Poklady pod sněhem

Děj knihy se odehrává ve švýcarských horách. Hlavními postavami jsou 11-letá Annetta a 5-letý Daniel Burnierovi a Lucien Morel, který je spolužákem Annetty. Annetta a Dani vyrůstají s babičkou a otcem. Matka jim zemřela, když se narodil Dani a od té doby ho vychovávala hlavně starší sestra. Brzy však začíná velký spor Anette a Luciena, který, jak se zdá, nebude mít konce. Dokážou si děti vzájemně odpustit a nebo zůstanou navěky nepřáteli?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44192/poklady-pod-snehem-44192.jpg 4.8101
Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Samuel

Treasures of the snow, 1999

Kniha Poklady pod sněhem

FilDaV
15.06.2019

Opravdu krásná kniha v pohádkové krajině, ve které jde především o odpuštění. Ta klidná, příjemná atmosféra se ale prostě nezapomíná, i kdyby kniha nebyla dobrá (což jen tak mimochodem dobrá je, a to velmi!).

Katoka2008
28.01.2019

Nádherná kniha nejen pro děti.

Kopretina
15.01.2019

Nádherný příběh. Četli jsme jej někdy někde, když jsem byla dítě a nyní jsem jej četla svým dětem. Hltaly každé slovo, smály se a dnes, kdy jsme přečetli poslední dvě kapitoly, plakaly dojetím. A já málem taky. Zavřela jsem ji a řekla, to si chce ještě někdy jednou přečíst a všechny tři děti odpověděly: já taky.

Aaginka
15.01.2018

Úžasná a poučná knížka.

Marylaa
27.10.2017

Nádherná kniha, skvělý příběh o (ne)odpuštění. Jediné k čemu mám výhrady je změna jména jedné důležité postavy. Ve filmu a některých jiných vydáních se kočka jmenuje Klaus (podle Santa Klause) v překladu, který jsem četla je přejmenovaná na Vločku.

fajka
30.09.2017

Moc pěkné, sice už jsem viděla i film, ale knihu jsem si více užila. Bylo to hodně křesťanské a to se mi líbilo. I to že Annette odpustila Lucienovi. Měla jsem v sobě pocit dobra, co málo kdy zažívám a musím si to užít!
Úžasné! Pro všechny lidi i velké i malé.

pavel80
11.04.2016

Tuhle knížku jsme dostali spolu se sestrou coby děti někdy na začátku 90. let na nějakém vánočním koncertě v kostele (dostaly ji tehdy všechny děti, které něco zazpívaly :-) Moje vydání je taková knížečka kapesního formátu, nejspíš nějaký soukromý náklad, protože nemá žádné iniciály nakladatele. Četl jsem ji tehdy jako dítě mnohokrát, teď jsem ji našel v knihovně při návštěvě rodičů, neodolal jsem, a zase si ji přečetl. Knížka je sice určená dětem, ale určitě ji ocení i dospělý. Místy je to až moc náboženská agitka, ale to nic nemění na tom, že jinak je to poutavý, pěkný a dojemný příběh, který stojí za přečtení, dvojnásob, pokud jste citlivé duše :-) Teď mám už vlastní děti (4 a 7 let), tak jim to zkusím přečíst jako pohádku před spaním, jsem zvědavý, co na to řeknou v porovnání s moderními dětskými knížkami, na které jsou zvyklé spíš.

Eaa
26.03.2016

Krásný příběh. Kniha mě rozbrečela.