Nunee - Přečtené 148


Stopy mizí v mlze
? - únor 2019
Stopy mizí v mlze 2015, D. Morrell

Konečně se mi po dlouhé době povedlo se začíst :-) Než jsem narazila na tuto knihu, odložila jsem pár knih po méně než dvaceti přečtených stranách (jednoduše mě nebavily). Tahle kniha mě uchvátila - příběh famózní, místo a doba uchvacující, motiv vraha pochopitelný a skličující, postup vyšetřovatelů obdivuhodný. Co víc chtít :-) Určitě doporučuji.


Twilight sága
? - září 2018
Twilight sága 2009, S. Meyer

Tak mně je třicet a tohle hltám, ať jde o film či knihu a chcete něco říct?....vůbec, ale vůbec se za to nestydím. Přečteno i shlédnuto několikrát. Tohle je totiž jediná, pro mě stravitelná romantika a všechny díly jsou dle mého mínění naprostý skvost. A stejný pohled mám i na filmy, které se fantastiky drží předlohy. Jen jednu radu mám....kašlete na předsudky a na strach, že se vám ostatní (pokrytci) budou smát. Přečtěte si to a buď vás to chytne nebo ne, nic jiného se totiž opravdu stát nemůže ;-)


Vinnetou
? - prosinec 2017
Vinnetou 1976, K. May

V televizi (a už je to déle) běželo nové zpracování toho notoricky známého příběhu o vskutku netradičně silném přátelství mezi "bílou tváří a rudým bojovníkem". No...a tak se to dějově lišilo od prvního zpracování, že jsem neodolala a jala se hledat pravdu přímo v díle pana Maye. A voala...je tu třetí (do té doby mně neznámá) verze :-) Začátek se mi líbil velmi, uprostřed jsem se do toho nějak nemohla zakousnout (trochu rozvláčnější) a konec mě opět bavil. Ale nebudu nikomu nic nalhávat, je to opravdu hooodně naivní. Ikdyž tak nějak roztomile ;-)


Vězněná
? - leden 2017
Vězněná 2015, P. Renčín

Mno.... Já jsem čtenář hlavně hororu a sci-fi. Velká fanynka Pana Kinga. Miluju nadpřirozeno. Ale do tohohle příběhu se mi nadpřirozeno vůbec nehodilo a upřímně, kdyby v knihách od Kinga běhaly potetované stařeny s oštěpem v ruce po lesích, nečetla bych ho. Do porodu Máji mě kniha bavila (ikdyž rezervy tam byly), ale konec byl fakt špatně.... :-\ vlastně jsem s větším napětím četla článek o Hubertovi Pilčíkovi (byl předlohou pro Švápa). Ale na druhou stranu autor použil dost faktu, což do onoho porodu docela dost fungovalo.


Hvězdná brána
? - září 2016
Hvězdná brána 1995, D. Devlin

Co k tomu napsat... Myslela jsem, že mi kniha dá víc než film. Zde se tak nestalo. Pokud jste viděli film, kniha je ztráta času, ale pokud jste film neviděli, příběh stojí za to ;-)


Něžná náruč rodičů
? - červenec 2016
Něžná náruč rodičů 2004, E. Kiedroňová

Asi jsem natvrdlá... Přečetla jsem si ji, něco pochopila, ale něco vůbec ne :-/ snad se mi i něco vybaví, než se malý narodí... Každopádně nebylo vůbec zbytečné tuto knihu číst :-) přinejhorším budu trénovat s prckem dle knihy před zrcadlem....


Velká kniha o matce a dítěti
? - červen 2016
Velká kniha o matce a dítěti 2006, E. Fenwick

Přehledně napsaná kniha, jsem naprosto spokojená s informacemi, které obsahuje. Neříkám, že se budu vším řídit na sto procent, ale rozhodně mi pomohla v základech. Doporučuji :-)


Vzpomínky na budoucnost
? - červen 2016
Vzpomínky na budoucnost 2008, E. v. Däniken

Ne se vším lze souhlasit, ale je to další teorie o tom, proč jsme takoví, jací jsme. Jsem z lidí, co odmítají plně přijmout Darwinovu teorii a tak mě jiné teorie velmi zajímají. Tuto knihu doporučuji lidem s podobným smýšlením :-)


Tajemství mayské studny
? - květen 2016
Tajemství mayské studny 2005, E. v. Däniken

Po delší době kniha, kterou jsem hltala. Skvělý příběh. Zapsala se do žebříčku těch nejlepších, co jsem četla. Ikdyž možná je to dáno tím, že se odmítám ztotožnit s Darwinovou teorií.... ;-) tu úplně tato kniha nepopírá, ale připouští, že historie lidstva by mohla být mnohem složitější.


