Nunee Nunee komentáře u knih

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Uf.... Tohle je jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla a určitě si ji přečtu ještě mnohokrát, stala se z ní má srdcovka, ke které se budu vracet. Jsem toho plná a to se mi už dlouho nestalo, aby ve mně kniha zanechala záplavu emocí. Plakala jsem u četby smutkem, plakala radostí a plakala jsem dojetím. :')
Ihned po vstřebání emocí jsem se vrhla na druhý díl "Psí cesta".

06.12.2020 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Strašně jsem se tomu bránila, hlavně tedy seriálu, který viděli všichni moji známí a byl hlavním tématem kamkoliv jsem přišla...až jsem si řekla, ok, jdu do toho, ale dám si to knižně. Famózní počtení! První díl jsem zhltla (na to, jak je to dlouhé a na to, jak málo času na čtení mám) v rekordním čase a ihned jsem se vrhla na druhý díl. Úžasné postavy, nádherné prostředí, velmi čtivé :-)

05.04.2021 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Druhý díl...a světě div se...úplně stejně vynikající jako první. Určitě jsem to nečetla naposledy. Super :-)

06.04.2020 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje první knížka od Kinga. A naprostá pecka :-) Úžasná atmosféra, běhal mi mráz po zádech. S touto knihou jsem se rozhodla přečíst od Kinga všechno. A docela úspěšně si tohle předsevzetí plním. :-)

20.02.2015 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Moc pěkné čtení, magické, zase trochu něco jiného, než jsem u Mistra zvyklí :-)

21.03.2023 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Já nemůžu jinak, než dát plný počet a to proto, že tenhle žánr není pro mě úplně běžný, ale s mým běžnějším žánrem se krásně prolnul (v komentářích níže velmi diskutovaným) koncem. Celý příběh byl velmi poutavý, závěr krásně dramatický a mně osobně z úplného konce běhal mráz po zádech :-) Holt jsem generace, která hltala pořady typu "Věřte, nevěřte", "Krajní meze" nebo "Akta X" ;-)

29.07.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Hodnotím vysoce z velké úcty, ale bohužel mě kniha nedokázala úplně vtáhnout, až na pár okamžiků. Myslím, že je to ale pouze tím, že jsme už s touto myšlenkou tak ztotožněni a smířeni, že nás už nepřekvapí ani nešokuje. Dříve to bylo rebelantské, odvážné, znepokojující. Dnes už je to pouze konstatování faktu...

04.06.2020 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak mně je třicet a tohle hltám, ať jde o film či knihu a chcete něco říct?....vůbec, ale vůbec se za to nestydím. Přečteno i shlédnuto několikrát. Tohle je totiž jediná, pro mě stravitelná romantika a všechny díly jsou dle mého mínění naprostý skvost. A stejný pohled mám i na filmy, které se fantastiky drží předlohy.
Jen jednu radu mám....kašlete na předsudky a na strach, že se vám ostatní (pokrytci) budou smát. Přečtěte si to a buď vás to chytne nebo ne, nic jiného se totiž opravdu stát nemůže ;-)

30.09.2018 5 z 5

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Tuto knihu četla babička mojí mamince, maminka ji četla mně a já ji nyní čtu svému synovi :-) Je třeba dodávat něco víc?... Snad jen, že jsem přesvědčená o tom, že pokud to bude možné, bude ji jednou i on číst svým dětem. Je to náš rodinný poklad.

29.08.2018

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tohle je nezaměnitelná a hlavně nezapomenutelná věc. Super, pokud má člověk smysl pro humor, jen doporučuji :-)

21.02.2015 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Neuvěřitelně dobré čtení. Moc se omlouvám své rodině, musí to být semnou teď těžké, protože pri každé volné chvilce jsem utopená v knize. Napínavé, strhující, fascinující! Začínám si pohrávat s myšlenkou, že po přečtení všech dostupných dílů dám šanci i seriálu :-)

05.04.2021 5 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Třetí a poslední díl...a já nechci, aby tenhle příběh skončil. Kdyby bylo dalších deset dílů, věřím, že by byly všechny skvostné, protože ani tenhle nebyl v ničem slabší a jestli jsem někde uprostřed knihy malinko zaváhala, ten konec to absolutně srovnal. Nádherné, dojemné a konec...ACH!
Teď dlouho nemohu číst jinou knihu a mám takový pocit, že až po nějaké době uzraju na další četbu, sáhnu zase po těchto třech knihách :-D

17.12.2020 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Když jsem byla dítě, povedlo se mi v televizi skouknout film, který ve mně nechal strašně moc ponurých pocitů a notnou dávku fascinace. Jak čas plynul, párkrát jsem si na něj vzpomněla a hlídala, jestli se mi nepoštěstí a "Zhubni" bude opět v televizním programu a ne. Až jsem na téhle stránce zjistila, že ho natočili podle knihy mého nejoblíbenějšího autora :-) a víte co?....vůbec mě to nepřekvapilo....kdo jiný by něco takového dokázal? Jen jednu hvězdičku odebírám za Ginelliho osud, ten bych chtěla znát podrobněji ;-)

16.06.2019 4 z 5

Stopy mizí v mlze Stopy mizí v mlze David Morrell

Konečně se mi po dlouhé době povedlo se začíst :-) Než jsem narazila na tuto knihu, odložila jsem pár knih po méně než dvaceti přečtených stranách (jednoduše mě nebavily). Tahle kniha mě uchvátila - příběh famózní, místo a doba uchvacující, motiv vraha pochopitelný a skličující, postup vyšetřovatelů obdivuhodný. Co víc chtít :-) Určitě doporučuji.

10.02.2019 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Tak opět jsem se pustila do četby Temné věže (tím myslím všech dílů) a nemůžu si pomoci....podle mě to zázrak je. Každý si asi najde svou "životní knihu" ke které se rád vrací a tohle je ta má (a navíc je to 7v1 ;-)). Opět příběh hltám, nevnímám okolí, myslím na Rolanda a probírám si vzduchu příběh, ikdyž zrovna nečtu. Pro mě je tento příběh jasná jednička!

16.03.2018 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Super! Moc mě to bavilo, hlavně jak se krásně vyvíjely roboti a s jejich inteligencí i problematika emocí. :-)

01.02.2016 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Moc se mi Krysař líbil. Mám obrovskou úctu ke klasikám. Mají totiž jednu společnou vlastnost. Jsou podstatou a tím, co nám chtějí sdělit (bohužel) vždy aktuální...

23.02.2015 5 z 5

Egon: Děsná psina Egon: Děsná psina Petra Baďurová

Měla jsem tu čest tohoto Pana Psa znát osobně :-) Krásná kniha, hodně jsme se nasmáli (četli jsme knihu synovi před spaním) a na konci jsme se hodně naplakali... No, byl to čirý masochizmus číst tuto knihu tři měsíce po uspání naší "vovčandy", ale o to víc můžu tuto knihu ocenit. Děkuji Petro, že jste napsala knihu, se kterou mohou ožívat vzpomínky na všechny naše čtyřnohé přátele.

13.12.2020 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Určitě to není špatná kniha, ale musím hodnotit s ohledem na předchozí dva díly...a ty byly prostě mnohem lepší. Bohužel jsem měla v hlavě i mnohem zajímavější a temnější konec :-(

06.04.2020 2 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Úžasná kniha, neuvěřitelně dobře čtivá a do příběhu jsem se doslova zažrala tak, že nešlo přestat... ;-)

06.04.2020 5 z 5