2019 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Co na to říct?

Lepší, než 2. díl. ALE. Asi jsem na to už moc stará. Svět mi bude chybět, ano. Ale děj ne. Nebo možná ne to, jak byl podaný. Pro pubertální dívky a kluky asi dobrý. Špatný nápad to rozhodně nebyl.

Alina je koza. Vztah s Malem docela trapas. Temnyj? No, taky trapas. To jejich přemýšlení. A to, jak Temnyj skončil? Co, že Morozov měl sílu se zachránit a Baghra s Temnyjem skončí takhle? Nu, nevadilo by mi to. Ale Alina s Malem mě už od 2. dílu neskutečně štvou.

Přesto díky za tenhle svět. Těším se na Prohnilé město :-)

02.07.2019 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Co říct?
Ani první díl mě tolik nenadchnul, je to taková ohraná klasika, i když moc hezky vymyšlený svět. Ale Šest vran je Šest vran. Pravděpodobně kdyby mi bylo 15+- tak to budu mít naopak. Pro mladší je Griša určitě moc prima.

Mal mě celej díl akorát štval, Alina si u mě nevedla o moc líp. Což není nic moc, když jsou vám protivní hlavní hrdinové. A ty jejich úlety.... No, nic pro mě slabší knížka, ale přečtu i poslední díl :)

28.06.2019 2 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Také jsem najdřív přečetla Šest vran. Zde se mi námět a celkový svět Grišů moc líbil, a tak jsem sáhla i po Griše. Kniha se čte lehko, za chvíli ji přelouskáte. Hlavní hrdinka je trochu moc dětinská, ale to jsem celkem čekala. Je to jako kdyby Grišu psal 15letý autor oproti Šesti vranám, kde bych to tipla na 20+ :-)

Ale rozhodně nic ve zlém. Příběh mě bavil, bylo to poutavé. Teď louskám dvojku, která mě zatím tolik neohromila, tak jsem zvědavá. Určitě stojí za přečtení, pokud hledáte jednoduchý únik od reality.

24.06.2019 4 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Když jsem začala tento díl číst, zklamalo mě, že je o Telle. Moc jsem ji neměla ráda.

Když jsem po dvou dnech příběh dočetla,.... chci další!!!

Na Caraval jsem narazila před nějakým časem - rok/dva zpět. Četla jsem anotaci, která mě ale vůbec neuchvátila. Řekla jsem si, že to nebude nic pro mě. Nevím, jak Vy, ale já si vždy při anotaci v hlavě představím nějakou scénu, která mi to vystihuje a tohle mě prostě nenadchlo.

Minulý týden, po zkouškovém období, jsem nedočkavě vpadla do knihovny ji vyloupit. Dostal se mi do rukou i Caraval, do kterého se mi moc nechtělo, ale nakonec jsem po něm sáhla. A jsem velmi příjemně překvapená!

V prvním díle se mi moc líbil Dante, Julian i Scarlet. Tellu jsem nemusela.

Teď nemusím Juliana a trochu se mi zprotivila i Scarlet :-D no, jsem zvědavá, co přinese poslední díl, doufám, že kniha u nás vyjde ještě letos, abych si ji stihla přečíst před Státnicema. Díky moc za tento příběh! :-)

12.06.2019 5 z 5

Proti všem Proti všem Julie Kagawa

Co potřebuju?
Nutně další díl!

Já teda nevím, je to sice všechno na jedno brdo... Hodně mi to připomíná třeba Divergenci. Ale krucinál! Tohle měli natočit. Tohle má bejt už dávno přeložený!
První díl jsem četla už dávno, včera jsem konečně sáhla po druhém. A dneska?
Přemýšlím, jak se zabít, jestli nebude další pokračování v českém jazyce :-D :-)

Prostě jsem si krásně odpočinula hnedle první dva dny po zkouškovém a moje srdce plesá. Díky.

07.06.2019 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Knihu jsem četla v létě, takže v živé paměti to už nemám ... ale určitě bych snesla pokračování, mně se to líbilo a nesnáším, když něco rozečtu a nemůžu to dočíst jen kvůli tomu, že se kniha málo prodává ... to už je asi 4. série, u který se mi to stalo, děs běs ...

02.02.2019 4 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Docela fajn kniha. Zajímavý příběh, pěkně propracovaný (i když to zabití ke konci knihy mohlo být propracovanější)... Na druhou stranu mě to až tak nepohltilo. Vesmír mám ráda, ráda o něm čtu a tak, ale asi mi to prostě nesedí v takové knize :-)

01.02.2019 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Bude další díl, ví někdo? Například řešení,co je s Nestou?

Jinak série parádní, jen mě trochu štvaly některý ty přestřelky a tak. Takové dětinské místama :-)

29.01.2019 5 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Sérii jsem četla s obrovskym očekáváním netradičního promyšleného příběhu. První díl jsem zhltla jedním dechem, ovšem s dalšími dvěma pokračováními jsem byla stále víc zklamaná.
Konec mi přišel, jako kdyby autorka nevěděla, jak z toho ven, tak to takhle divně, hrůzně, prostě příšerně uťala :-(

27.07.2018 2 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Četla jsem asi s ročním zpožděním od prvních dvou dílů... no, četla jsem spíš jen ze zvědavosti, ale žádná sláva .... asi horší průměr, v knize se nic nedělo.. :-)

27.06.2018 2 z 5