novi74 novi74 komentáře u knih

Idol Idol Kristen Callihan

Ano, tak tohle jednou za čas můžu a když je to ještě z rockového prostředí tak dvakrát :-) příběhem protkané odkazy na písničky mě poslaly do puberty, prostě spokojenost a doufám, že se brzy dočkáme pokračování stejně jako u velice podobné série https://www.databazeknih.cz/serie/stage-dive-5541 , která byla super, ale tohle je trochu propracovanější a tedy o hvězdu lepší.

19.04.2021 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Výborná historická detektivka, kde se snoubí reálné prostředí s příběhem a napětí by se dalo krájet. První díl výborné série.

02.07.2021 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Opět skvělé čtení, možná lepší než první díl, ale možná jen proto, že je tentokrát příběh z Prahy a tedy reálie si dovedu lépe představit

02.07.2021 5 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

HotHoles zestárli, ale jejich děti jsou tu a jsou neméně drsní, žhaví a věrní sami sobě jsou TotHoles! Autorky styl mě velice vyhovuje, knihu jsem přečetla na jeden zátah, to prostě nešlo odložit podrobněji to shrnula níže Pedruska01, naprosto se s ní shoduji. Už aby byl další díl...

31.08.2021 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

námět, napětí a erotika to vše funguje hlavně díky Kaiovi, bohužel u Riely jsem častěji kroutila hlavou a zvedala obočí nad naprosto nelogickým uvažováním a také na počátku nad chaosem v čase (skoky do mimulosti) 80% knihy se četlo jedním dechem, bohužel tím koncem si to u mě autorka trochu pokazila, přesto doufám, že se ještě někdy s rodinou Bennettových setkáme ....

20.04.2021 5 z 5

Druhý život Nicka Masona Druhý život Nicka Masona Steve Hamilton

Všichni víme, že svět zločinu, není jen černobílý, kdy zločinci jsou 100% padouši a policajti jsou čestní a veskrze kladní hrdinové. Někdy se stane, že právě propuštěný zloděj si získá naše sympatie a i když se nechová správně, fandíme mu v jeho boji proti „celému“ světu. Takovým sympatickým hrdinou je Nick Mason z Chicaga, který je rozhodnut využít svoji druhou šanci jak nejlépe to půjde. Ale jak už to tak bývá, budoucnost mu kazí jeho minulost, a současnost, o té raději nepřemýšlet …
Nick je ovšem bojovník a co se nedaří teď, to se mu možná povede v dalším díle Plán útěku, který vyjde v listopadu.

11.06.2018 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Po výborném prvním dílu, čtenáři dostali neméně dobrý a zajímavý díl druhý, ve kterém se více soustředíme na užší rodinu sester Barbory a Fanky. Jejich radosti i strasti na pozadí První republiky, připojení Těšínska k Polsku a následné válečné okupaci Německou Třetí říší. Naše hrdiny, kteří si stačí oddechnout v době prosperity, která jim dovolí doufat v lepší zítřky, ale následné dějinné události a hlavně stále nevyřešená národnostní otázka zkomplikovaná Druhou světovou válkou je opět semelou na velkém kole osudu. Čtenáři se naskýtá niterný pohled do duší prostých lidí, kteří se s životem perou jak umí a jistě ani ve třetím a závěrečném díle této "románové kroniky" tomu nebude jinak. Na to si ale budeme muset ještě počkat.

11.02.2021 4 z 5

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

Celá trilogie se celou dobu tváří jako erotický román z prostředí mafie, a ono to nakonec má být psychologická studie o Stockholmském syndromu, a nebezpečí toxických vztahů? Tak to pardon Blanko Lipinska, to sis měla rozmyslet dříve co vlastně píšeš, protože rozhodnout se až ve třetím dílu, je sakra pozdě! Hlavní hrdinové ve třetím díle ukáží snad všechny svoje nejryzejší charaktery a bohužel ani jedna postava z toho nevyjde se ctí. Lauru ani Olgu bych za kamarádky mít rozhodně nechtěla a Massimo a Nacho jsou jeden za 18 a druhý bez dvou za 20.

15.03.2022 2 z 5

Kletba krve Kletba krve Martina Hohenberger

Na eknihu jsem narazila náhodou, a ač již nepatřím do kategorie YA , tak mi nevadí číst knihy zacílené na tuto věkovou skupinu. A tedy jsem po přečtení ukázky měla jasno, ten příběh musím dočíst! A vůbec nelituji, prostředí školní akademie, temné tajemství, dobrodružství, akce, kamarádství, to vše na čtenáře čeká v tomto prvním díle, a jak slibuje na konci autorka snad se dočkáme pokračování. Zatím si aspoň přečtu povídku Probuzení, o upírovi Jackovi, který pochází ze stejného "světa" jako hrdinové této knihy.

