Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Edmond Rostand

Ó, krása nesmírná to jest! Příběh, v němž takřka nic nechybí. Doporučují všici romantiční čtenáři :-)

16.06.2016 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Pěkná detektivka. Lacey se mi líbí. Problém je, že knihy nečtu řádně po sobě, takže občas nechápu souvislosti :-) Nicméně závěr (pointa) se mi zdál překombinovaný. Spoiler - Proč musí být šéfka lesbička taky nechápu. Asi je to moderní...

19.08.2019 5 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Zlatá Agatha :-) Monsieur Poirot je myslitel s velkým M. Jsem spíše jako kapitán Hastings - dlouhé vedení a nesystematické jednání, ukvapené závěry. Výborný soubor povídek.

06.04.2019 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Musím říci, přátelé, že mě Lucinčini sourozenci pěkně štvali. Takhle rubat nejmladšího z rodiny a říkat mu, že lže, místo aby se třeba radovali z jeho bujné fantazie :-) Kniha se četla svižně. Boj mezi dobrem a zlem. Krásný popis jara :-)

04.02.2019 5 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Mno, jako oddechovka se sem tam zajímavými postřehy by to šlo. Ale osobně mě štvalo, jak by se dalo říct, "prozrazování budoucnosti postav". Také přehršel vulgárních výrazů mi docela vadila. Původně jsem chtěla knihu pro mé neteře, ale ještě si to rozmyslím, i když, samozřejmě, jako každý teeneger všechna použitá slova znají. Proč je tak moderní a úchvatné v knihách používat sprostá slova???

09.10.2023 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Páni, Miro Macek velice mile překvapil! Slyšela jsem kladná hodnocení, tak jsem byla zvědavá a SMEKÁM! Skutečně se to povedlo. Smála jsem se několikrát i nahlas, např.: (Teta Kateřina) si postěžovala, že ji Saturnin před chvílí urazil, neboť zrovna, když se ptala strýce Františka, co by si měla vzít odpoledne na říční plovárnu, aby upoutala členky místní honorace, zřetelně zaslechla, jak Saturnin, kráčející náhodou kolem, říká "lyže". Podobných replik je tam vícero a jediná, která mě osobně "rušila", byla příhoda "ukradená" ze soudniček Iva Jahelky ;-)

31.05.2022 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Knihu jsem původně pořídila své neteři a protože jsem byla zvědavá, o čem příběh je, začetla jsem se. A začetla jsem se tak, že jsem knihu nedokázala odložit. Je prostě skvělá!!! Nejen mládeži, ale i dospělým může něco dát. Mno.. pak už je jen "problém", dodržet předsevzetí, že ve svém životě zkusíte něco změnit :-)))

03.02.2022 5 z 5

Knihu mi doporučil můj dobrý přítel. V úvodu je sice napsané, že (parafrázuji) "text je pro normální lidi", ale odbornými termíny se to tam jen hemží. Nicméně jsem se dozvěděla zajímavé věci a (kuřáci prominou) velice se mi líbilo "podobenství" o kuřáckých fabrikách a reklamě na cigarety. Kapitola o trolech byla taky bezva! Knihu posílám dám, i když, jak vidím, jsou zde i negativní ohlasy.

17.05.2021 4 z 5

Zlatí netopýři a růžoví holubi Zlatí netopýři a růžoví holubi Gerald Durrell

Tak tomu říkám humor :-)) Zvířaty se to tam jen hemží, takže splněný bod Čtenářské výzvy a ještě jsem se pobavila. Jistě se nebudete divit, že zvláště tímhle:
"U nás hadi nejsou," prohlásil jeho kolega s pevným přesvědčením úředního orgána.... "No, vlastně jsme sem přijeli chytat netopýry," uklouzlo mi. Oba na mě zůstali nevěřícně civět. "Netopýry?" vyrazil policista. "Netopýři přece nejsou hadi," prohlásil imigrační úředník a tvářil se jako Charles Darwin, když předkládá světu výsledek svého celoživotního vědeckého bádání. :-))

A nebo: Tony si čapl na bobek zády k balvanu porostlému svlačci, úplně splynul s pozadím a jen občas se z něj k našemu zděšení vynořil jako kočka Šklíba a nabízel všem dokola oranžádu a chleby se zavařeninou. :-))

08.02.2021 4 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

A pak, že se nedá napsat příběh, který není mentorský, když se v něm objevuje víra. Je to milé a nenásilné a dojemné. Můj kamarád, který mi knihu doporučil, má pravdu.

06.07.2020 5 z 5

Přiznám se dobrovolně, že jsem neměla tušení, že jde o divadelní hru :-)) Každopádně pro mě dobrá oddechovka, zajímavá zápletka. Jak vypadá divadlo v reálu by mě vážně zajímalo. Třeba hru někdo nastuduje (nebo už nastudoval??)

