Nuny Nuny komentáře u knih

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Kniha se mi líbí, ale v porovnání je nejslabší ze všech čtyř.

01.06.2017 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Já opět smekám. Nechápu, že jsem s tím tak dlouho otálela. Něco tak důmyslně promyšleného jsem dlouho nečetla. Perfektní do posledního detailu.
Nejvíce mě dostal se svou znalostí letových údajů a strojů samotných.
Psát takovéhle detektivky musí být dobrodružství samo o sobě.

31.10.2016 5 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Obdivuji Yossiho, že tento zážitek přežil. Přes všechna úskalí, zranění a blouznění se dostal z džungle živý. Musel mít neskutečnou radost, když zahlédl svého kamaráda.
Neumím si to představit. Musela to být muka.

19.02.2015 4 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Knihu jsem skutečně přečetla jedním dechem. Je to přešně podle pravdy. Takhle to prostě v reálném světě funguje. Dobro nevítězí, ale vítězí lež, přetvářka a bolest.
Nádherně napsaný román, kde se odehrává několik dějů v jeden čas a nakonec finální propojení, kdy musíte číst, číst a číst.

12.08.2014 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Kniha je skvělá. První od S.Kinga, kterou jsem přečetla a míním pokračovat dál. Je pravda, že se musí občas přemýšlet, kdo je kdo, co je co.. a tak... ale jinak to opravdu stojí za to.

12.11.2013 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

(SPOILER) Opět a znovu, proč se musí tolik jasných informací stále opakovat. A pak znovu a znovu...
Já nemusím moc romány, kde se vypráví z více pohledů účastníků, protože je to většinou čtení o tom samém. Autoři občas nemívají tolik důvtipu, aby vymysleli něco nového, takže v tomto příběhu čtete o páru, který zažívá to samé ve stejný čas, hm... Co by nás tak mohlo překvapit, když už jsme to v první půli četli od Nicka?
Už od začátku je jasné, že to Amy "narafičila", takže o to víc, to není tak záživné. Závěr? Taky nepřekvapil, nečekala jsem happy end, ale aspoň nějaké neuvěřitelné zakončení... Tohle byla nuda. Takže za mě 65 %.

15.01.2023 3 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Omlouvám se předem všem fanouškům této autorky, ale tohle byl jeden z nejhorších "červených" příběhů, které jsem kdy četla. Vybrala jsem si ho jen díky výzvě a musím říct, že splnit výzvu, je skutečně někdy oříšek.
Absolutně nechápu nechutné spojení trapnosti. Jakoby se v tom autorka sama vyžívala. Závěrečné ne-poděkování mluví za vše...
Jako opravdu to byli dospělí lidé? Já myslela, že takhle už se chovají možná tak náctiletí. Ale je to asi jiná kultura.
Shrnu to: Hrdinka – trapná nána, její bývalý partner – nechutný snob (proč s ním tedy byla...), současný partner – škoda mluvit, kamarádky – bez komentáře.
Nemluvě o spoustě gramatických i stylistických chyb.
Jediné, co je na knize pozitivní, že pokud ji budete číst ob-kapitolu, nic tím neztratíte a naopak získáte potřebný počet stran, na který by tahle slátanina vystačila.

21.09.2022 1 z 5

Osm dní Osm dní Jaroslav Seifert

Miluji Rozhovor se smrtí. Mohla bych ji číst pořád dokola. Je to natolik pravdivá báseň, že mi verše nejdou z hlavy.
Celá sbírka je neplněná steskem a nespravedlností, ale zároveň realitou života a láskou k národu.

05.06.2022 5 z 5

Dobroty s příběhem Dobroty s příběhem Roman Vaněk

Přiznávám na rovinu, že jsem knihu koupila na základě hodnocení od Atanone, a také jako velký fanoušek Romana Vaňka. Nevěřila jsem, že by to mohla být pravda. A ejhle, skutečně první "kuchařka", kde najdete recept na Chleba s máslem a čajem z pytlíku (to tam vážně je). Když jsem se k tomuto kulinárnímu objevu pročetla, málem jsem se počůrala smíchy. Za ty peníze mě titul snad ani neuráží, ale pokud přizvu ke spolupráci šéfkuchaře této země, očekávala bych opravdu dobré recepty. Tato kniha nejen, že neobsahuje dobré recepty, ale v podstatě se vysmívá všem, kdo vaření rozumí a má ho rád.
Dobře, nebudu to brát osobně a beru knihu jako pouhý propagační předmět určený k prodeji na dobročinné účely. To doporučuji i vám, pokud nechcete další zbytečnou klíčenku za 50 korun, kupte si toto a pěkně s tím zapalte v krbu.

