Nunee - Příspěvky

Stopy mizí v mlzeStopy mizí v mlzeD. Morrell

Konečně se mi po dlouhé době povedlo se začíst :-) Než jsem narazila na tuto knihu, odložila jsem pár knih po méně než dvaceti přečtených stranách (jednoduše mě nebavily). Tahle kniha mě uchvátila - příběh famózní, místo a doba uchvacující, motiv vraha pochopitelný a skličující, postup vyšetřovatelů obdivuhodný. Co víc chtít :-) Určitě doporučuji.

Twilight ságaTwilight ságaS. Meyer

Tak mně je třicet a tohle hltám, ať jde o film či knihu a chcete něco říct?....vůbec, ale vůbec se za to nestydím. Přečteno i shlédnuto několikrát. Tohle je totiž jediná, pro mě stravitelná romantika a všechny díly jsou dle mého mínění naprostý skvost. A stejný pohled mám i na filmy, které se fantastiky drží předlohy.
Jen jednu radu mám....kašlete na předsudky a na strach, že se vám ostatní (pokrytci) budou smát. Přečtěte si to a buď vás to chytne nebo ne, nic jiného se totiž opravdu stát nemůže ;-)

30.09.2018

StmíváníStmíváníS. Meyer

30.09.2018

BirlibánBirlibánE. Petiška

Tuto knihu četla babička mojí mamince, maminka ji četla mně a já ji nyní čtu svému synovi :-) Je třeba dodávat něco víc?... Snad jen, že jsem přesvědčená o tom, že pokud to bude možné, bude ji jednou i on číst svým dětem. Je to náš rodinný poklad.

29.08.2018

PustatinyPustatinyS. King

Neuvěřitelné...většinou (tedy alespoň u mě to tak je), když čtu knihu podruhé, už jsem na leckteré věci připravena a už tu knihu neprožívám tak intenzivně jako poprvé, ale u tohoto dílu jsem prožívala opravdu téměř pocitové "deja vu". Jen pan King dokáže popsat něco tak, že se vám chlupy ježí jen při vzpomínce. Tento díl je, řekla bych, pro silnější žaludky, u pár pasáží mi bylo až nevolno... Mé nadšení je nepopsatelné :-D ;-)

07.08.2018

Tři vyvoleníTři vyvoleníS. King

Mistrovské dílo, napětí k prasknutí, vše do sebe krásně zapadá a já jsem opět nadšená. Nikdy nebudu litovat, že jsem tuto sérii začala číst podruhé a věřím, že si ji dám za čas potřetí, počtvrté....

16.03.2018

PistolníkPistolníkS. King

Tak opět jsem se pustila do četby Temné věže (tím myslím všech dílů) a nemůžu si pomoci....podle mě to zázrak je. Každý si asi najde svou "životní knihu" ke které se rád vrací a tohle je ta má (a navíc je to 7v1 ;-)). Opět příběh hltám, nevnímám okolí, myslím na Rolanda a probírám si vzduchu příběh, ikdyž zrovna nečtu. Pro mě je tento příběh jasná jednička!

16.03.2018

HračkaHračkaS. Lauerová

Hmmm...za mě faaakt dobrý :-) jasný...není to bůhvíjak hlubokomyslné dílo, ale hlubokosmyslné....a o to u erotických knih jde, ne? Každopádně to doma pomohlo k velmi příjemné atmosféře :-D ;-)
Jen konec je poněkud šokující...

Strážce snůStrážce snůV. N. McIntyre

Pro mě jedna z knih, která má hodnotu. Ano....je to romantika a chlapovi bych to asi nedoporučila, ale ženy! vy si to přečtěte ;-)

VinnetouVinnetouK. May

V televizi (a už je to déle) běželo nové zpracování toho notoricky známého příběhu o vskutku netradičně silném přátelství mezi "bílou tváří a rudým bojovníkem". No...a tak se to dějově lišilo od prvního zpracování, že jsem neodolala a jala se hledat pravdu přímo v díle pana Maye. A voala...je tu třetí (do té doby mně neznámá) verze :-)
Začátek se mi líbil velmi, uprostřed jsem se do toho nějak nemohla zakousnout (trochu rozvláčnější) a konec mě opět bavil. Ale nebudu nikomu nic nalhávat, je to opravdu hooodně naivní. Ikdyž tak nějak roztomile ;-)

VězněnáVězněnáP. Renčín

Mno.... Já jsem čtenář hlavně hororu a sci-fi. Velká fanynka Pana Kinga. Miluju nadpřirozeno. Ale do tohohle příběhu se mi nadpřirozeno vůbec nehodilo a upřímně, kdyby v knihách od Kinga běhaly potetované stařeny s oštěpem v ruce po lesích, nečetla bych ho. Do porodu Máji mě kniha bavila (ikdyž rezervy tam byly), ale konec byl fakt špatně.... :-\ vlastně jsem s větším napětím četla článek o Hubertovi Pilčíkovi (byl předlohou pro Švápa). Ale na druhou stranu autor použil dost faktu, což do onoho porodu docela dost fungovalo.

16.01.2017

Hvězdná bránaHvězdná bránaD. Devlin

Co k tomu napsat... Myslela jsem, že mi kniha dá víc než film. Zde se tak nestalo. Pokud jste viděli film, kniha je ztráta času, ale pokud jste film neviděli, příběh stojí za to ;-)

23.09.2016

Něžná náruč rodičůNěžná náruč rodičůE. Kiedroňová

Asi jsem natvrdlá... Přečetla jsem si ji, něco pochopila, ale něco vůbec ne :-/ snad se mi i něco vybaví, než se malý narodí... Každopádně nebylo vůbec zbytečné tuto knihu číst :-) přinejhorším budu trénovat s prckem dle knihy před zrcadlem....

