Nikusha Nikusha komentáře u knih

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

První a druhá kniha byly geniální, tahle třetí podle mně trošičku pokulhává, ale pořád super. Sen noci svatojánské mě vůbec nebavil, ale ostatní příběhy byly fajn. Kresby super.

08.06.2023 4 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Já vím, že je to strašně těžké téma, srdcervoucí. Ale nějak mě to "nebavilo" v tom smyslu, že jsem pak už jen přeskakovala řádky, abych to dočetla do konce. Ta kamarádka Zoey (či jak se jmenovala) mě strašně štvala.

11.05.2023 2 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Přijde mi, že se nejčastěji servírují příběhy z druhé světové války ve všech podobách a přitom je tolik jiných příběhů napříč celé zeměkouli.. přečetla jsem něco z prostření Ruska, Korei i islámských zemí a teď se mi poprvé dostala do rukou kniha z prostředí Afriky. Je vlastně jedno kdo koho pronásleduje nebo o jaký konflikt jde, ve finále je to pořád těžko pochopitelná masová manipulace. Lidi jsou dementi a tak je to všude a pořád.

05.05.2023 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Zkoušela jsem Nástroje smrti, ale ty jsem ani nedočetla. Po nějaké době, mě zaujal tento titul a ani jsem vlastně nějak nezaregistrovala, že jde o stejného autora. Až posléze mi to došlo. Je tam cítit stejný rukopis a to je pro mně velký špatný. Prostě mě to nějak nebaví. Neříkám, že je to špatné, ale nic pro mně. S touto autorkou už to zkoušet nebudu.

07.03.2023 2 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Seriál jsem neviděla. Pořídila jsem si komiks kvůli Gerardovi, protože ho regulérně miluju. A je to super. Asi by to bylo super i kdyby to nebylo super. Protože on je něco. Ale je to super, fakt.

31.12.2022 5 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Celistvé, napínavé vyprávění neuvěřitelně uvěřitelného příběhu. Kniha nemá kapitoly a to člověka nutí číst stále dál, ale nejen to. Samotný příběh je tak poutavý, že prostě musíte číst dál. Nenašla jsem žádná hluchá místa, skvěle vykreslené postavy, nečekané zvraty, drsné scény. Kniha se mi moc líbila a jsem ráda, že ji mohu mít v knihovně.

09.06.2022 5 z 5

Zvířata v kostce Zvířata v kostce Tom Jackson

Moc krásná encyklopedie. S dcerou si ji moc rády prohlížíme a dcera se se zaujetím učí nová zvířátka.

01.04.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Noo jako seriál to vůbec nemusí být špatné (neviděla jsem), ale jako kniha takové nijaké, docela utahané. Točí se to vlastně kolem té jedné události, ten zbytek je vcelku nezajímavý a spíš člověk nějak čeká jestli se z toho něco vyvine, ale kde nic tu nic. Dám šanci druhému dílu, ale mám obavy, že to bude to samé v bledě modrém.

13.10.2021 3 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Kuurde já být Sofií, tak je tam svedu všecky :D Rozhádané mafiánské rodiny, nečekané zápletky a do žhava rozpálený Luca ;) Třetí díl je samozřejmostí.

07.09.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Dočetla jsem to do konce, ale nijak extra vtáhnutá do děje. Bylo mi líto Toma. Asi typ co přitahuje bláznivé ženské.

20.08.2021 3 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Za mně nejslabší autorův kousek. Ale proti gustu..

19.08.2021 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Četba předchozích dílů se vyplatila a teď honem sbírat ovoce. Už od konce třetího dílu mi bylo jasné, že příběh nabírá na obrátkách. Čtvrtý díl je od začátku do konce kulervoucí. Všechny souvislosti hezky vyplouvají na povrch a k tomu se nabalují zase nové okolnosti, kterým prostě chcete přijít na kloub. Miluju Manon! Doufám, že pozná co je láska a pořádně si to s Dorianem rozdá :D

19.03.2021 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Spíš než hororem bych to nazvala thrillerem s paranormální tématikou. Helen mi teda přišla jako solidní psychopat a bylo mi líto Nateho, že s ní musí být .Že sbírala všechny ty předměty a byla z toho tak unešená, fakt jsem s ním soucítila. Ale rozuzlení nečekané, zvědavost se mě držela až do konce.

18.02.2021 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Dost předvídatelné, záporné postavy nadrobily spousty chyb. Ale četlo se to dobře. Nenáročné, jednoduché. A bod za Pepříka.

01.02.2021 3 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Škoda té prodlevy mezi díly, díky které jsem se na začátku ztrácela. Ale kolem příjezdu do Ameriky jsem se do toho zase začetla. Nicméně už to nemá to kouzlo jako u prvních dílů. Kniha pátá zase skončila otevřeným koncem, tak snad bude šestá poslední. V nejlepším se má přestat a to nejlepší už dle mého série nabídla.

25.01.2021 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Já vlastně původně myslela, že je to jen nějaký román o smyšlené kapele. Pak jsem knížku začala číst a říkám si aha okej tak to je asi biografie o kapele, která mi nějak unikla. Zmátly mě autentické kluby a všechny zmínky o známých kapelách. Dokonce jsem se snažila si Daisy i The Six vyhledat. Pak mi došlo, že je to fakt jen román :D Takže do poloviny jsem byla zmatená a pak jsem si to jen tak užila. Musím říct, že Billy mi byl strašně nesympatický. Každopádně koho tato kniha zaujala, tak doporučuji spíše pravé auto/biografie. Třeba Janis Joplin, The Doors, Jimi Hendrix... já přečetla snad všechny možné umělce a nedá se to srovnat. Ale dobrý nápad, takže proč ne. Za mně průměr.

25.01.2021 3 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Četbu jsem si zase užila. Navazující příběh detektivů z prvního dílu, nová postava Elliota se mi líbí. Zase to hezky odsejpalo.

18.01.2021 4 z 5

Válečník Válečník Michael Scott

Aachjo to mě teda mrzí, že se vytratilo to kouzlo. Utahané, překombinované.. pořád mě hnala ta zvědavost jak to dopadne, ale už je mi to asi jedno. Poslední díl fakt nedám. Škoda.

30.10.2020 2 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Docela hezké čtení na odreagování, ale nic moc pro mně. Knihu jsem bohužel ani nedočetla. Za půlkou se mi to už zdálo nudné, utahané..

14.10.2020 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Hned se mi vybavil můj oblíbenec Samuel L. Jackson ze snímku Kingsman. Když jsem si ho do role záporňáka představila, četla se knížka sama. Jinak obdobně jako u předchozích dílů, napětí se chvílemi vytrácí. Tento díl se mi ale asi ze všech tří líbil nejvíc. I když v tom asi hraje roli i dosazení Sama :)

01.09.2020 4 z 5