Pinocchiova dobrodružství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Velká klasická pohádka s neobyčejným hrdinou – dřevěným panáčkem s dlouhým nosem – se proslavila po celém světě. Panáček, kterého vyřezal pan Geppetto z polínka a pojmenoval ho Pinocchio, ožil a podstoupil neuvěřitelná dobrodružství, z nichž mnohdy vyvázl jen taktak. Dostal se do loutkového divadla, mezi loupežníky, k víle Modrovlásce, do vězení, na ostrov včel, a dokonce i do žralokova žaludku. Svého tatínka se takovým putováním dost natrápil, ale nakonec ho velmi překvapil…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11852/pinocchiova-dobrodruzstvi-GG0-11852.jpg 4.4140
Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, XYZ (ČR)
Orig. název

Le avventure di Pinocchio, 1883

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Pinocchiova dobrodružství

Přidat komentář
Ellinek
05. července

Krásná a stále aktuální knížka. Četla jsem ji dětem před odpoledním spaním ve školce a pokaždé jsem se musela usmívat, když jsem četla o neposlušnosti dřevěného panáčka, která v dané kapitole naprosto přesně kopírovala počínání některého z mých dítek přesně ten samý den. Kniha plná poučení, která krásnou formou děti učí, jak by se měly správně chovat, co se smí a co ne. My jsme měli vydání s nádhernými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, takže se na to i krásně koukalo a děti každý obrázek zajímal. Do budoucna tuto knihu určitě zařadím i pro své děti.
Přestože někdy byly situace dost brutální a samotnou mě to překvapilo a říkala jsem si, že tohle přece dětem číst nemůžu, posluchači byli úplně v pohodě a onu brutalitu vnímaly jen ty starší děti na prahu první třídy. Nikoho to netraumatizovalo, takže super. :D

Nunee
07. června

Dočetla jsem synovi a nejen, že jsem si připomněla své dětské pocity z této knihy, ale na syna to udělalo takový dojem, že když zlobí, tak má pak sám strach, jestli mu náhodou nerostou oslí uši :-D Místy trochu strašidelné, ale okouzlující ;-)


m_martina
25. května

Zajímavá dobrodružství panáčka z polínka jsem četla už svým dětem. Dcera a syn byli nadšení. A nyní je budu číst i vnučkám.

freejazz
16. dubna

ďalšia z mojich obľúbených kníh. ale povedzme si úprimne, vzali by ste dnes do ruky knihu s takým obalom? my sme sa museli ako deti učiť odhaliť krásu obsahu a nehodnotiť podľa prvého dojmu. a dnes? prvý dojem zvíťazí, krásny obal predáva... a obsah? často škoda slov.

1amu
09. února

Jsem udiven, že ještě nikdo nehodnotil tuto "klasiku pro děti", vydanou před více než 40-ti roky. V té době v prozřetelném nákladu 100.000 výtisků (o které se v této době našim autorům pouze zdá) a ještě k tomu s kouzelnými ilustracemi paní Heleny Zmatlíkové, která uměla !
Kniha udělala a pořád dělá nepochybně radost mnoha dětem, tak jako tenkrát dětem mým.

Slůník
16.11.2019

Ráda bych četla znovu jako dospělá, zvlášť po zhlédnutí Bylo nebylo.

85098211
05.02.2019

Poslouchala jsem jako audioknihu slovensky, protože česká verze je bohužel o dobrou polovinu zkrácená. A Boris Farkaš ji načetl na výbornou! Příběh jako takový je dost dobře známý, i když mne - dokud jsem byla malá ;-), moc nezajímal. Z toho důvodu jsem se k němu dostala až jako dospělá, v době, kdy se moje děti dívaly na filmovou verzi z roku 1996, která se líbila nejen jim, ale i mně. Kniha je samozřejmě ještě lepší - jak to bývá obvyklé. Asi nesedne každému, je přece jen je určená spíš dětem, ale já i tak hodnotím plným počtem ;-).

klodnerovic
05.07.2018

Fantaskní příběh o těžkostech, s kterými se potýkají (nejenom) chlapci. A to fantasticky fantaskní. Chvílemi trochu krutý až morbidní, ale dobrý. Inspiraci, kterou jsem v Pinocchiovi hledala, jsem nenašla, ale ono fantastično mě fakt bavilo. A taky mě bavilo, s ohledem na práci, to, že kapitoly jsou fakt krátké.

1

Doporučujeme

Slavík a růže
Slavík a růže
Medvídek Pú
Medvídek Pú
Famfrpál v průběhu věků
Famfrpál v průběhu věků
Obr Dobr
Obr Dobr

Štítky

loutky zfilmováno pro děti od 6 let

Autor a jeho další knihy

Carlo Collodi (p)
italská, 1826 - 1890

všech 6 knih autora

Kniha Pinocchiova dobrodružství je v

Právě čtených1x
Přečtených225x
Čtenářské výzvě11x
Doporučených12x
Knihotéce133x
Chystám se číst28x
Chci si koupit7x
dalších seznamech8x