04.07.2016

Velká kniha o matce a dítětiVelká kniha o matce a dítětiE. Fenwick

Přehledně napsaná kniha, jsem naprosto spokojená s informacemi, které obsahuje. Neříkám, že se budu vším řídit na sto procent, ale rozhodně mi pomohla v základech. Doporučuji :-)

16.06.2016

Vzpomínky na budoucnostVzpomínky na budoucnostE. v. Däniken

Ne se vším lze souhlasit, ale je to další teorie o tom, proč jsme takoví, jací jsme. Jsem z lidí, co odmítají plně přijmout Darwinovu teorii a tak mě jiné teorie velmi zajímají. Tuto knihu doporučuji lidem s podobným smýšlením :-)

16.06.2016

Tajemství mayské studnyTajemství mayské studnyE. v. Däniken

Po delší době kniha, kterou jsem hltala. Skvělý příběh. Zapsala se do žebříčku těch nejlepších, co jsem četla. Ikdyž možná je to dáno tím, že se odmítám ztotožnit s Darwinovou teorií.... ;-) tu úplně tato kniha nepopírá, ale připouští, že historie lidstva by mohla být mnohem složitější.

04.05.2016

Pozitronový mužPozitronový mužI. Asimov

Andrew je úžasný ČLOVĚK! :-)
Moc pěkně a čtivě napsané.

04.05.2016

Ani sami bohovéAni sami bohovéI. Asimov

Mě knihy pana Asimova prostě baví :-)
Jsou absolutně neotřelé, originální, vtipné... Chvíli mi trvalo pobrat možnost tří různých pohlaví ze kterých vzniká v podstatě úplně jiný živočišný druh, ale šlo to a moc se mi ten nápad líbil :-)
Určitě mohu jen doporučit, krásně si procvičíte představivost :-)

15.03.2016

Sbohem, Země – Poslední sbírka science fictionSbohem, Země – Poslední sbírka science fictionI. Asimov

Úžasné! Skvělé povídky. U některých jsem se i zasmála, protože pan Asimov měl brilantní smysl pro humor. Nejvíce mi utkvělo "Mars says yes..." :-)

01.02.2016

Já, robotJá, robotI. Asimov

Super! Moc mě to bavilo, hlavně jak se krásně vyvíjely roboti a s jejich inteligencí i problematika emocí. :-)

01.02.2016

Kladivo BožíKladivo BožíA. C. Clarke

Tato kniha mě krásně vtáhla do děje a to tím, jak je úžasně propracovaná. Člověk by věřil, že se to všechno opravdu děje. Super :-) jsem nadšená :-)

15.11.2015

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Upřímně řečeno...... To je ta nejdojemnější kniha, kterou jsem kdy četla. Nádherné. A konec?? Dočítala jsem ji cestou do práce v MHD...dalo mi hodně zabrat, abych neplakala. Určitě si ji přečtu za pár let znovu, jsem zvědavá, jestli mi dá něco jiného. Myslím, že ano :-)

15.11.2015

Pokolení starcůPokolení starcůB. W. Aldiss

Na mě kniha působila mile. Dobře se mi četla a je příjemné, když občas kniha končí i optimisticky... ;-)

22.10.2015

NonstopNonstopB. W. Aldiss

Po dlouhé době jsem s vrátila k tomuto žánru knih a udělala jsem dobře :-) Moc se mi tato kniha líbila.

19.09.2015

Malacijská tapisérieMalacijská tapisérieB. W. Aldiss

Jsem z této knihy trochu zmatená... Čekala jsem, že po tom, co hlavní hrdina přijde na nevěru snoubenky a zradu kamaráda, začne se už konečně řešit ta revoluce! Pokrokářství bylo tak slibné téma... To jsem si mohla půjčit něco od Steelové....

22.08.2015

Poslední MohykánPoslední MohykánJ. F. Cooper

Miluji film a proto jsem se pustila do knihy, jinak mi tento žánr moc neříká... Tedy, doposud neříkal :-) Po přečtení téhle knihy jsem přehodnotila a určitě se tomuto žánru bránit nebudu. Ikdyž se film značně od knihy liší, moc se mi kniha líbila (co si budeme povídat, na filmu je nejkrásnější ta hudba...) a moc dobře se mi četla.

01.07.2015

FrankensteinFrankensteinM. W. Shelley

Na tu dobu? Myslím, že velmi kvalitní práce. Spíš jde o hloubku myšlenky než o děj samotný. A hlavně, málo o čem se dá říci s tak čistým svědomím, že je to klasika, jako o tomhle. Dlouho jsem se na tuto knihu chystala a rozhodně nejsem zklamaná. Když jsem se koukla na letopočet, kdy byla napsána, tak se musím přiznat, že jsem se trochu obávala, zda bude vůbec čtivá, ale příjemně mě překvapila :-)

08.06.2015

Karla (5 povídek)Karla (5 povídek)B. Němcová

Netušila jsem, že mě rozseká kniha od Němcové.... Teda ne že by se mi její knihy nelíbily, ba naopak, ale tohle? Měla jsem Karlu /Karla v hlavě dost dlouho.... Uf.

Andersenovy pohádkyAndersenovy pohádkyH. C. Andersen

Jednoznačně mé nejoblíbenější pohádky :-)

NeohroženáNeohroženáF. Pascal

Co na to říct.... Taková trochu Nikita pro mladé :-)

1 2