12.05.2020 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Annu Elliotovou jsem si chtěla dávno přečíst, resp. Persuasion, protože o té knize mluví v mém oblíbeném filmu Dům u jezera :-) Obdivuji ty krásné inteligentní "šroubované" rozhovory mezi postavami. Nedokážu si představit, že by takhle někdo mluvil ve skutečnosti :-))

Anna je ale opravdu "Popelka" a její sestry jsou káči. Mladší je sebestředná slípka a ta starší... Zde její komentář na jednu ctihodnou dámu: "Lady Russellová těmi svými nově vyšlými knihami lidi doopravdy otravuje. Nemusíš jí to říkat, ale ty její šaty tuhle večer se mi zdály ohavné. Vždycky jsem myslela, že má v oblékání trochu vkusu, ale na koncertě jsem se za ni styděla... A sedí, jako by měla v zádech pravítko! A samozřejmě že ji srdečně pozdravuji." :-)))

A toto mě "rozesmálo": "Byla bych se domnívala," řekla Anna, "že mé chování k vám vás mohlo ušetřit mnohého z toho všeho." - Měla štěstí, že ten "její" pak všechno pochopil. Osobně vím, že "z mého chování" nebývá jasné nikomu nic :-)))

17.02.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Hezký, takřka pohádkový příběh :-) mile filosofické, nutí k zamyšlení. Vřele doporučuji.

04.11.2019 5 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Kniha je prostě VYNIKAJÍCÍ. Byla mi doporučena už dávno, ale dostala jsem se k ní až teď. Vyprávění, přesně, jak je v anotaci, je neustále o nějakém umírání, chudobě, hladu atd., ale přitom je to podané tak, že se musíte smát. Osobně jsem se smála i nahlas. Pasáže o školních zážitcích byly dokonalé a taktéž i líčení zpovědí :-))) Vřele doporučuji!!!

30.06.2019 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Tož... mám za sebou pana Intelektuála Kunderu. Některé pasáže mi šly ztuha, vyprávění z vojny (z Ostravy) šlo lehce, dovědět se něco z hudební teorie bylo přínosné a starých lidových zvycích jakbysmet :-)

22.03.2019 4 z 5

U Božího mlýna U Božího mlýna Josef Beránek

Ládisova otevřená "zpověď". Ne, že by na osobní setkání nebyl otevřený. Je zcela přirozený. Je důkazem, že "těžký introvert" může předstoupit před velké množství lidí a promlouvat k nim a oni si z toho často něco důležitého odnesou :-) Ale teologickým pasážím rozumím jen velmi ztěžka :-))

31.01.2019 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Páni... Nevím, co napsat. Zpočátku - přesně, jak je v doslovu, vše vypadá jako parádní robinsoniáda, kluci na opuštěném ostrově se snaží přežít. A pak je z toho skoro horror ve smyslu, jak lidé dokáží zdivočet bez civilizace. Doufám, že to není spoiler :-) Co určitě spoiler je, že se mi nelíbila část, kde "lovci" zabili prasnici, která zrovna měla prasátka. To je dost neetické, ne, zvláště, když měli na výběr z celého stáda!

16.06.2018 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Obávám se, že nepatřím k fanouškům Chatrče. Můj bratr mi naštěstí dal "alibi" v podobě výroku, že "kniha příliš nesouzní s českým člověkem". Do strany 80 to byla čtivá detektivka, pak se to z mého pohledu "zvrhlo". Ale dočetla jsem, jelikož jsem měla Chatrč doporučenou. Uznávám, že obsahuje několik zajímavých (hlubokých) myšlenek. Kdyby ta doporučení člověk dokázal aplikovat ve vlastním životě, zjevně by mohl být šťastnější :-)

07.07.2017 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Týjo, nejprve jsem se nedokázala začíst, pak jsem trochu úpěla nad chováním hlavního hrdiny, ale začalo se to tak krásně číst a příběh uprašoval, že jsem pak nedokázala knihu skoro odložit. Líbily se mi i "vstupy" s austrálskými legendami. Knihu doporučuji, i když slabší povahy by mohly trpět :-)

11.06.2017

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Přidávám se k těm, kterým se jeví třetí díl jako nejlepší. Vůbec nic mi tam nepřebývá, naopak smekám před fantazií JR, že dokáže tak barvitě popsat.. vlastně všechno - od krajiny až po morbidní mord :-) Kniha mě chytila tak, že jsem ji dokázala číst přes půlnoc. Akorát se bojím, co provede v dalším díle s hlavními hrdiny. Kdo četl Harryho Pottera, jistě si připomene, že neváhala odstranit jeho kmotra Siriuse. JR se s tím vážně "nemaže".

28.06.2016 5 z 5