nocnymotyl38 nocnymotyl38 komentáře u knih

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

človek sa celý život bojí, že sa ocitne na dne, ale ked tam už je, všetok strach z neho odrazu spadne, niet žiadnej budúcnosti, niet sa o čo báť, už je len naozaj tu a teraz, moja prvá orwelovka, dala som to ako audio z yt, vždy mám pocit, že tak trochu podvádzam ked mi LEN čítajú :)

02.10.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

trochu iný minier, a jak šálí až do zdárného konce :) možno trochu pre mladšiu vekovú skupinku?

01.10.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

minier umí, ale :) ak to čítate jedno za druhým, tak ako ja tak ten Martin je divný, tá šablona, liezť do nebezpečenstva bez zbrane, bo tá zostáva zásadne zabudnutá v priehradke auta odkladacej, a ohroziť rodinu i spolupátračov to je jeho :) ale zas číta sa to fajn, a kto už môže za to, že hlavný hridina si žije svojím trochu chaotickým životom :)

01.10.2018 4 z 5

Den mravenců Den mravenců Bernard Werber

čo už vložím po Tervovi :) jedine, prečítajte si to

04.09.2018 5 z 5

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Túto knihu som čítala 2x, a kedže tretí diel na mňa ešte len čaká, dám ju aj 3x, pútavé, zaujímavé a niektoré rébusy videné z pohľadu mravca som ešte z pohľadu človeka ani nerozlúštila. :) Možno na tretíkrát. odporúčam, aj myrmecofobikom. :) ak som to nedoplietla

04.09.2018 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Niečo trochu iné ako prvé dve, nie je to tá klasika pátranie od indície k indícii, striedajú sa rôzne pohľady, detektíva, obete, vraha. Myslím, že sa mi tento spôsob páčil ešte viac. Zaujímavý námet, prostredie i spôsob. Odporúčam. :)

03.09.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

trochu mi to zavoňalo severanmi, tým námetom, je to trochu iný štýl táto francúzska krimi, ale číta sa to fajn aj ked v tom nie je toľko krvi :)

29.08.2018 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Tak som dočítala všetky tri, najviac ma asi vtiahla prvá časť, ale aj dalšie dve sa čítali dobre, odporúčam. :)

15.08.2018 5 z 5

Talianske prázdniny Talianske prázdniny Jan Werich

Zabavila som sa, jediné čo mi vadilo, že kniha bola preložená do sj, čomu teda nerozumiem, že prečooo. Milujem ten Werichov humor, a jeho češtinu :)

15.08.2018 5 z 5

Zlo. Spomienky súdneho znalca Zlo. Spomienky súdneho znalca Anton Heretik

Kniha ma bavila, dozvedela som sa veľa zaujímavého s oboru, čo zas ja rýchlo zabudnem :) ale čítalo sa to dobre, takmer na jeden ťah, sú tam rozobraté prípady z mne blízkeho okolia (Horehronie), čo tiež prispelo k zaujímavosti knihy. "Kriminálkárom" odporúčam. :)

09.06.2018 4 z 5

Vítejte v opičárně Vítejte v opičárně Kurt Vonnegut Jr.

Tak, už neviem, koľká kniha je to od neho, a teda prekvapil ma, že vie písať pútavo aj o obyčajných veciach :) Milujem poviedky, a tieto môj vzťah k nim prehlbili. Sú tam aj tie jeho "divné" však ako by to bolo, ale spokojnosť. Odporúčam. :)

09.06.2018 5 z 5

Stvorení pre beh Stvorení pre beh Christopher McDougall

Behať sa aj tak nechystám :) ale kniha ma bavila, množstvo informácií, a tak trochu cestopisné, to môžem :) a vlastne som ju kúpila ako darček behačovi, no som rada, že som ju otvorila :)

31.05.2018 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Milujem film a milujem aj knihu, je v nej toľko človečenstva až slzia oči, chvíľku dojatím chvíľku smiechom. Dakujem.

20.05.2018 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

mám tú ženu rada, to ako ide do všetkého po hlave a bez rozmyslu, a nebojí sa na seba nabonzovať aj nepríjemné veci, ktoré si väčšinou nepriznáme ani sami sebe, knihu odporúčam a filmárikom rovnako aj witherspoonku vo filme :)

04.05.2018 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

tak to zas byla jízda :) fakt ešte že sa mi nesníva

27.04.2018 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Zábavná, humor ma bavil, miestami trochu naivná, ale možno som len zle pochopila niektoré sarkazmy :) odporúčam

14.04.2018 5 z 5

To To Stephen King

Som urobila chybu, pozrela som najprv remake a chvíľu mi trvalo, kým som sa zorientovala, po prečítaní film vybledol.

16.03.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

je to pošahanec s tými nápadmi na vraždu, ale číta sa to dobre a...som rada, že si svoje sny nepamätám :)

30.12.2017 5 z 5

Groteska Groteska Kurt Vonnegut Jr.

Haj hou. širšia rodinka :) po každej vonnegutovke mám chuť na dalšiu.

09.10.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tak mám zase raz dočítané, v tomto prípade kniha i film rovnako dobré. Kto má rád smutné silné príbehy odporúčam.

04.10.2017 5 z 5