notburga notburga komentáře u knih

Tuláci od Bastily Tuláci od Bastily Hervé Luxardo

Mamka mi ji koupila, když jsme ve škole toto období probírali. Moc se mi to hodilo a dobře četlo :)

15.07.2015 4 z 5

Posel z Athén Posel z Athén Odile Weulersse

Chrysillu jsem měla jako dítě ráda a i jinak se knížka četla velmi pěkně.

15.07.2015 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Docela to ušlo, knihu mi půjčila mladší sestra jako oddechovku na léto a určitě si od ní vyžebrám i další díly. Když je venku dusno k nesnesení tak, že i děti dobrovolně odpadnou u bazénu, je to ideální čtivo :)
Některé aspekty upírů líčených tady mi přišly docela zajímavé...

07.07.2015 3 z 5

Prezidentovi v patách aneb fotografoval jsem Václava Havla Prezidentovi v patách aneb fotografoval jsem Václava Havla Jan Třeštík

Milá knížka, která osvětlí i pár věcí - třeba mýtus o krátkých kalhotách ;) Jen mě jako puberťačku docela zlobily některé fotky, které si podle mě mohl zlomyslný autor nechat pro sebe... A znovu je už nezhodnotím, neb jsem knihu někomu půjčila a nedostala zpět...

06.07.2015 4 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Původně jsem se chtěla dozvědět, kdo to byl ten Thor, co o něm, teď všichni mluví. Ale dozvěděla jsem se toho mnohem víc a velmi příjemnou formou :)

05.07.2015 4 z 5

Příběhy tygřího mláděte Příběhy tygřího mláděte Dhan Gópal Mukerdží

Moje oblíbená kniha už od dětství. Poutavý text a krásné ilustrace. Co víc si přát.

05.07.2015 5 z 5

Dračí hněv 2 - Bouře Dračí hněv 2 - Bouře Michael A. Stackpole

My dvě si do oka zkrátka moc nepadly. Nejsem fanynkou podrobných popisů vojenských strategií a postupů. zato se ráda vžívám do postav a nemám ráda, když jsou ploché a už vůbec ne, když autor smrt oblíbené a důležité postavy odbude stěží jednou větou. K téhle knize se už určitě nevrátím... No i když kombinace ona + já + pustý ostrov....

04.07.2015 3 z 5

Lahodné dárky - Jedlé specialitky zahřejí u srdce a zachutnají Lahodné dárky - Jedlé specialitky zahřejí u srdce a zachutnají Jess McCloskey

Pěkná knížka, i když pro mě byla využitelná jen asi polovina receptů a návodů, zbytek zkrátka nemám komu věnovat...

04.07.2015 4 z 5

Velká škola vaření Velká škola vaření Monika Kellermann

Moje první kuchařská bible. Dostala jsem ji jako svatební dar a nelituji. Provařila jsem ji od začátku do konce a kapitoly zbožíznalství a praktických postupů jsou vypracovány opravdu skvěle, stejně jako recepty. Někomu možná bude vadit, že jsou v knize k mání spíše exotičtější recepty, ale já to jako mladá začínající kuchařka spíše uvítala, protože k té naší české poctivé kuchyni jsem se musela opravdu dlouho propracovávat a knihu s podobnou tématikou bych jistě zastrčila někam do kouta.

04.07.2015 5 z 5

Jak chutná Andalusie Jak chutná Andalusie Maria Froydová

Za mě spokojenost. Recepty jsou většinou jednoduché s dobře napsaným postupem, nechybí ani názorné fotografie a nějaké to povídání :)

04.07.2015 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tak tahle kniha mě okradla o polovinu mé svatební cesty. Nejdřív jsem jí četla já (jakožto těhotná přinucená k odpočinku) a pak se přes rameno přidal manžel a nakonec ji taky schroustal celou. Vrátili jsme se k ní vícekrát a dodnes o ní někdy živě diskutujeme. Žádné další knihy od Browna (a filmy už vůbec ne) nás nezaujaly jako tato.