Pozitronový muž
? - květen 2016
Pozitronový muž 1998, I. Asimov

Andrew je úžasný ČLOVĚK! :-) Moc pěkně a čtivě napsané.


Ani sami bohové
? - březen 2016
Ani sami bohové 2005, I. Asimov

Mě knihy pana Asimova prostě baví :-) Jsou absolutně neotřelé, originální, vtipné... Chvíli mi trvalo pobrat možnost tří různých pohlaví ze kterých vzniká v podstatě úplně jiný živočišný druh, ale šlo to a moc se mi ten nápad líbil :-) Určitě mohu jen doporučit, krásně si procvičíte představivost :-)


Sbohem, Země – Poslední sbírka science fiction
? - únor 2016
Sbohem, Země – Poslední sbírka science fiction 1997, I. Asimov

Úžasné! Skvělé povídky. U některých jsem se i zasmála, protože pan Asimov měl brilantní smysl pro humor. Nejvíce mi utkvělo "Mars says yes..." :-)


Já, robot
? - únor 2016
Já, robot 1993, I. Asimov

Super! Moc mě to bavilo, hlavně jak se krásně vyvíjely roboti a s jejich inteligencí i problematika emocí. :-)


Kladivo Boží
? - listopad 2015
Kladivo Boží 1995, A. C. Clarke

Tato kniha mě krásně vtáhla do děje a to tím, jak je úžasně propracovaná. Člověk by věřil, že se to všechno opravdu děje. Super :-) jsem nadšená :-)


Malý princ
? - listopad 2015
Malý princ 2005, A. d. Saint-Exupéry

Upřímně řečeno...... To je ta nejdojemnější kniha, kterou jsem kdy četla. Nádherné. A konec?? Dočítala jsem ji cestou do práce v MHD...dalo mi hodně zabrat, abych neplakala. Určitě si ji přečtu za pár let znovu, jsem zvědavá, jestli mi dá něco jiného. Myslím, že ano :-)


Nonstop
? - říjen 2015
Nonstop 2008, B. W. Aldiss

Po dlouhé době jsem s vrátila k tomuto žánru knih a udělala jsem dobře :-) Moc se mi tato kniha líbila.


Pokolení starců
? - říjen 2015
Pokolení starců 1995, B. W. Aldiss

Na mě kniha působila mile. Dobře se mi četla a je příjemné, když občas kniha končí i optimisticky... ;-)


Malacijská tapisérie
? - srpen 2015
Malacijská tapisérie 1993, B. W. Aldiss

Jsem z této knihy trochu zmatená... Čekala jsem, že po tom, co hlavní hrdina přijde na nevěru snoubenky a zradu kamaráda, začne se už konečně řešit ta revoluce! Pokrokářství bylo tak slibné téma... To jsem si mohla půjčit něco od Steelové....


Poslední Mohykán
? - červenec 2015
Poslední Mohykán 2007, J. F. Cooper

Miluji film a proto jsem se pustila do knihy, jinak mi tento žánr moc neříká... Tedy, doposud neříkal :-) Po přečtení téhle knihy jsem přehodnotila a určitě se tomuto žánru bránit nebudu. Ikdyž se film značně od knihy liší, moc se mi kniha líbila (co si budeme povídat, na filmu je nejkrásnější ta hudba...) a moc dobře se mi četla.


Frankenstein
? - červen 2015
Frankenstein 2008, M. W. Shelley

Na tu dobu? Myslím, že velmi kvalitní práce. Spíš jde o hloubku myšlenky než o děj samotný. A hlavně, málo o čem se dá říci s tak čistým svědomím, že je to klasika, jako o tomhle. Dlouho jsem se na tuto knihu chystala a rozhodně nejsem zklamaná. Když jsem se koukla na letopočet, kdy byla napsána, tak se musím přiznat, že jsem se trochu obávala, zda bude vůbec čtivá, ale příjemně mě překvapila :-)


Srdce v Atlantidě
? - květen 2015
Srdce v Atlantidě 2001, S. King

Dávám plný počet kvůli první části, protože ničemní muži, bořitelé, Karmínový král a Věž..... To je Ka a Ka je kruh.... :-)


