Pinocchiova dobrodružství

Velká klasická pohádka s neobyčejným hrdinou – dřevěným panáčkem s dlouhým nosem – se proslavila po celém světě. Panáček, kterého vyřezal pan Geppetto z polínka a pojmenoval ho Pinocchio, ožil a podstoupil neuvěřitelná dobrodružství, z nichž mnohdy vyvázl jen taktak. Dostal se do loutkového divadla, mezi loupežníky, k víle Modrovlásce, do vězení, na ostrov včel, a dokonce i do žralokova žaludku. Svého tatínka se takovým putováním dost natrápil, ale nakonec ho velmi překvapil…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11852/pinocchiova-dobrodruzstvi-GG0-11852.jpg 4.3122

Le avventure di Pinocchio (1883)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, XYZ

klodnerovic

Fantaskní příběh o těžkostech, s kterými se potýkají (nejenom) chlapci. A to fantasticky fantaskní. Chvílemi trochu krutý až morbidní, ale dobrý. Inspiraci, kterou jsem v Pinocchiovi hledala, jsem nenašla, ale ono fantastično mě fakt bavilo. A taky mě bavilo, s ohledem na práci, to, že kapitoly jsou fakt krátké.

topi80

O Pinocchiovi někdy slyšel úplně každý. Ale kdo si přečte tuto knížku, bude nebývale překvapen košatostí a vynalézavostí celého příběhu.

M-arta
10.12.2017

Vydání známé Colodiho pohádky s ilustracemi Manuely Adreani je snad jedno z nejkrásnějších - a ani se nedivím, že sklízí mezinárodní ceny pomalu hráběmi - tato opravdu velkoformátová knížka s překrásnými ilustracemi vážně stojí za pozornost.

Darknessfriend
24.07.2017

Moje dětství hezky příběh super kniha

hana1984
08.06.2016

miluju ji,byl to můj největší kámoš a hrdina

edith79
11.05.2016

Na této databázi miluju, když občas narazím na knížku, kterou jsem znala jako dítě a třeba na ni zapomněla. Ale to není případ Pinocchia, na toho se zapomenout nedá. Já si knížku kdysi půjčovala, moje děti ji dnes mají v knihovně s úžasnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové a já ji prostě miluju.

veronika9143
22.04.2016

Každý by si měl přečíst knížky svého mládí, určitě se bude divit, jak mu dnes připadají jiné....

Mánička178
28.03.2016

Jako dítě mě Pinocchio úplně minul, tak jsem to dohnala v téměř třiceti :D Příjemně mě překvapila originalita některých scén, postav, situací... Zároveň Collodi hraje silně na výchovnou notku, takže moje děti o Pinocchia jednou určitě nepřijdou!

Asi nejvíc mě zabila tahle hláška:
"Nezbývá nám než se smířit s osudem a čekat, až nás oba žralok stráví!"
"Ale já nechci, aby mě strávil!" bránil se Pinocchio a znovu se dal do pláče.
"Ani já bych nechtěl, aby mě strávil," dodal tuňák, "ale jsem dost rozumný, abych věděl, že když už se někdo narodí tuňákem, je pro něho čestnější umřít ve vodě než v oleji."

Faustka
16.03.2016

„Když se ti nelíbí chodit do školy, proč se nevyučíš aspoň nějakému řemeslu, aby sis poctivě vydělal na chleba?“ „Chceš, abych ti něco řekl?“ odpověděl Pinocchio, který už začínal ztrácet trpělivost. “Na světě je jen jedno řemeslo, které by se mi líbilo.“ „A které řemeslo by to mělo být?“ „Jíst, pít, spát, hrát si a od rána do večera se toulat.“
.......................
Jó, tak to by se mi taky moc líbilo. Ale řekni mi milý Pinocchio, kdo mě bude sponzorovat? Zvlášť, když je Modrá vílečka už zadaná.

Totojsemja
04.02.2016

No já nevím. přijde mi to takové depresivní.

senseifails
17.09.2015

Temný existencionální thriller ...

pkweb.eu
15.07.2015

Čteno dceři před spaním. Ač jsem četl již v dětství, pamatoval jsem si jen pár scének - takže pro mě příjemné oživení.

Brambram
19.10.2014

Musím říct,že zkrácená verze s ilustracemi Manuely Andreani je naprosto luxusní. Obrázky jsou snové, éterické, přesto naprosto odpovídající obsahu. A co se vlastního obsahu týče, ponechala Manuela základní kostru, tudíž dítě příběh dostane celý, jen ne tak popisný. Pro současné děti plně dostačující.

JohnMiller
18.04.2014

Ako dieťa som nesmierne zbožňoval túto knihu a doteraz ju mám, hoci vo veľmi zúboženom stave, vo svojej knihovne. Pre mňa, v detstve, to bola priam detská odysea, putovanie bábky s jej fantastického sveta do krutej reality v ktorej sa často miešali prvky komédie a tragédie a vždy na to doplatila detská roztopašnosť vo mne rezonovali. Bol som úplne vžitý s postavami, hltal som kapitolu po kapitole jednu zápletku za druhov. Jednoducho povedané strávil som pri tejto knihe pekné chvíľky. S nostalgie po asi 12 rokoch som si ju prečítal znova... Spravil som na sebe taký malí experiment. úplne ma prekvapilo ako sa mi ten epický príbeh po rokoch zdal naivný, dlhá epická púť bola iba krátka cesta rozpísaná do pár strán.. Nebolo to zlé ani teraz ale radšej som to nemal robiť. Takto sa rozplývajú decké sny

Jarisko2
30.11.2013

Další z nádherných vzpomínek na dětství.... Jo a Modrovlásku jsem opravdu miloval :)

asam
23.02.2013

Milá, humorná knížka popisující dobrodružství malého rošťáka a nezbedy Pinocchia. Patří mezi klasické dětské knížky. Nezapomeňte s ní seznámit vaše děti, či vnoučata.

nervy
20.08.2012

Tuhle knížku jsem nikdy neměla ráda, ani nevím proč (asi se mi vůbec nelíbila ta postavička), až můj syn, když ji dostal od babičky k vánocům, mě donutil přečíst ji po letech znova, můj vztah ke knize ale trvá..

studentik
17.07.2012

Knížka se mi líbila autorovou dětskou fantazií.Nesnášel jsem záporné hrdiny,které teď s odstupem času miluji.

Jack Bauer
15.01.2012

Překrásná klasická pohádka která by neměla chybět v žádné dětské knihovničce.

loutky zfilmováno pro děti od 6 let

Carlo Lorenzi Collodi