Nikkey Nikkey komentáře u knih

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Knihu jsem přečetla za čtyři dny, což je můj rekord vzhledem k počtu stránek. Nejenže měla úžasnou romantickou linku, ale nabídla i pohled do zákulisí americké politiky a fungování prezidentské kampaně. Líbilo se mi, jak si autorka vyhrála s e-maily, co si psali Alex a Henry a přirovnávala jejich situaci k známým dopisům různých milenců z minulosti. Kniha měla i napříč vážným tématům odlehčenou atmosféru a byla hodně vtipná. Humorem zapadala do naší generace Z. Nejlepší byla scéna s krocany.

01.10.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

(SPOILER) Spojení knih, magie, humoru, démonů a smrtících bytostí je ta nejlepší kombinace, kterou kdo mohl vymyslet. Postavy byly skvěle napsané a líbilo se mi, jakým způsobem fungoval svět. Nathaniel se rovněž připisuje na už tak dlouhý seznam černovlasých labilních kluků s rodinnými problémy a ikonickým smyslem pro humor, které jsem si zamilovala. Taky jsem si oblíbila postavu Silase, aneb týpka co ti udělá čaj, a pak pobije celou armádu ve stylu morbidního baletu.
Skvělý zážitek ze čtení.

05.06.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Zezačátku se příběh trochu táhl, ale to už je zvykem u každé fantasy knihy. Nové prostředí, fungování světa a celkově se umět zorientovat je dost obtížné a obzvláště obtížné to bylo u téhle knížky. Pak už jsem se ale od ní nedokázala odtrhnout. Hrozně mi vyhovoval styl psaní autorky a líbily se mi postavy (Viktore, nechť je ti země lehká). Sice jsem už od začátku tušila, že je Hawke Temný, protože byl až moc skvělý na to, aby s ním něco nebylo v nepořádku xd Celkově je to hodně napínavý příběh s pěkně propracovým dějem a romantickou linkou, který rozhodně stojí za přečtení.

23.02.2022 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Je to jedna z mála knih, kde se začátek netáhl. Tady se něco děje už od první strany. Isabelle jsem si okamžitě oblíbila, stejně tak Popelčinu druhou nevlastní sestru Tavi a její smysl pro humor. Posledních 50 stran bylo plných překvapivých zvratů. Autorka skvěle popisovala děj a příběh se pěkně vyvíjel.

26.07.2021 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Kasie West nikdy nezklame. Příběh jsem si neskutečně užívala. Byla to taková oddechová romanťárna na pobavení se sympatickými postavami. Přesně knížka na léto. Nemám, co bych vytkla.

26.07.2021 5 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Bála jsem se, že druhý díl zklame. Naštěstí k tomu nedošlo. Kniha měla stejně jako první díl skvělou atmosféru. Zezačátku mi jen trochu vadilo, že se muselo zopakovat vše, co se stalo v prvním díle. Líbily se mi nové postavy. Bylo tu dost vtipných scén a případ Křiváků nabral úplně jiné grády. Vše do sebe pěkně zapadalo. Konec byl opět hrozně napínavý a autorka nás skvěle navnadila na další díl. Musím si ho co nejdřív koupit.

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Nevím proč jsem se od českých autorů držela tolik stranou, tohle byla bomba. Skvěle napsaný a promyšlený příběh, nevšední námět, spojení mysteriózních prvků, židovského náboženství a detektivky, atmosféra temného metra, záhadných stínů, černých vran- všechno naprosto dokonalé. Zápletka, která se týkala hlavní hrdinky a jejího duševního zdraví se mi hodně líbila. Bohužel musím srazit bod, jelikož mi autorka zabila mou oblíbenou postavu.
Nepředvídatelné? Ano.
Kruté? Jakbysmet.

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Autorka udělala z milých pohádkových víl stvoření, co se vyžívají ve vraždách a boji. Charakter postav byl pěkně propracovaný. Líbil se mi pohled na svět a nebojácnost protagonistky. Jen mě mrzelo, že tam nebylo tolik scének s Cardanem, protože i když je to blbeček, tak naprosto žeru jeho humor a schopnost nonšalantně obejít pravidla :D
Kniha si ten hype určitě zasloužila.

29.08.2021 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Páni, tohle byla pecka. Do knihy jsem šla s velkým očekáváním a nevyšla vůbec zklamaná. Ano, je předvídatelná a lehká na pochopení, ale to nic nemění na tom, že je příběh originální a plný skvělých zvratů a odhalení. Zamilovala jsem si jak hlavní hrdiny tak prostředí utopistické společnosti a chudinských sektorů i představu vojenských uniforem a černých plášťů. Do knihovničky si co nejdřív dokoupím i poslední dva díly. Skvělá militaristická dystopie.

28.07.2021 5 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Knihu jsem si koupila jen kvůli komentářům o sarkasmu hlavní hrdinky. První polovina se děsně táhla a sázka byla uzavřena až v té druhé. Kromě humoru hlavních postav, vtipných dialogů a potížích v rodině by se na knize nic jiného vypíchnout nedalo. Nelíbila se mi jak obálka, jméno, tak i příběh. Cassidy dělala příšerná rozhodnutí. Za to, že se do příběhu nedalo vžít mohly časté překlepy, které bijí do očí. I když mohl být příběh lépe zpracovaný, tak i tak je to dobrá letní oddychovka u které nemusíte tolik přemýšlet.

