Nunee Nunee komentáře u knih

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Dávám vysoké hodnocení, protože si myslím, že si ho jako autorova prvotina tato kniha zaslouží. Příběh nikde nezadrhává, jede pořád na plné obrátky a nesouhlasím s komentářem, že pasáž s harémem byla zbytečná, protože tam Ya-na poznala postavu, která pro ni a pro Jona byla dost klíčová v dalším dění.
Po přečtení jsem byla velmi příjemně překvapená a těším se na další díl
Jako velké plus vnímám, že v prvním díle autor uzavřel příběh těchto hrdinů a v příštím se můžeme těšit na hrdiny jiné s jinými osudy :-)
Plný počet nedávám jen proto, že na můj vkus bylo dobro a zlo až příliš konkrétně pojmenováno.
Každopádně, tato kniha určitě stojí za přečtení.

27.11.2020 4 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Collodi (p)

Dočetla jsem synovi a nejen, že jsem si připomněla své dětské pocity z této knihy, ale na syna to udělalo takový dojem, že když zlobí, tak má pak sám strach, jestli mu náhodou nerostou oslí uši :-D Místy trochu strašidelné, ale okouzlující ;-)

07.06.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Hodnotím vysoce z velké úcty, ale bohužel mě kniha nedokázala úplně vtáhnout, až na pár okamžiků. Myslím, že je to ale pouze tím, že jsme už s touto myšlenkou tak ztotožněni a smířeni, že nás už nepřekvapí ani nešokuje. Dříve to bylo rebelantské, odvážné, znepokojující. Dnes už je to pouze konstatování faktu...

04.06.2020 4 z 5

Za závojem Za závojem Lydia Laube

Zase trochu z jiného úhlu... Zajímavé čtení o zkušenostech zdravotní sestry.

06.05.2020 3 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Opravdu velmi dobře se mi tato kniha četla, začala jsem s ní, když u nás začala koronavirová krize a jak je zmíněno v předchozím komentáři, nešlo se vyhnout připodobnění...a shodou okolností jsem v jiném stavu jako hlavní hrdinka :-) o to zajímavější to pro mě byl zážitek :-D
Ale po přečtení se prostě nedostavil žádný dozvuk, ikdyž napínavá atmosféra knihy by se dala krájet, prostě nic....dočteno, uzavřeno. Proto nemohu za sebe dát plný počet *
Pár dní po přečtení jsem shlédla i film a tam se tedy nedostavilo nic ani během dění...no, to je jen vsuvka pro ty, co by chtěli dát filmu přednost - kniha je mnohem, mnohem lepší ;-)

06.04.2020 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Určitě to není špatná kniha, ale musím hodnotit s ohledem na předchozí dva díly...a ty byly prostě mnohem lepší. Bohužel jsem měla v hlavě i mnohem zajímavější a temnější konec :-(

06.04.2020 2 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Druhý díl...a světě div se...úplně stejně vynikající jako první. Určitě jsem to nečetla naposledy. Super :-)

06.04.2020 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Úžasná kniha, neuvěřitelně dobře čtivá a do příběhu jsem se doslova zažrala tak, že nešlo přestat... ;-)

06.04.2020 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Dlouho jsem se přemlouvala, abych nějak překousala prvních pár stran popisů, které mi vůbec neseděly, ale stálo to za to :-) Předchozí díl se mi každopádně líbil o mnoho víc, ale tento má také krásnou atmosféru a padouch byl jaksepatří slizký hnusák, kterého musí nenávidět každý už od začátku :-D ;-)

12.12.2019 3 z 5

Zpověď poživače opia Zpověď poživače opia Thomas de Quincey

Cítím se býti obohacena krásou jazyka, kterým je tato kniha psána... Ba přímo opojena... ;-)

05.09.2019 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Děkuji za možnost přečíst si tuto knihu. Osvícení patří mezi mé nejoblíbenější a vlastně je to jediná kniha u které jsem se opravdu hlavně bála a mnoho let mi k ní zalétaly myšlenky (samozřejmě k jejím postavám). Tohle je opojné čtení pro každého, kdo rád pana Kinga a měl tu čest Osvícení přečíst. I slza dojetí ukápla :-)
Těším se, až si dám obě knihy hned po sobě, abych si ten příběh pěkně ucelila....nyní jsem byla příliš nedočkavá...

