Nekonečná Nekonečná komentáře u knih

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Moje pátá kniha od M. Klevisové a z Josefa Bergmana se stal můj oblíbenec a totéž můžu říct o autorce. Některé její knihy se mi líbily víc, jiné méně, tato byla skvělá! Detektivní zápletka, prostředí ostrova, lidské osudy, to vše popsáno uvěřitelně, opravdově, s napětím, měla jsem pocit, že jsem tam taky, tak jsem byla vtažena do děje! Doporučuju a rozhodně budu pokračovat ve čtení této série.

27.02.2024 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět hodnotím vysoko. Po Ostrově šedých mnichů další skvělá kniha od autorky. Sérii s detektivem Josefem Bergmanem nečtu postupně, ale to vůbec nevadí! Detektivky z různých krajů a míst naší republiky mají své kouzlo a konkrétně tato kniha v níž se mísila současnost i doba minulá, období před 14 lety a období těsně po druhé světové válce, byla úžasná. Nemohla jsem přestat číst, osudy všech postav, obyvatel malé vesničky u hranic s Rakouskem, byly uvěřitelné, vyšetřování obou vražd zajímavé, konec nečekaný. Doporučuju a Michaelu Klevisovou řadím ke svým nejoblíbenějším českým spisovatelům.

07.03.2024 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Skvělé!!! Dočteno před několika dny a pořád ji "mám v hlavě", od knihy se nedalo odtrhnout, dočetla jsem v noci a pak nemohla usnout, fakt silný zážitek. Malinko slabší byla rovina vyšetřování vražd, ale to, co se odehrávalo na islandské samotě před tím, bylo napsáno a vykresleno dokonale. Už aby byl u nás i další díl série!

01.11.2023 5 z 5

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Krásný historický román, po prvních stránkách jsem chtěla knihu odložit, nemohla jsem se začíst, teď jsem ráda, že jsem to neudělala, protože za přečtení rozhodně stojí! Zajímavé postavy, jejich osudy, popis přírody, těžký život i smrt, kovbojové, indiáni, dobrodružství, láska, přátelství... Příběh se vám dostane "pod kůži" a postavy si zamilujete, vyvolává emoce, pohodu, neklid, úsměv i pláč. Doporučuju, nenechte se odradit počtem stran, přes 800, až budete na konci, bude vám líto, že jich není víc.

17.11.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Ač jsem milovnice úplně jiného žánru, občas mám potřebu si přečíst něco úplně odlišného, třeba romantiku. A tato kniha byla ta pravá, oddechová, milá, přímočará a taky předvídatelná. Pár knih od autorky jsem už přečetla a tato mi přijde zatím nejlepší. Krásně popsaná příroda, tradice, mentalita lidí na Islandu. Jako relax to bylo super, ale teď zase rychle zpět k mým oblíbeným thrillerům.

25.01.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Nebylo to úplně špatné, mě to ale nebavilo, musela jsem se nutit, abych knihu dočetla. V knize nebyla jediná sympatická postava, všichni byli takoví "nijací", závěr byl celkem zajímavý, vraha jsem neodhalila. Jako celek je pro mne kniha zklamáním.

11.12.2023 2 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Super, nejlepší díl ze série! Holger a Mia jsou sympatičtí, inteligentní, opravdoví, případ spletitý, do konce jsem netušila, kdo je vrah, od knihy se nedalo odtrhnout, nejlepší thriller co jsem četla v poslední době

23.10.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Taková thrillerová rychlovka, přímočarý děj bez zbytečných odboček, hodně zajímavá zápletka, vyšetřování odsýpalo, sympaťák detektiv. Četla jsem až po druhém dílu a ten mě tak neoslovil a nebavil jako tento. Doporučuju, čtivé.

14.04.2024 5 z 5

Čas lovu Čas lovu Jeffery Deaver

Kniha se čte dobře, hlavní hrdina je sympaťák a klaďas, závěr překvapil, moc dobře napsané, vůbec jsem to rozuzlení nečekala! Doporučuji.

04.12.2023 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Četlo se to celkem dobře, takový průměr. Kniha se mi určitě líbila víc než Propast smrti. Parádně byla popsaná atmosféra opuštěného ostrova a domu, nereálně naopak působily některé situace, které zažívala hlavní hrdinka. Nenudilo ani nenadchlo, za přečtení ale stojí.