09.04.2022 1 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Teprve od hory Fudži se začalo něco dít a příběh nabíral nějaký smysl. Musím přiznat, že jsem většinu četby měla chuť knihu odložit pro nedostatek emocí.
Co opravdu zafungovalo, jsou popisy prostředí, ale zase naopak číst na každé druhé straně, jak je nějaké jídlo lahodné a tenhle čaj jsem ještě neměla a je překvapivě.. hm.. lahodný. Tak to je fakt velká nuda. Kdo Japonsko trochu zná, ví, jak zatraceně dobré čaje tam jsou a jak vynikající jídla podávají, takže bych to zkrátila o sto stran opakujících se frází a bylo by to fajnové a čtivé.
Jsem v rozpacích, jak knihu hodnotit, protože přiznávám bez mučení, závěr na mě udělal dojem. Ačkoli jsem věděla od první fotky Fiony, jak s nimi Gabe naloží, stejně to bylo emočně silné a takto romantický příběh zkrátka končit má.

12.10.2021 3 z 5

Čtení bylo zdlouhavé a nijak nezajímavé. Autor nepopsal hrůzy v gulagu nijak subjektivně, vše mi přijde takové povrchní. Není zde popsáno nic o skutečném problému zavírání, nelidském zacházení a šílených životních podmínkách.
Pokud to srovnám s podobným typem literatury, hodnotím průměrně, protože jsme se jistě mohli dozvědět mnohem více.

16.08.2021 3 z 5

Sladké poklady české a moravské kuchyně Sladké poklady české a moravské kuchyně Roman Vaněk

To je asi první kniha, kdy mám problém s výsledkem. Vždy dodržuji přesné postupy a tady se mi často stane, že i obyčejná buchta podle předpisu, se prostě nepovede. Nicméně, opět je to velmi důkladně propracované a s pěknými fotkami.

06.08.2021 4 z 5

Strážce stromů a jiné povídky Strážce stromů a jiné povídky Martin Rosocha

Kniha je pro mě příjemnou změnou. Povídky jsou krátké s velmi příjemným nádechem cizích vlivů. V některých bych klidně tipovala Čapka nebo Exupéryho. Za mě moc dobré.

28.07.2021 4 z 5

Sviatok bezvýznamnosti Sviatok bezvýznamnosti Milan Kundera

Čtyři hvězdičky má kniha za to, že mě donutila přemýšlet o bezvýznamnosti. Dle mého názoru, neexistuje na světě nic, co by bylo bezvýznamné, vždy vidím nějaký smysl. Ani tento příběh není tak bezvýznamný.

02.02.2021

Žert Žert Milan Kundera

Celé je to žert.

15.10.2020 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Když nějaká kniha začne tím, že se žena živí honěním ptáků, pak určitě čtenáře zaujme. Ale to motání se kolem vymýšlení příběhů, kdo teda vlastně lže a kdo na koho co ušil, to už bylo malinko přitažené. Za mě příjemný průměr.

21.05.2020 3 z 5

Sladké pečení - Ottova kuchařka naší vesnice Sladké pečení - Ottova kuchařka naší vesnice Hana Sedláčková - Pačová

Kniha se mi líbí svými velkými obrázky a pestrou nabídkou receptů. Nedoporučila bych ji ale úplně začátečníkům, protože některé recepty mají zvláštní poměr surovin a ten, co by podle toho pekl poprvé v životě by se mohl divit.

15.05.2020 4 z 5

Za Alpami Za Alpami David Zábranský

Nesympatické postavy, nesympatický příběh a nesympatické Německo.. vše v jednom.
Kniha plná nafoukanců, zbohatlíķů a ponižování. Ani samotný příběh a téma nedokáží vyvolat jiné emoce než odpor.
Je mi líto.

16.04.2020 1 z 5

Sedmiramenný svícen Sedmiramenný svícen Josef Škvorecký

Ano, tohle mě velmi zaráží. Chování lidí bezprostředně po válce. Místo toho, aby se Židé vrátili živí a šťastní do svých domovů, setkávají se s nepochopením a nepřátelstvím.
Velice smutné.

25.11.2019 5 z 5

Moderní básnické směry Moderní básnické směry Vítězslav Nezval

Neskutečně přínosná kniha. Je tam přesně vše, co potřebujete k tématu vědět. Nic víc, nic míň.

27.05.2019 5 z 5