24.06.2019 5 z 5

Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Isabelle Filliozat

Konečně kniha, která má snahu vysvětlit proč se něco děje a ne jen radit, jak se to má řešit... Občas trochu naivní (dle mého názoru), ale jinak velmi pěkně napsaná. Každý si vezme, co potřebuje a nemusí se prokousávat složitou bichlí ;-)
A poslední textovou stranu jsem si vyfotila a dám s radostí přečíst každému, koho uslyším říct něco ve stylu: "Takhle se za nás děti nechovali..."

24.06.2019 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Když jsem byla dítě, povedlo se mi v televizi skouknout film, který ve mně nechal strašně moc ponurých pocitů a notnou dávku fascinace. Jak čas plynul, párkrát jsem si na něj vzpomněla a hlídala, jestli se mi nepoštěstí a "Zhubni" bude opět v televizním programu a ne. Až jsem na téhle stránce zjistila, že ho natočili podle knihy mého nejoblíbenějšího autora :-) a víte co?....vůbec mě to nepřekvapilo....kdo jiný by něco takového dokázal? Jen jednu hvězdičku odebírám za Ginelliho osud, ten bych chtěla znát podrobněji ;-)

16.06.2019 4 z 5

Vládce noci Vládce noci David Morrell

Taaak a je to :-)... Poslední díl trilogie. Jsem nadšená a určitě se k těmto knihám vrátím a napodruhé třeba poupravím hodnocení a dám plný počet, ale momentálně ve mně poslední díl ponechal o špetku slabší dojem než předchozí dva díly. Možná je to jen můj dojem, ale trochu víc mě rušily skoky mezi postavami (mezi tím, co se dělo tam a v tu samou chvíli jinde). Jinak velmi zdařilé zakončení ;-)
Již aktivně sháním knihy: Zpověď anglického poživače opia a Vražda jako krásné umění :-D

16.06.2019 4 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Mám to trochu na přeskáčku...jako první jsem četla díl druhý, ale nevadí. Stejně k tomu mohu jen napsat...ach, brilantní příběh :-)

30.05.2019 5 z 5

Stopy mizí v mlze Stopy mizí v mlze David Morrell

Konečně se mi po dlouhé době povedlo se začíst :-) Než jsem narazila na tuto knihu, odložila jsem pár knih po méně než dvaceti přečtených stranách (jednoduše mě nebavily). Tahle kniha mě uchvátila - příběh famózní, místo a doba uchvacující, motiv vraha pochopitelný a skličující, postup vyšetřovatelů obdivuhodný. Co víc chtít :-) Určitě doporučuji.

10.02.2019 5 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Tak mně je třicet a tohle hltám, ať jde o film či knihu a chcete něco říct?....vůbec, ale vůbec se za to nestydím. Přečteno i shlédnuto několikrát. Tohle je totiž jediná, pro mě stravitelná romantika a všechny díly jsou dle mého mínění naprostý skvost. A stejný pohled mám i na filmy, které se fantastiky drží předlohy.
Jen jednu radu mám....kašlete na předsudky a na strach, že se vám ostatní (pokrytci) budou smát. Přečtěte si to a buď vás to chytne nebo ne, nic jiného se totiž opravdu stát nemůže ;-)

30.09.2018 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

30.09.2018 5 z 5

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Tuto knihu četla babička mojí mamince, maminka ji četla mně a já ji nyní čtu svému synovi :-) Je třeba dodávat něco víc?... Snad jen, že jsem přesvědčená o tom, že pokud to bude možné, bude ji jednou i on číst svým dětem. Je to náš rodinný poklad.

29.08.2018

Pustatiny Pustatiny Stephen King

Neuvěřitelné...většinou (tedy alespoň u mě to tak je), když čtu knihu podruhé, už jsem na leckteré věci připravena a už tu knihu neprožívám tak intenzivně jako poprvé, ale u tohoto dílu jsem prožívala opravdu téměř pocitové "deja vu". Jen pan King dokáže popsat něco tak, že se vám chlupy ježí jen při vzpomínce. Tento díl je, řekla bych, pro silnější žaludky, u pár pasáží mi bylo až nevolno... Mé nadšení je nepopsatelné :-D ;-)

07.08.2018