Krev prvorozených ekniha

Po obrovském úspěchu knihy Mrtvý na Pekelném vrchu přichází druhý případ kapitána Steina a notáře Barbariče ze série historických detektivek. A opět má ty nejlepší předpoklady stát se bestsellerem roku. Zločin se rozmáhá jako nikdy předtím, ulice ovládají tlupy cizích hrdlořezů, náboženské konflikty se stupňují, z politiky se stala nepřehledná změť intrik každého proti každému. Městem se však šíří ještě jedna nová hrůza: tajemný únosce vraždí prvorozené děti významných hodnostářů. Mystické znaky na tělech obětí vedou Steina a Barbariče k okultistům v židovské čtvrti. Zdá se však, že pozadí rituálních vražd je mnohem složitější. Půjde opravdu o rozsáhlé spiknutí, které sahá až ke členům panovnického dvora?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235399/krev-prvorozenych-235399.jpg 4.5544

Kapitán Stein a notár Barbarič 2.

Detektivky, krimi, Literatura slovenská, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Argo

Krv prvorodených, 2014

Kniha Krev prvorozených

novi74

Opět skvělé čtení, možná lepší než první díl, ale možná jen proto, že je tentokrát příběh z Prahy a tedy reálie si dovedu lépe představit

Awča

Velmi čtivé. Snad ještě lepší, než první díl. Bavilo mě vykreslení Prahy, nejen reálie, ale i život, kdy se potvrzuje, že lepší je být zdravý a bohatý... Barbarič a Stein jsou skvělá dvojka, moc mě baví, pochopitelně i s Jarošem, o jehož minulosti se lecos dozvíme.
Posloucháno jako audio kniha, výborně zpracovaná.
Jelikož je tato série silně návyková, spěchám na další díl.

maly.vlada

bylo to o něco lepší, než díl první. nebo je to možná tím, že si začínám s autorem rozumět. krátká kniha přečtená jedním dechem.

bleekemolen

Tohle jo. Az tak nejak zpetne zjistuji, jak si me Cervenak ziskal. Pise tak lehce i presto, ze v utlem romanku zvlada mixovat konspirace na nejvyssich mistech, zidovskou kabalu, mysteria stare Prahy a nechybi ani italska mafie (umerne dobe). Svete div se, vysledek drzi pohromade lip nez cerstve z nosu vytazeny holub na prste. Weekend pleasure guranteed.
Jako bonus se dozvime jedno velmi pikantni tajemstvi z minulosti kaprala Jarose! Dejte mi vic!

Hellboy12

Trošku slabší diel na mňa ,ale to neznamená že to je o čosi horšie ako prvý diel... každopádne teším sa na ďalší diel.

Ella_85

Ja si poridila celou serii o notari Barbaricovi, tahle je druha prectena. Jsem moc spokojena, v pribehu nejde jen o zapletku, ale o popis tehdejsich pomeru v kralovstvi/cisarstvi. Pribeh se mi libil, cetla jsem behem nocnich sluzeb a pri te pate bylo docteno. Uz ctu dalsi ze serie a ta je taky moc zajimava, i kdyz nektere popisy jsou az moc...ale to by pak nemelo tu pravou „stavu“ kdyz jsme v 17. stoleti

Rade

Vždycky jsem tak trochu toužila přenést se v čase a podívat se – aspoň na chvíli - jak vypadala známá místa před staletími.
A tady se mi to podařilo; po návštěvě Banské Štiavnice v prvním dílu jsem teď navštívila Prahu 16. století, procházela jsem špinavé temné uličky, prolézala s hlavními hrdiny lokály plné vůní i smradů, nakoukla dokonce do nechvalně známé Jedové chýše, kde se jídlo servírovalo do důlků ve stole a jedlo se lžící na řetězu, setkala se s rabiáty a zločinci, ale taky s významnými historickými postavami – Mordechajem Maiselem, rabi Löwem, a dokonce s Golemem! A bylo to docela bezpečné putování v čase, ve skutečnosti bych se v tehdejší Praze ocitnout nechtěla ani na chvilku, autor vylíčil její podobu a poměry v ní věrohodně a bez idealizování, to na knize asi obdivuji nejvíc…
Hodně krvavý dobrodružný příběh plný násilí, přesto mi to tady tolik nevadilo, možná i proto, že k té době to prostě patří, na naše tři hrdiny si pomalu zvykám, myslím, že autor zvolil protiklady jejich povah, osudů i vyznání hodně povedeně.
Občas mi trochu připomínalo Tři mušketýry, ovšem v mnohem drsnějším provedení. I když jsem chtěla původně tyhle historické detektivky jen zkusit, uvažuji i o třetím dílu, ten dobrodružný výlet se mi prostě docela líbil…

marci8

Kniha je velmi dobře napsaná, plná napětí. Četla se mi dobře jako ty nejlepší detektivky a thrillery. Oceňuji i zavedení čtenáře do dané doby, kde se příběh odehrává. není to jen povrchní pohled jako u jednoho našeho velmi populárního autora historických detektivek a epopejí, kterého opravdu číst nemohu pro jeho povrchnost. Tato kniha má hloubku.