Nikiny Nikiny komentáře u knih

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Po přečtení čtvrté knihy jsem doufala, že pátá bude záživnější, živější a čtivější, naštěstí se tak stalo, sice nic závratného, ale přece, tak snad bude mít tato série vzestupnou tendenci, pokud se jedná o knihu šestou...

03.01.2016 3 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Kniha má skvělé postřehy a jsem ráda, že jsem si k ní našla cestu. Určitě mi pomůže lépe pochopit mého psa, doporučuji všemi 10!

11.02.2023 5 z 5

Mata Hari Mata Hari Anne Bragance

(SPOILER) Dost jsem se těšila, že si přečtu nějaké zajímavé informace o Mata Hari. Věděla jsem o ní jen to základní, tak jsem si říkala, že kniha mi vše objasní a spojí v celek. To se stalo, ale opravdu nezábavnou a nudnou formou. Od knihy jsem čekala mnohem víc. Zejména poutavější pasáž o jejích milencích. Jakžtakž dobře napsaná byla až poslední čtvrtina knihy, kde se odkrylo "spinknutí" kolem známé tanečnice. Škoda, dle mého názoru, se z života této ženy dalo vytěžit mnohem více.

28.12.2021 2 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Tuhle autorku mam vážně v oblibě! Píše tak čtivě a dokáže vás napnout jako strunu až skoro prasknete nedočkavostí, co dalšího se ještě stane nebo se dozvíte. I když jsou některé situace předvídatelné, tak to, co se stalo na konci druhého dílu se vážně předvídat nedalo! Už se těším na poslední třetí díl, ale zároveň jsem nešťastná, že je to díl poslední v této sérii!

21.03.2021 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Jak člověk čte jeden díl za druhým bez přestávky, začně mu splývat děj. Aspoň mě tak trochu ano. Pokaždé se stane tolik situací a čtenář se dozví tolik nových informací... Pokud byl toto dřív konec celé ságy, tak by mě takový závěr upřímně naštval. V podstatě tam závěr není, ovšem pokud chcete věřit, že tam je, je to taky možné... Záleží na úhlu pohledu. No nic, jdu na poslední díl, tak jsem zvědavá...

21.03.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Všichni známí, co tuto knihu četli, říkali, že se má hodnotit až poté, co přečtete celou sérii. Jakmile jsem přečetla první díl, věděla jsem proč. On mi ten první díl připadal takový rozsekaný na kousky a maličko jsem se v tom ztrácela. Ale nakonec jsem se začetla a druhý díl vypadá dobře, aspoň, co jsem stihla přečíst první kapitolu. Nový svět, kde jsou občas zvraty a tak úplně člověk nedokáže předvídat, co se bude dít na další stránce.

28.11.2019 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Musím říct, že jsem od této knihy čekala mnohem víc, nakonec mi dalo celkem zabrat vůbec ji dočíst. Dokážu si představit, že by se děj dal shrnout jen do poloviny stránek, některé pasáže pro mne byly nezáživné, jiné zase zajímavé, ale těch nezajímavých bohužel pro mne bylo poměrně dost. Jediné, co mě překvapilo byl konec, nečekané vyústění, jen škoda, že tomuto předcházelo dost nudných stránek.

22.02.2019 3 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Pokračování příběhu o dalším členovi hokejové party z jednoho domu. Příjemné ke čtení, člověk u toho vypne mozek, když to zlehčím. Byl tam jeden okamžik, který jsem nečekala, ale není nebe bez mráčku, že? Na odlehčení je vhodnou volbou, ale už není tak zajímavá jako předchozí dvě. Upřímně jsem od Deana čekala víc - víc z Deanova života (plného sexu), ne ždibek a pak už "klasika"... Ale jo, jako relax dobré, zvládnete přečíst pohodovým tempem za tři dny.

