Nikolas0311 Nikolas0311 komentáře u knih

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

První případ slavného detektiva Hercula Poirota!

19.03.2018 5 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Ačkoliv Kmotr byl o hodně lepší než Sicilián tak i přesto mě tato kniha bavila. Skutečný příběh Salvatora Guilana sepsaný v tomto skvostném thrilleru a zároveň propojený s klasickým Kmotrem. Příběh mě bavil. Příběh plný zrady a hrdinství. Turiho jsem měl hodně rád a když si vezmu, že to není fiktivní postava, ale reálná! Potěšily mě i známé tváře jako Michael Corleone, Peter Clemenca a dokonce i na konci samotný don Corleone! Konec mě hodně překvapil.
SPOILER: Že Aspanu Pisciotta, věrný přítel Guilana ho zavraždí jsem opravdu nečekal. Tady hold vidíme, že i nejlepší přítel nás může zradit.

19.03.2018 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Přečetl jsem jedním dechem! Úžasná kniha!
Přiznám se, že jako valná většina jsem nejdřív viděl slavnou filmovou adaptaci a pak si přečetl román. Dlouho jsem přemýšlel, když jsem četl tuto knihu jestli se mi líbí více film či kniha. Až po přečtení jsem zjistil, že kniha je lepší. Film je nádherně natočen s vynikajícími hereckými výkony, ale kniha se mi prostě líbila více. Ačkoli se mi film líbí tak mě mrzí, že většina lidí dává přednost jemu a knižní adaptaci zatracují. Proč? Proč vidím to nízké hodnocení? Proč čtu některé ty ohavné komentáře? Ta kniha mě naprosto pohltila! Příběh úžasný a ty emoce co z knihy jen přetékají se nedají popsat. Temný, krvavý a smutný příběh upíra Louise. Hold většina lidí dává přednost Edwardovi ze Stmívání a to mi vadí. V Česku by se Interview s upírem mělo dočkat většího úspěchu jako celá autorka Anne Riceová. Upíří kroniky tvoří 11 románu a v Česku byly prozatím přeloženy pouze 4 a já se ptám proč?!

18.03.2018 5 z 5

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Dočteno a rozhodně doporučuji!
Jestli se vám do knihy nechce z toho důvodů, že si myslíte, že to bude plno keců o Satanovi a LaVey se vás bude snažit přesvědčit aby jste věřily v Satana tak vás vyvedu z omylu! Kniha je o něčem jiném. Autor se vás snaží přesvědčit aby jste věřily jenom v jediného boha a to v sebe! Vy jste svůj bůh! Satanská bible popisuje svět takový jaký je, totiž plný krve a násilí... kritizuje církev a snaží se vám otevřít oči.
Nechápu proč má takové nízké hodnocení?! Já rozhodně doporučuji!!!

08.03.2018 5 z 5

Kniha Nosferatu: Vampýrská bible Kniha Nosferatu: Vampýrská bible Petr Štěpán

Miluju XIII. Století a odteď miluju i tuto knihu. XIII. Století rád poslouchám a když jsem se dozvěděl, že frontman kapely Petr Štěpán napsal nějaké knihy tak jsem byl rozhodnutý, že si je všechny přečtu. Začal jsem tedy Knihou Nosferatu, která mě zaujala nejvíce. Je zde mnoho případů či událostí, které se zabývají prokletými předměty, Golden Dawn, Vlkodlaky a samozřejmě upíry.
Také mě zaujala část o hercovi jménem Bela Lugosi ( prvním filmovém Draculovi ). Byl tajemný a podle některých svědků byl Lugosi skutečný upír.
Knihu bych doporučil lidem, kteří se zajímají o mystiku, okultismus, upíry...

13.02.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Příběh ve kterém má umřít deset lidí tak, aby to nevypadalo podezřele či trapně umí napsat jen královna zločinu Agatha Christie.
Velice napínavý a až do konce jsem neměl ani tušení kdo z nich je vrah.

14.01.2018 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Andělé a démoni a Šifra mistra Leonarda byly úžasné knihy, ale Inferno je předčilo! Příběh sice trochu připomíná původní dva romány, ale bavilo mě to. Byl jsem napnutý až do poslední tečky. Tentokrát se to všechno točí okolo Alighieriho takže se dozvídáme různé zajímavé informace o něm a o jeho Peklu. Kniha řeší také globální problém lidstva přelidnění a pokládá dost zajímavou otázku: "Pokud byste musely zabít půlku lidstva aby lidstvo mohlo přežit budoucí generace, udělali by jste to?"