26.07.2021 3 z 5

Láska je na prd Láska je na prd Wibke Brueggemann

Díky formě deníkových zápisků se kniha rychle četla. I přes to, že měla téměř 500 stran jsem ji dokončila za 4 dny. Humor, sarkastické poznámky a trochu jiný pohled na svět hlavní hrdinky mě opravdu bavili. Její charakter byl oproti jiným knižním protagonistům odlišný a originální, nesnažila se čtenáři zalíbit. Skvělý lgbt román.

Podlý král Podlý král Holly Black

(SPOILER) Krutý princ posunul laťku hodně vysoko a Podlému královi se mu ji povedlo posunout ještě víc. Tato série má v sobě něco komfortního a hrozně ráda se k ní vracím. Z Jude se stala mocná senešalka, které nedělá problém zavraždit kohokoliv, kdo se jí nelíbí. Zato Cardan prochází jako postava skvělým vývojem a je snad ještě ikoničtější než předtím. Z prince alkoholika na krále alkoholika. Progres. V neposlední řadě musím zmínit i srozumitelný popis politických vztahů.

20.06.2022 5 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Mám dost smíšené pocity. První část byla fakt skvělá. Miluju tu atmosféru akademie a ještě víc vedlejší postavy. Kitáj mi až moc nezdravě přirostl k srdíčku. V druhé části jsem pochopila, proč je kniha označována za temnou fantasy a před čtením třetí části by mě v životě nenapadlo, že číst o masivní genocidě bude celkem nuda. Jinak se mi kniha hodně líbila a doufám, že budou stejně dobré i další díly.

26.04.2022 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 4 Zaslíbená Země Nezemě 4 Kaiu Širai

Tento díl byl skvělý jak po příběhové stránce tak po grafické. Kresba je každým dílem čím dál tím lepší. Psychologický souboj mezi mamá a dětmi byl napínavý. Miluju to postupné rozuzlování zápletek. Obálka tohoto dílu je nádherná, nejradši bych si ji někam zarámovala :D

27.12.2021 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Hlavní hrdinka jakožto chudá zlodějka nepřekvapila a dost se podobala ostatním protagonistkám z jiných fantasy knih. K mému překvapení však nebyla vražedný maniak. Taky jsem si nemohla pomoct a představovala si pod ní Kaminariho Denkiho z MHA, protože oba vytváří elektřinu. Asi bych měla omezit anime lol. Závěrečný plot twist byl skvělý ALE užila bych si ho o hodně víc kdybych neudělala tu chybu, že jsem lezla do fandomu plného spoilerů dřív, než jsem knihu stihla dočíst. Úspěšně jsem si vyzradila další zápletku další knihy. Nádhera. Příběh a prostředí do kterého byl zasazený se mi líbil.

30.11.2021 4 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

(SPOILER) Kniha zezačátku působila jako originální fantasy. Vrány, které pomocí magie pomáhají hospodářství království s barvitou kulturou? Wow. Jenže v prologu byly vyvražděny. Pak následovalo 100 nudných stran o tom, jak princeznu zžírá smutek. Číst si o něčích depkách není taková sranda, jak jsem si myslela. I když se pak děj dal konečně do pohybu, nevyhnula jsem se dalším nudným pasážím. Příběh je to dobrý, jen se to zbytečně táhlo. Knihu jsem si koupila hlavně kvůli krásné obálce.

25.07.2021 3 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Kromě příběhu samotného se mi hrozně líbilo království, které autorka stvořila. Mapa celé země a její rozdělení, kvadranty, co měly vlastní úplně odlišnou kulturu a královské zákony- vše bylo skvěle vymyšleno a dosazeno do příběhu. Postupné řešení případu bylo napínavé. Bála jsem se jestli romantická linka ve stylu "enemies to lovers" nebude klišé ale naštěstí nezklamala. Není to ta nejlepší YA fantasy kniha co jsem četla, ale i tak doporučuji.

25.07.2021 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Na začátku jsem si říkala, že to nebude úplně něco pro mě, ale potom, co se děj dal do pohybu jsem ráda, že jsem knihu neodložila. Příběh byl jednoduchý a zábavný. Žádné extra komplikované zápletky, zkrátka vánoční odpočinková kniha. Nejlepší na tom byla ta rodinná atmosféra.

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Zezačátku jsem se nemohla začíst a až kolem stránky 100 mě to začalo bavit. Celý tenhle svět, náboženství a politika v něm byl nádherně promyšlený. Líbil se mi životní příběh hlavní hrdinky a její zvrácený smysl pro humor. Nečekaná zápletka u konce mě totálně dostala, byla skvělá. Kniha určitě není pro mladší čtenáře či lidi, co nesnesou násilí. Bojové scény byly velice...barvitě popsané :D

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Po přečtení první knihy autorky jsem se na tuto opravdu těšila. Byl tam zajímavý námět, celkově se mi hrozně líbila atmosféra zimní slovanské vesnice. Způsob, jakým byly popsány spánkové paralýzy Astrid byl děsivý, líbil se mi. Příběh byl napínavý. Ovšem konec, stejně jak u první knihy, trochu zklamal. Byl docela uspěchaný. Obálka je překrásná.