Poklady pod sněhem

Poklady pod sněhem

Děj knihy se odehrává ve švýcarských horách. Hlavními postavami jsou 11-letá Annetta a 5-letý Daniel Burnierovi a Lucien Morel, který je spolužákem Annetty. Annetta a Dani vyrůstají s babičkou a otcem. Matka jim zemřela, když se narodil Dani a od té doby ho vychovávala hlavně starší sestra. Brzy však začíná velký spor Anette a Luciena, který, jak se zdá, nebude mít konce. Dokážou si děti vzájemně odpustit a nebo zůstanou navěky nepřáteli?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44192/poklady-pod-snehem-44192.jpg 4.890

Treasures of the snow (1999)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Samuel, Slovenské evanjelizačné stredisko pre masmédiá

Aaginka

Úžasná a poučná knížka.

Marylaa
27.10.2017

Nádherná kniha, skvělý příběh o (ne)odpuštění. Jediné k čemu mám výhrady je změna jména jedné důležité postavy. Ve filmu a některých jiných vydáních se kočka jmenuje Klaus (podle Santa Klause) v překladu, který jsem četla je přejmenovaná na Vločku.

fajka
30.09.2017

Moc pěkné, sice už jsem viděla i film, ale knihu jsem si více užila. Bylo to hodně křesťanské a to se mi líbilo. I to že odpustila Lucienovi. Měla jsem v sobě pocit dobra, co málo kdy zažívám a musím si to užít!
Úžasné! Pro všechny lidi i velké i malé.

pavel80
11.04.2016

Tuhle knížku jsme dostaly spolu se sestrou coby děti někdy na začátku 90. let na nějakém vánočním koncertě v kostele (dostaly ji tehdy všechny děti, které něco zazpívaly :-) Moje vydání je taková knížečka kapesního formátu, nejspíš nějaký soukromý náklad, protože nemá žádné iniciály nakladatele. Četl jsem ji tehdy jako dítě mnohokrát, teď jsem ji našel v knihovně při návštěvě rodičů, neodolal jsem, a zase si ji přečetl. Knížka je sice určená dětem, ale určitě ji ocení i dospělý. Místy je to až moc náboženská agitka, ale to nic nemění na tom, že jinak je to poutavý, pěkný a dojemný příběh, který stojí za přečtení, dvojnásob, pokud jste citlivé duše :-) Teď mám už vlastní děti (4 a 7 let), tak jim to zkusím přečíst jako pohádku před spaním, jsem zvědavý, co na to řeknou v porovnání s moderními dětskými knížkami, na které jsou zvyklé spíš.

Eaa
26.03.2016

Krásný příběh. Kniha mě rozbrečela.

Bumky
27.01.2016

Stejně jako jiná knížka od této autorky mě i tahle velmi nadchla. Na rozdíl od spousty ostatních knížek mě asi nikdy neunaví číst si ji stále dokola. Stojí to za to.

ThrisaManx
18.01.2016

Krásná knížka s krásným poselstvím. Každý by si ji měl přečíst. Opravdu, chytne vás za srdce, ať jste dětmi nebo už dospěláky.

simviki
08.12.2015

Krásná knížka, kterou by si měl každý přečíst. Určitě mu alespoň pár slov zůstane navždycky v srdci, a bude se k nim vracet nejen o vánocích. Zkuste to přečíst dětem, než začnete se všemi Deníky poseroutky, Mikulášovými lapáliemi, Věrou Řeháčkovou atd. ( to jsou taky super knížky, ale tohle je něco trochu jiného)

lichma
12.11.2015

Naše oblíbená knížka na večer u adventního věnce. Rádi si ji poslechnou děti i dospělí. I když ji čteme znovu a znovu, stále nás oslovuje a vytváří krásnou předvánoční atmosféru.

Elen telemna
27.08.2015

Moc pěkná knížka. Dovoluji si i říct: "Na potěchu duše".
Moc se mi líbilo jak Lucien vyřezával a snažil se napravit svou chybu. Je jen málo lidí, kteří se snaží napravit to, co způsobili. A je ještě méně lidí, kteří se nevzdávají, když je jejich veškeré úsilí zničeno.

pedi
26.03.2015

Dočetla jsem jí synům a před několika lety i starším dcerám.Byla jsem mile překvapená když mi nedávno dcera řekla, že dodnes vzpomíná na Poklady pod sněhem ,které jsem jim četla když byli malé.Je jí dnes 30 let a utkvělo jí to v paměti.Našla jsem knížku a začala jí číst před spaním synům kterým je 9 let.A opravdu je to zvláštní ,příběh který se odehrává v době minulé ,opět klidí úspěch.Díky paní Patricie

kyticka152
08.02.2015

Kniha se mi velmi líbila. Bylo tam hodně jak zvratů tak i příjemných překvapení. Určitě doporučuji přečíst.

adbrko
26.12.2014

Tolik krásných motivů v příběhu o samotě, odpuštění a Bohu mě uchvátilo.

vodopad152
21.12.2014

Kniha se mi líbila, ale nechtěla bych být chirurgem který mu tu kost zlomil.

Roselunda 1928
22.04.2014

Poklady pod sněhem jsme četli ve škole. Viděla jsm i filmové zpracování. Šlo to, jak kniha, tak celkem i film, jenže tady nejsem na csfd.cz :D

kacaabba
15.12.2013

Čteno s dětmi. Docela obyčejný příběh chudších lidí ve švýcarských Alpách. O vině, nenávisti, odpuštění. Důležitou součástí života obyvatel je víra v Boha.

helenah
06.12.2013

Krásná knížka. Četla jsem ji dětem. Teď ji dcery čtou svým dětem. Odpustit druhému bolí a je potřeba zažít zázrak, aby ho byl člověk schopen. Teď jsem vnoučatům sehnala k Vánocům dvd s tímto filmem. Moc se těším, až se budeme společně dívat.

Lisbon
25.11.2013

Tuhle knížku už mám přečtenou nejméně třikrát a hodlám se k ní zase znovu vrátit. Je to překrásný příběh vyprávějící o lidské nenávisti, lásce, odpuštění. Chvílema i smutné, ale krásné. Poklady pod sněhem patří mezi mé NEJ... :-)

rusalka123
22.09.2013

Strašně silný příběh s velkým ponaučením. Je to jedna z těch mála knížek, kterou můžete číst v každém věku a vždycky se vám bude líbit... Velmi doporučuji!

Arissenka
12.08.2013

Moc hezká knížka.Je dojemná a občas trochu smutná ale to k takovému horskému příběhu patří...Moc hezké..

minde
14.06.2013

Knihu jsem četla a čtu svým dětem před spaním, ale vůbec mi to nevadí - mohla bych ji číst opakovaně :-) I dospělý člověk si při čtení této knihy hodně věcí uvědomí a bere jinak.

Verunka141
14.04.2013

tuhle knížku budu doufám jednou číst svým dětem před spaním :)

Shardlake
12.08.2012

Kniha je moc pěkná a dá se číst opakovaně. Popisuje vztahy mezi dětmi a dospělými žijícími vysoko v horách. Je o vzájemném porozumění jednoho k druhému.

kmenicka
21.10.2011

Zajímavá knížka s příběhem a netradiční událostí. Čím jsem starší, tím to vnímám jinak.

bovinka

Nádherná kniha