02.04.2018 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Spáleniště: Zkouška - musím uznat, že mnohem lepší než první díl. Kniha měla větší spád událostí, byla zajímavější, co se týká děje, nečekané obraty osudů a chování jednotlivých postav. Pokud někdo přečetl první díl a nebyl z něj kdo ví jak "odvařený", tímto druhým dílem si u mě autor napravil reputaci. Snad tak bude pokračovat i tendence dílu posledního.

11.12.2017 5 z 5

Prostě klasická učebnice, jelikož slouží jen jako doplněk ke knižní sérii Harry Potter, hodnotím plným počtem :)

14.09.2017 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Tak jako první díl byla úžasná, hned jsem začala číst díl třetí, i když vím, jak to dopadne :(, nemůžu si pomoct a četla bych stále dál (třeba se ten konec změní :-D)!

10.08.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

America, Maxon, Aspen...Můžu říct, že druhý díl mne najednou vytrhl z romantického snění alá "šťastně až do smrti". V jednu chvíli jsem měla chuť být Americou a nejen Maxona seřvat, ale nakopnout ho i do jeho "královského nádobíčka" :-D. Jde vidět, že vše není až taková pohádka. Vyjasnění přišlo záhy, opravdu jsem zvědavá, jak bude První pokračovat. I když mi ke konci začalo vadit, jak je America plačtivá, příběh mě vtáhl do děje neuvěřitelným způsobem, což jsem vážně od tohoto typu knížky nečekala. Vždy, když mě někdo vyrušil od čtení, měla jsem chuť ho rozcupovat na kousíčky :-D

11.09.2016 5 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Parádní poslední díl. Nějak nevím jak začít. Skvělé postavy, příběh, konec. Jen si musím přečíst ještě jednou konec poslední knihy ze série Nástrojů smrti. Ti co četli, pochopí :). Trochu si osvěžit úplný konec... :(

20.08.2016 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Naprosto jsem si tuto ságu zamilovala, zatímco sága Nástrojů smrti byla ze začátku taky skvělá, Pekelné stroje nemají klesající tendenci oproti "Nástrojům". Tessa mi přijde velmi sympatická, chytrá a zvláštní. Naprosto mi sedla jako hlavní hrdinka. Ihned začínám číst další díl a jsem upřímně nešťastná, že je to díl poslední...

24.07.2016 5 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

První díl se mi moc líbil, měl zápal a byl něco (pro mne) nového. Druhý díl už tak akční nebyl, byl napsán čtivě, ale konec jsem si představovala jinak. Byl to v podstatě happyend, ale zároveň i nebyl...

09.05.2016 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Knížka se četla sama, jen byla dost stručná, což mě mrzelo, i když chápu, že námět byl asi vyčerpán v původních třech knihách. Nakonec jsem ráda, že si autorka vybrala pro vyprávění své povstalecké trilogie postavu Tris, nic proti Čtyřce, je to správňák a dle mé představy i sexy týpek, ale více mi do vypravěčské pozice seděla Tris. I tak je fajn si přečíst, jak to vypadalo z jeho pohledu.

13.03.2016 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Jak jsem doufala, od knihy čtvrté měl zbytek série stoupající tendenci! Poslední kniha byla mnohem akčnější, mnohem záživnější a mnohem více se mi líbila, dá se srovnat s velice dobře napsanými prvními třemi díly série. Tato poslední kniha byla velmi čtivá, kromě prostřední části, nejvíc se mi líbil konec, kde se mohlo stát opravdu cokoliv. Až mi bylo líto, že je tomuto příběhu opravdu konec. A zase otevřený konec v záležitosti Emmy, snad najdu v nějaké knize autorky pokračování jejího osudu. Nakonec jsem ráda, že jsem celou sérii dočetla, konec mě potěšil :)

05.03.2016 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Skvělá, v celku nečekaný závěr, už se těším na další díl

01.09.2015 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Stejně dobrá kniha jako první díl, už se teším na filmové zpracování

22.03.2015 5 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Příjemná změna :) Moje druhá kniha z žánru erotické literatury, čte se sama

22.08.2014 5 z 5