02.07.2015 5 z 5

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Za mě vcelku dobré čtení. I když prvních 140 stran jsem docela protrpěla a uvažovala, do kterého koutu knihou švihnu. Politické pletichy všeho druhu nejsou mým oblíbeným šálkem čaje. Nicméně vydržela jsem (když už někdo zpracoval mou oblíbenou fantasy rasu, že jo).
Od té 140 strany se už děj rozběhl celkem pěkně. Občas jsem nestačila valit oči, protože autor si s některými krvavými pasážemi vážně vyhrál (já jsem holt zvyklá spíš na jemnějšího Tolkiena) a moje obrazotvornost vykreslila některé věci tak, že jsem na ně myslela ještě týden.
Potěšilo mě, že jakkoliv byl děj přímočarý, ne vše se mi dařilo odhadovat dopředu a když už, tak jen malou chvíli před vyzrazením.
Pruďasovy hlášky neměly chybu, Andokai taky občas příjemně pobavila (a pyj mi zrovna nevadil) a o Thungil mi místy ani nepřipadal jako trpaslík, což je ale pochopitelné.
Čtení to bylo moc příjemné, látku do DRD mi taky poskytlo a až zase budu mít náladu na pohádky, vím, kam sáhnout. teď jen sehnat další díl :)

02.07.2015 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Stručně řečeno, s tím koncem si mohla pohrát více. ke konci čtení mi hlavou běžela jen jedna otázka: "To už je vážně všechno?" A je to vážně škoda, protože jinak se s rozetnutím gordického uzlu, který navíjela v předchozích šesti příbězích, poprala Rowlingová velmi dobře. Uzavřela také spoustu vedlejších linií a otazníků, u kterých jsem už přestala doufat. Takže velmi dobré čtyři hvězdičky :)

28.06.2015 4 z 5

Druhá pětihvězdičková kniha ze série a opravdu zasloužená. Četla jsem s otevřenou pusou, místy hodně rychle a na závěr i pár slz ukáplo. Nádhera. Při opakovaném čtení jsem si navíc dala do souvislosti několik věcí, které mi předtím unikly, protože jsem příliš spěchala ke konci...

28.06.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Na mě až moc pletichaření a akce nám místy taky trochu drhne. Prostě trochu horší čtyři hvězdičky. Vnímám to spíše jako spojovací díl mezi dalšími událostmi. Ale nevadí.

28.06.2015 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Něco mě zkrátka nutí tuhle knihu tak o 80 stran zkrátit. Místy se děj vlekl až moc... A ten konec jsem nečekala. Drsné procitnutí z pohádkového světa.

28.06.2015 4 z 5

První kniha ze série, která si ode mně zaslouží 5 hvězdiček (95 %). Neskutečně mě fascinovalo vše okolo Siriuse Blacka :)

28.06.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Velmi milá pohádka. Číst to jako dítě, určitě bych dala hvězd 5 (syn mi tu vykřikuje přes rameno, že určitě 5 :). Nicméně, není to kniha, ke které bych se chtěla pravidelně vracet. Já radši jiná čarodějnická díla...

28.06.2015 4 z 5

Svět draků, obrů, skřítků a jiných tajemných bytostí Svět draků, obrů, skřítků a jiných tajemných bytostí John Malam

Úžasná kniha. Prvoplánově jsem si ji koupila pro sebe jako bestiář pro Dračí doupě (protože kdo má ty potvory pořád vymýšlet), ale velmi brzy mi ji zabavil syn. Zajímaly ho řecké báje, tak hledal příslušné nestvůry. Poměrně rychle se prokousal i k ostatním kapitolám. je tu opravdu průřez různých tajemných bytostí ze všech koutů světa. Pravidelně jsou přidávány různé zajímavosti nebo skutečné historické či místopisné reálie. Takové vzdělávání nenásilnou formou. A obrázky jsou také vážně luxusní :)

25.06.2015 5 z 5

Projekt Sakkára Projekt Sakkára Andreas Wilhelm

Z celé série pro mě nejčtivější kousek. Ale netuším, nakolik to ovlivnila moje záliba ve starém Egyptě :)

25.06.2015 4 z 5