Z Buicku 8
? - duben 2015
Z Buicku 8 2004, S. King

Ano, jsou lepší knihy od Kinga, ale jen když se to vezme celkově. Téhle knize dávám plný počet, protože ty části, ve kterých opravdu o něco šlo, ty byly strhující! O osudu pana D jsem četla zrovna v metru a nejen, že jsem málem přejela, ale dalo mi strašnou práci se nerozbrečet. Bylo to ve mně celý den. A když mě něco takhle sebere, musím tomu dát sto procent a zařadit to ve svém žebříčku hodně vysoko :-)


Žhářka
? - březen 2015
Žhářka 2008, S. King

Krásný, dojemný příběh :-) ke konci mi bylo opravdu ouzko, ale udělala to dobře holka šikovná. Hold, rodiče se mají poslouchat. Trochu mě zamrzelo, že Mistr tak málo rozvedl hroznou smrt toho hajzla Johna..... Ale jinak super :-) Taky bych občas brala nějakou tu schopnost navíc.....


Tommyknockeři
? - únor 2015
Tommyknockeři 1997, S. King

Moc se mi líbil příběh, postavy, prostředí, prostě všechno. Bylo to napínavé čtení, ne moc děsivé, ale napínavé k prasknutí :-)


Všechno je definitivní
? - leden 2015
Všechno je definitivní 2003, S. King

Povídky mám spíš jako oddechovku mezi dvěmi silnými knihami, ale tohle bylo zajímavé čtení.... Měnící se obrazy mě obzvlášť děsí :-)


Řeka bohů IV. - Vnitřní oko
? - prosinec 2014
Řeka bohů IV. - Vnitřní oko 2007, W. Smith

Tento díl se mi četl stejně dobře jako ty předchozí, akorát jsem ho nedokázala brát vážně.... Nyní, po čase z něj mám rozporuplné pocity...


Řeka bohů II.
? - říjen 2014
Řeka bohů II. 1999, W. Smith

Nejdřív jsem se bála, že mě to nenadchne jako jednička. Taitu jsem si oblíbila a trochu mě znechutilo, když mi došlo, že tento příběh je ze současnosti. Ale opak je pravdou, nemohla jsem se od příběhu odpoutat. Super, akční :-)


Stopařův průvodce Galaxií
? - září 2014
Stopařův průvodce Galaxií 2002, D. Adams

Tohle je nezaměnitelná a hlavně nezapomenutelná věc. Super, pokud má člověk smysl pro humor, jen doporučuji :-)


Soumrak keltského meče
? - srpen 2014
Soumrak keltského meče 2007, B. Švec

Nemyslela jsem si, že by mě tak chytl tento druh četby. Nebo spíš doba, do které je příběh zasazen. Ale chytl mě a myslím, že za čas se k němu vrátím :-)


Julietta
? - srpen 2014
Julietta 1998, D. A. F. d. Sade


Justina čili prokletí ctnosti
? - srpen 2014
Justina čili prokletí ctnosti 1990, D. A. F. d. Sade


Lady Fuckingham
? - srpen 2014
Lady Fuckingham 2009, O. Wilde


Obraz Doriana Graye
23. srpen 2014
Obraz Doriana Graye 2005, O. Wilde

Miluju temné příběhy... A navíc... Tohle je prostě KLASIKA!!! :-)


Krysař
? - srpen 2014
Krysař 2002, V. Dyk

Moc se mi Krysař líbil. Mám obrovskou úctu ke klasikám. Mají totiž jednu společnou vlastnost. Jsou podstatou a tím, co nám chtějí sdělit (bohužel) vždy aktuální...


Problémové chování psů
? - srpen 2014
Problémové chování psů 2000, I. Eichler


Sklípkani rodu Brachypelma
? - srpen 2014
Sklípkani rodu Brachypelma 2008, L. Klátil


Aye-Aye a já
? - srpen 2014
Aye-Aye a já 1994, G. Durrell

Moc hezky psaná kniha, asi by ji měli číst hlavně obyvatelé a vykořisťovatelé Madagaskaru....


Řeka bohů
? - srpen 2014
Řeka bohů 1994, W. Smith

Do Taity jsem se zamilovala. Krásná kniha, úžasně čtivá. Doporučuji :-)


Čachtická paní
? - srpen 2014
Čachtická paní 2006, J. Nižnánsky

Výborná kniha, mohu jen doporučit :-) S filmem má společná (díkybohu) jen a pouze jména....


Cirkus Humberto
? - srpen 2014
Cirkus Humberto 1955, E. Bass (pseudonym)

Úžasná klasika, doporučil mi ji manžel (a to je vždy záruka kvality, nečte jen tak něco) a jsem mu za to vděčná, žila jsem na chvíli jen tou knihou, naprosto mě okouzlila a vytáhla do děje :-)


1 2 3 4 >