Nixa Nixa komentáře u knih

První chyba První chyba Sandie Jones

Kniha se mi moc líbila, ale už od začátku jsem měla tušení jaká zápletka by tam mohla být. Anotace nás totiž navádí určitým směrem a to je škoda. Přesto se na konci objevil překvapivý a velmi nečekaný zvrat a konec byl skvělý! U epilogu jsem se opět zastavila a četla ho několikrát.
Celkově mám knihy od autorky velmi ráda, jsou čtivé a napínavé. I když už člověk myslí, že ví co se stane, autorka vás dokáže překvapit :)

21.01.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Z knihy úplně nadšená teda nejsem. Čtivost se knize nedá upřít, ale něco mi tam vadilo. První část byla skvělá, ale pak mi přišlo, že se některé věci opakují a děj se natahuje. Poslední část byla ale zase lepší, napínavější a akčnější. To jsem se nemohla od knihy odtrhnout a na konci nás čekal velmi překvapivý zvrat. Epilog byl dokonce mrazivý a četla jsem ho několikrát, jestli jsem to dobře pochopila.

21.01.2022 3 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Tahle kniha je trochu zklamáním... Podcasty poslouchám, takže v knize pro mě nebylo žádné překvapení. Dále mi vadilo jak je jen u některých kapitol fotografie a to ještě ve velmi špatné kvalitě. A dále nepřesnosti, které občas v případu byly. Knihu jsem měla objednanou v předprodeji a kdybych měla šanci jí před koupí prolistovat, tak jí možná ani nekoupím. Škoda...

21.01.2022 2 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nečekala jsem to, ale já si ten příběh zamilovala. Bylo to čtivé, děj doplňovaly nádherné ilustrace a celkově se mi líbilo jak byla Země Ztracených vymyšlená. Určitě jsem knihu nečetla naposledy a i když teda začátek byl smutnější, tak jsem si čtení užívala a konec byl krásný a dojemný.

21.01.2022 5 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Četlo se to dobře a i když už po přečtení anotace je jasné jak vše dopadne, tak pár překvapení v knize je a já si u ní skvěle odpočinula. Navíc hlavní hrdinka ráda vaří a peče, je to její vášeň a tak je v této knize spousta italských dobrot a dezertů :)

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

V této knize je vánoční atmosféra úplně na každé stránce. Příběh je čtivý a i když je děj předvídatelný a je tam jedno klišé za druhým, tak mně se líbil :) Pokud chcete romantický a nenáročný příběh, plný nánoční atmosféry, krásněho prostředí, tak tady určitě nešlápnete vedle.
Možná bych trochu upravila anotaci, podle mě toho říká zbytečně moc informací, které se přitom v knize stanou až dýl a vy tu událost prostě čekáte a nejste překvapený.

21.01.2022 4 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Na začátku se mi kniha moc nelíbila, ale nakonec to byl moc pěkný romantický příběh s trochou vánoční nálady a dobrodružstvím :)

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Chtěla jsem knížku u které si odpočinu, ve které bude romantika, krásné prostředí, dobré jídlo a to je přesně Chata ve Švýcarsku :) Kniha se mi četla moc dobře a i když je vám prostě už na začátku jasné jak vše dopadne a je v knize jedno klišé za druhým, tak jsem si čtení užívala a rozhodně si od autorky přečtu ještě něco jiného.

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Knihu jsem přečetla jedním dechem, byla opravdu skvělá! Bryndzovy knihy jsou všechny neuvěřitelně čtivé a napínavé a ani tako není vyjímkou. Řekla bych, že tohle byl i nejlepší díl ze série s Kate Marshall. Opravdu napínavý díl s naprosto nečekaným koncem. Takové rozuzlení jsem nečekala. Doufám, že další díly budou brzy!

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Knihu jsem četla až po shlédnutí seriálu. Obvykle se snažím si nejdříve přečíst knihu a pak až kouknout na film nebo seriál, takže jsem se trochu bála, že nebudu tak nadšená jako ze seriálu, ale fakt jsem si to užila. Moc se mi to líbilo, bylo to čtivé a napínavé. Rozhodně doporučuji jak knihu, tak seriál :)

Rituál Rituál Adam Nevill

Asi do půlky knihy jsem byla nadšená, pak se bohužel děj dostal někam trochu jinam a to mi nesedlo a nějak se mi to ani nelíbilo. Což je opravdu škoda... Bylo to zbytečně zdlouhavé a tak jsem z knihy trochu zklamaná. Kdyby děj skončil po první časti, je to pecka!

14.01.2022 3 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Další díl ze série o strašidelných domech jsem přečetla jedním dechem. Kniha je čtivá, napínavé a docela i strašidelná :) Už se těším na další díl.

Dracul Dracul Dacre Stoker

Kniha mě chytla od prvních stránek! Je opravdu neuvěřitelně čtivá, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a četla jsem každou volnou chvilku. A navíc má opravdu krásné zpracování a titulku. Kniha rozhodně zaujme hned na první pohled.

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

Krásný příběh ve kterém autorka velmi živě vykreslila Londýn v 18.století. Úplně jsem měla pocit, že ty chudé londýnské ulice vidím.
Emotivní příběh o lásce a tajemství dvou silných žen, které to v životě neměly vůbec lehké.
A obálka knihy je opět nádherná. Jen kdybych si měla vybrat jestli se mi líbila tato tebo první autorčina kniha ( Naděje pro Fletwood), tak vyberu asi tu první. Ta se mi líbila o malinko víc, ale i tato kniha určitě stojí za pozornost :)

Útěk Útěk C. L. Taylor

Nebylo to špatné, kniha byla čtivá a napínavá. I když jsem asi v půlce měla své tušení jak to nakonec dopadne i tak mě v něčem dokázala překvapit.
Určitě si ještě někdy přečtu i jiné autorčiny knihy.

18.10.2021 4 z 5

Bahnitá pole Bahnitá pole Hillary Jordan

Tuhle knihu jsem měla doma už několik let a pořád jsem jí odkládala. Vůbec nechápu proč, tohle byl tak krásný příběh! Kniha je čtivá a i když je v ní opravdu hodně postav a každou kapitolu vypráví někdo jiný, vůbec se v ději neztrácíte. Hlavní postavy vypráví o lásce, přátelství, nenávisti, rasismu, životních hodnotách a vše společně spojí v příběh, který vás úplně dostane.

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Nemohla jsem se od knihy ani odtrhnout! Kniha byla neuvěřitelně čtivá a ani v půlce si nejste jistí co a jestli vůbec něco Clare a jejího společníka ohrožuje. Jsem opravdu zvědavá na další díl, protože tohle bylo skvělé a skončilo to hodně napínavě.

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Z téhle knihy jsem byla od začátku nadšená! Bylo to čtivé a napínavé. Byla jsem zvědavá jak se děj bude vyvíjet dál a nemohla jsem knihu ani odložit. Jen mě teda mrzí, že jsou v originále uvnitř knihy fotografie a v přeložené verzi chybí, škoda...

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Celou dobu jsem byla z knihy nadšená, ale konec mě zklamal. Přitom měl příběh celou dobu strašidelnou a tajemnou atmosféru. Kniha byla čtivá a napínavá. Nebýt epilogu byla by to skvělá kniha...

15.10.2021 3 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Kniha se mi hodně líbila. Opravdu nádherný příběh o lásce, přátelství, odhodlání, zklamání a odpuštění. Ideální čtení na podzimní večery. Oddechovka, která vás určitě chytne za srdce. Navíc má kniha opravdu nádhernou obálku :-)

15.10.2021 5 z 5