14.01.2018 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Další skvost z dílny krále hororů Stephena Kinga. Tentokrát hrůza a děs přichází v podobě velkého bernardýna Cuja nakaženého vzteklinou ohrožující matku a jejího syna v porouchaném autě. Kniha je od začátku zajímavá ba dokonce i s nádechem nadpřirozena. Postavy opět Kingovsky skvěle propracované. SPOILER: I přesto jaké Cujo napáchal škody bylo mi ho nakonec opravdu líto.

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Další klasika od krále hororů Stephena Kinga. Tentokrát se podíváme do městečka Jerusalem´s Lot kde se to pomalu, ale jistě hemží upíry. Kniha je napínavá a děsivá. Skvělí popis postav a městečka ( jak už to u Kinga bývá zvykem ) a hlavně klasičtí nelítostí upíři a ne nějací hezounci z Twilight. King opět nezklamal. Doporučuji!

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po fenomenální Dívce ve vlaku přichází Do vody. Už podle názvu kniha vypovídá, že patří do vody. Na knihu jsem se strašně těšil:
a) Dívka ve vlaku byla skvělá
b) Podle anotace zajímavý příběh
c) Obrovský poprask okolo této knihy
To co mě tam nejvíce vadilo bylo až nechutně mnoho postav a navíc každá postava měla úplně jiné vyprávění což se mi pletlo. Příběh je ze začátku zajímavý, ale pak začíná být čím dál tím víc nudnější. Konec u Dívky ve vlaku se mi nesmírně líbil a tady?! Konec byl odfláknutý. Koneckonců celá kniha byla podle mě odfláknutá. Autorka asi vsadila na úspěch své první knihy. Doufám, že až napíše třetí knihu, že si na ní dá více záležet!

07.01.2018 2 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Různé hádanky, hlavolamy, historická fakta a hlavně napětí najdete v této knize.
Přiznám se, že první jsem četl Šifru mistra Leonarda ( Da Vinciho Kod ), která je v sérii o Robertu Langdonovi až v druhém pořadí. Kdybych měl srovnávat Andělé a démoni s již zmíněnou Šifrou mistra Leonarda tak nevím co vítězí. Každé je v něčem jiném. Když jsem četl tuto knihu tak jsem měl opravdu pocit, že se nacházím ve Vatikánu. Napínavé čtení místy i mrazivé. Doporučuji!

To To Stephen King

To
Jak ironické, že je To jeden z nejkratších názvů a jedna z nejtlustších knih. Stephena Kinga miluju a To už jsem chtěl začít číst hodně dlouho, ale zabraňovala mi v tom škola. Vyčkával jsem na prázdniny a pak jsem se do knihy pustil. Příběh mě okamžitě pohltil. Hrdiny jsem si ihned zamiloval. Mimo fantastický příběh zde máte i skvěle popsané město Derry i do toho nejmenšího detailu. Kniha je krásně napínavá a hlavně děsivá. Jediné co mě možná trošku zklamalo bylo to co bylo To opravdu zač. Jinak doporučuji!

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tak toto je opravdu mistrovské dílo! Filmová adaptace ačkoliv je velmi zdařilá tak i přesto nedosahuje takové kvality jako kniha. Vynikající příběh, skvěle napsané a hlavně ukazuje, že zákon není nadevše. Doporučuji!

Hellraiser (dvě povídky) Hellraiser (dvě povídky) Clive Barker

Přiznám se, že nejdřív jsem viděl film a pak přečetl knihu. Nevím co vítězí. Jestli film nebo kniha. Myslím si, že kniha. Každopádně obojí je dobré. Bavilo mě to a měl jsem to přečtený za den a od Barkera určitě zkusím ještě něco dalšího.

10.08.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nechápu, proč má kniha tak nízký hodnocení.

10.07.2017 5 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Pěkná kniha.
Bohužel tentokrát filmová adaptace vyhrála.

10.07.2017 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Už chápu proč to byl v roce 2003 největší bestseller.

11.04.2017 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Přečíst tuto knihu je pro fanoušky Kinga povinnost!!!!!!

12.02.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Doporučuji! Nádherná kniha plná humoru. Určitě si zhlédnu seriál.

19.01.2017 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Vynikající čtení. Rozhoduji se jestli je lepší PRÁVO NÁLEZCE nebo KONEC HLÍDKY.

13.01.2017 4 z 5