07.11.2021 4 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Úvodní díl do série, hlavní hrdinka je skvělá a její humor miluju. Kniha naláká ke čtení dalších dílů, které jsou již propracovanější a tím i zajímavější.
Hodnocení celé série 5 hvězd.

19.04.2021 3 z 5

Studna věčnosti Studna věčnosti Martina Hohenberger

Pokračování Kletby krve se opět povedlo a i to, že Karel již není jediná postava přes kterou události sledujeme, ale dozvíme se i něco víc o Báře, se mi hodně líbilo. Přibylo více akce, a také zákonitostí a podivností ze světa vampýrů, který sahá hluboko do minulosti, ovšem budoucnost celého jejich světa je nejasná a já doufám, že se vysvětlení v nějakém dalším díle dozvíme. Prozatím doporučuji všem dobrodruhům a fantasy nadšencům 2 díly prázdninového/ dovolenkového čtení.

16.06.2022 4 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Tento příběh není jen humor, není to jen romantika, hlavně je to sonda do vztahu ve kterém chybí komunikace a vzájemná důvěra. Příběh vypráví Naomi, která je tak fixovaná na vnější zdání, že jí uniká skutečný život mezi prsty. Ve chvíli kdy si uvědomí, že nežije svůj život, ale pouze jej ona i její snoubenec předstírají, začíná mít kniha spád a přes smutné i humorné situace se dostaneme k romantice a očekávanému happy endu, bohužel mi na konci chyběla "tečka" proto jen 4*

13.01.2022 4 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Autorku miluju, a její knihy většinou čtu skoro na jeden zátah. Bohužel u této knihy se souznění s postavami nějak nedostavilo v potřebné intenzitě. Příběh je to hezký, místy smutný, místy vtipný, ale klouže po povrchu a bojím se že za chvíli nebudu vědět, že jsem knihu četla ....

14.02.2022 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Novinka "Za pět let", která neotřelým způsobem rozehrává životy a další směřování ústřední trojice je typické dámské čtení, to ale neznamená, že v knize nelze najít zajímavé myšlenky.

09.04.2021 3 z 5

Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Svetozár Olovrant

Steampunk nebo Parokoko? myslím, že ani jedno! je to výborný guláš ve kterém jsou hlavními ingrediencemi historické postavy Jánošíka,palatina Turza, císařovny Marie Terezie, hraběnky Báthoryové neboli Čachtické paní a jiné další. Děj je okořeněný litry pálenky, většího než malého množství sexu, nezanedbatelným množstvím páry a střelného prachu a nakonec špetkou magie. Takže milý čtenáři, přeji dobrou chuť a pekelnou jízdu na kempelenu s parní valaškou v ruce :-)

22.02.2019 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Příjemná i když hodně předvídatelná, přesto dobře napsaná romantika

20.02.2019 3 z 5

Vzplanutí: První kolo Vzplanutí: První kolo P. S. Herytiera (p)

Jak zmiňují předchozí komentáře, anotace láká na něco trochu jiného, osobně si myslím, že popisuje spíš celou trilogii, než jen první díl, ve kterém se teprve seznamují hlavní hrdinové, kteří mají spoustu předsudků o tom druhém a to hodně ovlivňuje jejich chování, tedy alespoň určitě u Victorie z jejíhož pohledu je kniha psaná. Styl autorky je hodně jiný než u podobných knih z této kategorie, chvilku mi trvalo se na knihu naladit, ale ve chvíli, kdy jsem si zvykla, dostala jsem zajímavý příběh, který vyvolává více otázek než odpovědí a netrpělivě vyhlížím další díly.

05.11.2023 3 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Vendeta je příběhem 17leté naivní středoškolačky, kterou nejenom v tomto, ale hlavně ve dvou navazujících dílech potkává jedna katastrofa za druhou, a shodou okolností se ocitne uprostřed mafiánské vendety. Příběh je čtivý, hlavně pro mladší čtenářky, ale pokud nemáte čas číst celou trilogii, ani se do prvního dílu nepouštějte :-)

24.04.2021 4 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

První díl příběhů druida, který již 2000 let žije mezi námi se svým věrným psem Oberonem, mimochodem Oberon je snad nejlepší psí hrdina co kdy existoval :-)
a tak pokud hledáte vtipnou fantasy knihu/sérii je tato kniha/série přesně pro vás :-)

08.02.2019 5 z 5

Plán úniku Plán úniku Steve Hamilton

Ano, tak tohle byla další vzrušující jízda ke svobodě pro Nicka Masona, ale protože se jedná o sérii knih, s naším hrdinou se rozloučíme na cestě k "novému" životu, a netrpělivě budeme vyhlížet další díl ...

24.11.2018 4 z 5