Zlatí netopýři a růžoví holubi

Zlatí netopýři a růžoví holubi https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60445/bmid_zlati-netopyri-a-ruzovi-holubi-r0R-60445.jpg 4 133 17

Neúnavný doktor Durrell podnikl několi výprav na Mauritius, aby zachránil ohrožené druhy zvířat, například mauricijskou poštolku či ještěrku Guentherovu nebo zlaté netopýry a růžové holuby.

Literatura světová Humor Příroda, zvířata
Vydáno: , Panorama

Golden Bats and Pink Pigeons , 1977

Nuttelka
03.03.2024 audiokniha 3 z 5

Kniha je opravdu určená pro milovníky zvířat, i když asi i místy to vtipné historky nese.. jen je asi nedokážu úplně pochytit a ocenit :-) Nebo jsem spíše čekala něco úplně jiného.. je to mé první setkání s autorem, Aleš Procházka skvěle načetl, jen nevím, zda se do dalších knih pohrnu :-)

Pasadenka
14.12.2023 4 z 5

Gerald se vydal na Mauricius a honil a sbíral zvířátka. I když knížka na to nevypadá, je bravurně a čtivě napsaná. Příhody o tom, jak se hledají a sbírají různé druhy ohrožené zvířeny byly nečekaně zábavné a vtipné. Autor se nebojí ponořit do poetičtějších vod a s pořádnou dávkou informací a zajímavostí je to takový malý klenot. Rozhodně stojí za přečtení. :) A to nejen pro to, abyste zjistili, jak chutný je chlebovník. :D

Elea
11.10.2023 4 z 5

Kniha popisuje výpravu za zvířaty na Mauritius, příjemná oddechovka.

valda
15.09.2023 3 z 5

Autor s výpravou dalších výzkumníků prozkoumává endemitní faunu na Mauriciu a dalších menších přilehlých ostrovech. Přitom zažívá spoustu vtipných situací. Je to taková ta klasická "doktorská" kniha se zvířaty. Plná britského suchého humoru. Jako lehké letní čtení plně doporučuji.

LunaL.
09.04.2022 4 z 5

Zajímavá knížka o zajímavých zvířatech :) Několikátá od autora, rozhodně ne poslední! :)

Netopyr07
08.02.2021 4 z 5

Tak tomu říkám humor :-)) Zvířaty se to tam jen hemží, takže splněný bod Čtenářské výzvy a ještě jsem se pobavila. Jistě se nebudete divit, že zvláště tímhle:
"U nás hadi nejsou," prohlásil jeho kolega s pevným přesvědčením úředního orgána.... "No, vlastně jsme sem přijeli chytat netopýry," uklouzlo mi. Oba na mě zůstali nevěřícně civět. "Netopýry?" vyrazil policista. "Netopýři přece nejsou hadi," prohlásil imigrační úředník a tvářil se jako Charles Darwin, když předkládá světu výsledek svého celoživotního vědeckého bádání. :-))

A nebo: Tony si čapl na bobek zády k balvanu porostlému svlačci, úplně splynul s pozadím a jen občas se z něj k našemu zděšení vynořil jako kočka Šklíba a nabízel všem dokola oranžádu a chleby se zavařeninou. :-))

Znedla
20.02.2020 3 z 5

Vtipná kniha pojednávající o velké výpravě za odchytem ohrožených druhů ptáků a plazů na ostrově Mauricius.

pepa4081
31.01.2020 3 z 5

Příjemné, místy úsměvné vyprávění o odchytu ptáků a plazů z důvodu jejich záchrany. Knížka se odehrává na ostrově Muritius a okolí. Pohodové čtení, zvlášť pro milovníky přírody ještě oživují pěkné ilustrace od Adolfa Borna.
Uspokojivé.

Kája95
24.09.2019 4 z 5

Krom kapitoly o podmořském světě se mi opět kniha velmi líbila

Jana283
31.07.2019 5 z 5

Mauricius je kouzelný ostrov. Bohužel pár krátkých dní nedovolilo hledat stopy pana Durella. Dnešní doba je komerční a rychlá.... Tak ráda bych zažila poklidnou poetiku jeho výprav a vnímala přírodu jeho očima.

ArwenAragorn
13.06.2019 5 z 5

Moc pěkné příběhy z výpravy na Mauritius.

Martin_Eli
03.02.2019 3 z 5

Klasický Durrel, tentokrát o výpravě na Mauricius a přilehlé ostrovy. Kniha poeticky popisuje zdejší končiny, působí to místy spíše jako cestopis. Co je ale velkým mínusem, je téměř naprostá absence klasického durrelovského humoru, nevím, jak je možné, že se zrovna z této knihy vytratil.

malpet
13.04.2017 5 z 5

Další kniha z knihobudky na náměstí, Durrella mám moc rád a tuhle knihu jsem ještě nečetl, navíc se mi hodí do knižní výzvy 2017 :-) jako obvykle pěkné a vtipné čtení, tak jak je to u autora zvykem.

karavela
16.03.2017 4 z 5

Gerald Durrell dokázal o Mauriciu psát tak poutavě,že bych se tam nejraději okamžitě vypravila.

Ikkju
18.11.2014

Knihu jsem zachránil z likvidované knihovny našich, vzácní živočichové za to autorovi také stáli. Popis trampot mi vzdáleně připomíná Tři muže ve člunu, autor se v nich ale vrtá o poznání míň, takže zůstává jenom to vtipné, doplněné o popisy krásné okolní přírody.

Martin, Vyškov
23.10.2014 4 z 5

Snad všechny Durrellovi knihy mají něco do sebe, nad touto by se každý člověk měl i zamyslet

Finskej
07.02.2014 5 z 5

Upozorňovat na skutečnost, že jde opět o čtivou a zábavnou knížku, je v tomto případě již nošení sov do Atén. Tak alespoň: ty zlaté kaloně, za nimiž se Durell vypravil tentokrát, chovají již pár let v Pražské zoo. Jedinečná příležitost poznat blíže jednoho z četných živočichů, za nimiž spisovatel během života procestoval postupně snad celou Zeměkouli.