29.10.2023 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Čtivé, uvěřitelné, zajímavé prostředí natáčení nekonečného tv seriálu a penzionu na okraji Prahy. Tentokrát mě detektivní linka příběhu až tak nebavila, ale to vyvážil příběh tří nejlepších kamarádek, Anny, Marcely a Ester od jejich dětství až do dospělosti, kdy je jim přes čtyřicet, mají děti, slaví úspěchy, touží po lásce, trápí se... No a taky toulavý kocour, jeho příběh. Autorka prostě umí!

02.05.2024 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Po přečtení pár stránek jsem knihu odložila, moc mě nebavila. Když jsem dočetla jinou, vrátila jsem se k ní a najednou bylo všechno jinak! Začetla jsem se, dva hlavní hrdinové detektiv Huldar a dětská psycholožka Freya mi začali být sympatičtí, případ byl zajímavý, vraha jsem vůbec neodhalila. Od Yrsy jsem četla i lepší knihy, třeba Není úniku, ale určitě budu časem pokračovat i ve čtení této série.

07.01.2024 4 z 5

Její poslední výdech Její poslední výdech Robert Dugoni

Druhý díl zatím třídílné série s hlavní hrdinkou Tracy Crosswhiteovou a opět velmi čtivé. Perfektní zápletka, napětí, komplikované vyšetřování, vztah Tracy s právníkem Danem... Kniha se mi moc líbila, doporučuju.

28.01.2024 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Moje první kniha od autora a líbila se mi, čtivá, nemohla jsem se odtrhnout. Jen ten konec mě opravdu zklamal! Čekala jsem úplně jiné rozuzlení, bylo to divné, nevěrohodné, slabé, ale přesto knihu doporučuju. Určitě sáhnu i po dalších autorových knihách

25.09.2023 4 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Čtivé jako všechny předchozí díly, trochu jsem se ztrácela v postavách, bylo jich opravdu moc! Protože je mi prostředí počítačových her, chatů, komiksů cizí, detektivní příběh mě tentokrát moc nezaujal, o to víc mě bavila osobní linka Robin a Cormorana a těším se na další díl série.

23.03.2024 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Tento thriller se bude určitě řadit k těm lepším, které jsem četla. Ubrala jsem na hodnocení jen proto, že zhruba v polovině knihy začal být děj poněkud rozvleklý, ale pak se to zlepšilo a konec byl opět čtivý a zajímavý. Hlavní hrdinka měla mé sympatie jako detektiv na vraždách i jako obyčejná žena, sestra, dcera. Těším se na další díl série a doporučuju.

19.01.2024 4 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Krásné dva příběhy, kniha bude patřit k mým nejoblíbenějším, líbila se mi o moc víc než Historie včel. Zpočátku jsem se nemohla začíst, chtěla jsem knihu odložit, naštěstí jsem pokračovala ve čtení a zhruba od poloviny jsem se nemohla odtrhnout! Čtivý román, poučný, smutný, plný bolesti ale i naděje a konec byl úžasný, oba příběhy se propojily. Doporučuju všem, nejen milovníkům a ochráncům přírody.

27.10.2023 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Kniha zajímavá, jiná, náročnější na čtení, některé pasáže jsem přeskakovala. Moje druhá kniha od autorky, první Vlk samotář, se mi líbila víc a četla o něco lépe. Určitě doporučuju, stojí za přečtení, téma Aspergerova syndromu a autismu je tu skvělé zpracováno, konec mě překvapil

22.09.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Těšila jsem se až si knihu přečtu, Bryndza je můj oblíbený autor, jsem ale zklamaná. Kniha mě nudila, děj byl "utahaný", málem jsem ji nedočetla. Série s Erikou mě bavila mnohem víc...

23.05.2023 2 z 5

Rudí jezdci Rudí jezdci Robert Dugoni

Třetí a zatím poslední kniha v sérii s detektivem Tracy Crosswhiteovou a opět skvělá. Oblíbila jsem si sympatickou kriminalistku a těším se na další její vyšetřování. Autora série řadím mezi své nejoblíbenější spisovatele thrillerů.

28.01.2024 5 z 5