Nelin Nelin komentáře u knih

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nemohu proti knize říct jediné špatné slovo, i přes to, že byla zklamáním. Všichni jsme čekali na legendární příběh, kterého jsme se také dočkali, Hledání Aljašky je úžasná kniha, ale očekávání bylo, že tato kniha bude ještě lepší, než Hvězdy nám nepřály. Bohužel tomu tak není. Hvězdy někdo jen těžko překoná.

21.01.2014 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Vůbec nevím, jak knihu popsat. Svým způsobem byl příběh o ničem, ale stále je co číst.
Opravdu dokonalá práce spisovatele.

27.12.2013 5 z 5

Ilúzie Ilúzie Aprilynne Pike

Nic tomu nechybí. Autorka umí překvapit. Věřím, že Osud bude ještě lepší.

27.12.2013 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Není to špatně napsané, ba naopak. Ale chybí tomu akce, zápletka a pořádný děj.

27.12.2013 3 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Úžasná dystopie. Skvěle promyšlený příběh plný smutku a drsného života. Doporučuji.

01.12.2013 5 z 5

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Tenhle díl jsem doslova hltala. Avšak jsem se občas zlobila na Laurel a její chování. Jinak skvělá knížka.

17.11.2013 5 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Kniha je to úžasná.

09.11.2013 4 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Očekávala jsem něco velkolepého... ale bohužel. U čtení jsem pomalu usínala.

04.11.2013 2 z 5

Sedmička Sedmička Veronika Burgerová

Tahle knížka je úžasná. Malinká, roztomilá a úžasná. Skvělý příběh.

31.10.2013 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Až na ten konec úžasné :) Poslední kapitoly se mi zdály být příliš uspěchané. Myslím, že tato kniha si odznáček bestseleru zaslouží :))

24.10.2013 5 z 5

V moci démonů V moci démonů Michaela Burdová

Troufnu si tvrdit, že tento díl je mnohem lepší a čtivější, než Vlčí krev.
Líbilo se mi to, a jsem moc ráda, že tato kniha má místo v mé knihovně, neboť je opravdu dobrá.

18.10.2013 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Miluji tuto knihu... ne miluji celou sérii Drahokamy, protože Xemerius je prostě božíí! :D Není, co dodat. Kniha je to úžasná. Všichni si tuto sérii přečtěte!

11.10.2013 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Už se asi neodhodlám číst dál, protože tento díl byl strašný.

11.10.2013 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Na začátku mě kniha moc nebavila. Jediné, co na tom bylo zajímavého, byl ten prolog. Zvláštní a záhadný. Vlastně jsem se z něj nedozvěděla nic. Od té páté kapitoly se děj začal rozjíždět a já jsem si náhle uvědomila, že už čtu epilog. Přečetla jsem to neskutečně rychle. Bohužel jsem se o prologu nedozvěděla více. Zatím jen doufám, že v druhém díle to autorka trochu rozuzlí, neboť jsem hrozně zvědavá.

29.09.2013 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Téměř celá kniha bez Edwarda :/// No, přežila jsem to a nenesu žádnou kritiku. Opět byla kniha velice čtivá a jednoduše úžasná. Musím se ale přiznat, trochu mě vyděsil konec... ne, nebudu spoilerovat :D

16.09.2013 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Upíří? Tyto bytosti se nikdy nedočkali mého zájmu ani zalíbení. Až do osudného dne, kdy jsem ze zvědavosti a především z nudy začala číst Stmívání. Doslova jsem se do upírů zamilovala, stejně tak do knihy. Je to téměř neskutečné, jak Stephenie dokáže vystihnout city, lásku a vystínovat povahy postav do hloubky. Dokonalost.
Co se obálky týče, nelíbí se mi. Originál je nejlepší.

10.09.2013 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Nejkrásnější a nejsmutnější kniha, jakou jsem kdy četla. Je to dokonalé a úžasné dílo. Díky této knize jsem pochopila mnoho věcí. Moc se mi tam líbili moudra, kterými autor obohacoval děj. Nevím, co jiného napsat.
Prožijeme dnešek, jak nejlépe můžeme.

25.08.2013 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Knihu asi ani nedočtu, neboť se mi nelíbí styl psaní autorky. Děj je dobrý, ale televizní seriál je prostě bezkonkurenční. Avšak mi vadí, že v knize je Elena blonďatá a v seriálu bruneta. Postavy z knihy se mi zdají jen jako takové loutky. Autorka jim nedala hloubku, jsou to lidé (upíři) bez osobnosti.

30.07.2013 3 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Nedočetla jsem. Možná si o mě někdo bude říkat, že jsem divná, ale tahle kniha se mi opravdu nečte dobře. Děj je vymyšlen nádherně. Je to všechno propracované, to je vidět. Narnie by byla dokonalá, kdyby tu knihu napsal spisovatel, jenž by ten svět dokázal blíže popsat a do slov vložit určité napětí.
Celé mi to přišlo, jako by vynucené a těžké. Proto jsem to nedočetla.

18.07.2013 2 z 5

O Hobitovi jsem slýchala dost často. Každý vychvaloval Tolkiena za toto legendární dílo. rozhodla jsem se, že si to také přečtu. Zklamalo mě to. Jakmile se do děje ponořím, autor to přeruší svými slovy, nebo tam prozradí budoucnost a odstavec zakončí takto: Ale k tomu se ještě dostaneme, takže o tom nebudeme mluvit.
Knihu jsem nedočetla a místo toho jsem se podívala na film. U něj jsem zjistila, co všechno jsem v knize nepochopila. Filmové zpracování je rozhodně lepší, než samotná kniha.

04.06.2013 2 z 5