Za Alpami

Mathias s Marií jsou úspěšní němečtí lékaři, šťastní manželé. K tělu si pouštějí pouze to, co chtějí. Z Evropy bez hranic těží pouze výhody; pokud si usmyslí, dokáží mezi sebou a okolím postavit nepropustné bariéry, mají na to prostředky. Pro oba se vše mění ve chvíli, kdy Maria odjíždí na misi Lékařů bez hranic do afrického Čadu. Nad životy manželské dvojice přebírají vládu hluboce skryté a zdánlivě překonané principy… Román o současné Evropě a o uprchlické krizi, která do Evropy jen zdánlivě přichází odkudsi z vnějšku. Román o barvě kůže, o mládnutí a stárnutí lidí i kultur. Jsme coby kontinent na cestě k vrcholku, na vrcholku, nebo již za vrcholem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358087/za-alpami-MUl-358087.jpg 2.445
Romány, Literatura česká
Vydáno, Větrné mlýny

Kniha Za Alpami

Nuny

Nesympatické postavy, nesympatický příběh a nesympatické Německo.. vše v jednom.
Kniha plná nafoukanců, zbohatlíķů a ponižování. Ani samotný příběh a téma nedokáží vyvolat jiné emoce než odpor.
Je mi líto.

pilulka

Tema zajimave, ale naturalisticky a prilis rozvlacny styl mi nesedl. Knihu jsem po temer 200 stranach odlozila.

jiri2737
19.10.2019

Nápodoba Kundery a Houellebecqa. Proč jsou všechny postavy tak hnusné karikatury? Autor nepoznal nikoho normálního?

Dunkelhell
16.09.2019

Román vzbudil rozporuplné a vyhrocené reakce, což už samo o sobě něco znamená.
Řeči o tom, že autor napsal fašistický nebo rasistický román jsou nesmysl. Ti, kdo si to myslí, nechápou rozdíl mezi literárními postavami a autorem. Můj dojem z románu je ale také rozporuplný a vlastně nevím, co si o něm myslet, což se mi moc často po přečtení knížky nestává. Trochu mi vadilo, že se autor formou (Nesmrtelnost) a částečně i obsahem (Nesnesitelná lehkost bytí) až moc inspiroval u Kundery, čímž rezignoval na svůj vlastní styl. Ke konci už mě unavovala neustálá nesympatičnost a banálnost postav a jejich pravdiček. Chovají se tam (a mluví) skoro všichni jak idioti. Pokud to bylo autorovým záměrem, tak se mu to povedlo. Přesto celkově hodnotím kladně, dávám čtyři hvězdy. Zábranský přinesl trochu čerstvého vzduchu do zaprděné české kotliny.

jan37
11.07.2019

Nic moc mi to nedalo. Celkem čtivý, manyristický, o ničem, hraje si na Kunderu Ač mu nesahá ani po kotníky :)
Pěkné popisy sexu. Lehké zklamání ale autora úplně neodepisuji

Hrděbor
01.12.2018

Tak kdo má rád realismus a naturalismus, tomu tuto knihu vřele doporučuji. Byla zábava koukat na vývoj děje a moc jsem si to užil. Přirovnal bych to k zolovu zabijáku, nebo k světu podle garpa.

knihovnaVP
09.07.2018

Kdo to nezažil, nepochopí,po přečtení této knihy si kladu otázku: co se to proboha stalo s celou jednou generací?

evapl
05.07.2018

S utrpenim docteno...radoby intelektualni slovni prujem

Hlas kukačky
Hlas kukačky