natkaf natkaf komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Dokonalost. Po pomalejších a jemnějších prvních dvou dílech se zápletka dost zkomplikovala, zamotala a Jo ji mnohem víc propracoval. Jako vždy se to skvěle četlo a já došla na konec ani nevím jak. Prolínání dvou rovin bylo skvělým ozvláštněním, při čtení mi běhal mráz po zádech. A dokonce mi ani podrobnost Harryho souhromí tolik nevadila. Všem moc doporučuju a vrhám se na další díly.

04.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha. I když jsem rozuzlení děje znala ze školy, byla jsem po celou dobu čtení ve střehu. Kniha se četla vemli jednoduše, děj odsýpal a tajemno bylo cítit všude kolem. Moc jsem si tento příběh užila a taky mě donutil k zamyšlení. Jediné co mě mrzí je, že kniha je tak krátká.

04.04.2017

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knížka se mi líbila. Byla čtivá, napínavá a překvapivá. Z toho, co bylo prvotním impulzem k Harrietinému zmizení, se mi dělalo zlo a aktréty toho všeho jsem měla chuť zaškrtit. Zvraty byly po celou dobu příběhu neskutečné. Postavu Mikaela jsem si zamilovala, ale Lisbeth mnohem víc. Co mi ale vadilo byl natahovaný začátek. Než se začne něco dít, jsme na straně 80 a na setkání hlavní dvojice si počákeme dalších 250 stran. Výsledek ale hodnotím kladně a ráda se pustím do dalších knih a filmů.

20.03.2017 5 z 5

Moc pěkné knížka, občas k zasmání, jindy k zamyšlení. Jednoduše a rychle se četla. Některé fejetony se mi líbily více, jiné méně, ale naprosto zbožňuju ten, jak autor potkal mořskou vílu.

16.03.2017

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Moc pěkná knížka. Čtivá, oddechová a ženská. Osudy se pěkně vyvíjely a prolínaly a byly plné emocí. Moc se mi i líbilo ozvláštnění pomocí krátkých úryvků, jak trojčata vidí obyčejní lidé. Trochu mě ale mrzí, že jsem se nedočkala tak velkého napětí, jako u Alice, Sedmilhářek a Manželova tajemství. Ale i tak super počtení.

11.03.2017 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Co k tomu dodat? Je to nádherné a zárověň srceryvné, kouzelné a současně smutné. Jsem ráda, že se autorka nebojí pozabíjet kohokoliv, ale i tak mě všechna úmrtí zdrtila. Příběh byl opět poutavý, překvapivý a i přes všechny ty čáry a kouzla pro mě reálný. Co se mi líbí ze všeho nejvíc je, jak do sebe všechny maličkosti ze všech sedmi knih dokonale a do posledního kousku zapadají. Tuto sérii miluju a lepší konec si ani nedokážu představit. Jsem smutná z toho, že je po všem. Za mě paráda a před autorkou smekám.

03.03.2017 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Kniha se mi opět moc líbila. Čtivý, napínavý a neskutečně promyšlený děj mě nenechal ani chvíli vydechnout a hltala jsem slovo za slovem. Na konci jsem jenom zůstala s otevřenou pusou jakože cože? Rozuzlení je dle mého názoru geniální. Tohle by mě ani ve snu nenapadlo. Doporučuju a těším se na Červenku.

22.02.2017 5 z 5

Macbeth / Macbeth Macbeth / Macbeth William Shakespeare

Úžasné. Mé první dílo od Shakespearea a vůbec ne poslední. Moc jsem se celou dobu bavila i přesto, že jsem děj znala. Chvilku jsem se ztrácela v postavách, ale to mi na čtenářském zážitku nijak neubralo. Pro začátel s dramatem super.

19.02.2017 5 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Kniha se četla moc lehko. Taková jednohubka, ale hodně se mi líbila. Je čtivá a překvapivá s nádechem tajemna. K dalšímu a dalšímu čtení vás nutí Timovo vyprávění a také nutkání dozvědět se, co se vlastně stalo. Popis vztahu mezi Timem a Vanessou se mi líbil, myslím, že asi každý z nás jednou něco takového zažil. I některé úvahy by stály za promyšlení v reálném světě. Co se týče konce, trochu mě zklamal - čekala jsem něco více šokujícího. Ale jinak mám z knížky krásný pocit. Jako oddechovka super.

18.02.2017 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Skvělá kniha. Vzhledem k tomu, že seriál neznám, v postavách jsem se na začátku trochu ztrácela, ale po pár kapitolách už jsem se lehko orientovala. Příběh je chytlavý, napínavý a překvapivý, neskutečně krutý, surový a mrazivý. Některé postavy zbožňuju (Tyriona, Aryu nebo Daenerys) a jiné přímo nesnáším (hlavně Sansu). Líbí se mi, že se s tím autor nemaže a zabije spoustu občas i výrazných hrdinů. Jediné, co mi dělalo problém, byl autorův styl psaní. Pro mě není úplně snadno čtivý. Ale i tak se s chutí vrhám na další díly i seriál.

18.02.2017 4 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Z této knihy mám velmi rozporuplný dojem. Na jednu stranu to byl velmi dobře vymyšlený příběh s detektivní zápletkou, na tu druhou to prostě nebyl můj milovaný Poirot. Kniha se četla jednoduše, děj rychle ubíhal, ale občas mi některé věty nebo i celé odstavce přišly velmi krkolomné a těžko pochopitelné (možná to bylo kvůli překladu). Co se týče postavy Hercula, též jsem na rozpacích. Občas jsem měla dojem, jakoby autorka vzala popis detektiva přímo od Christie a jen si ho přisvojila, a hned stránku na to se Poirot prostě nechoval jako Poirot (třeba co se týče urážení lidí). Kdyby si autorka, podle mého názoru, vymyslela do tohoto příběhu svého vlastního detektiva, kniha by byla lepší. Neměla by sice takovou prodejnost, ale byla by cennější. Do dalších knih z téhle série se pouštět nebudu a knih od Agathy si odteď vážím ještě víc.

05.02.2017 3 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Úchvatná kniha se strhujícím dějem, čtivým stylem psaní a překvapivými zvraty. Příběhy všech čtyř hrdinek tak silné, že nelze snad ani určit, která si prožila větší hrůzy. Mě osobně nejvíce zasáhl příběh Vicki. Velmi se mi líbil způsob vyprávění, zaměření každé části na jednu ženu s jejími problémy a lehké doplňování informací o ostatních "dámách z Grand Avenue". Ke konci mi přišlo pár věcí překombinovaných, ale po závěrečném zvratu jsem pochopila, že přesně tak to autorka nejspíš zamýšlela a pouze nás připravovala na největší překvapení. Mnohokrát doporučuju

01.02.2017 5 z 5

Z archívu Sherlocka Holmese Z archívu Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Příběhy byly velmi čtivé a překvapivé. Mysl Sherlocka Holmese mě nepřestává překvapovat. Trochu mě mrzelo, že se spíše něž vraždy řešili krádeže a různé záhady. Brzo se vrhnu na další knihy se svým oblíbeným detektivem a jeho věrným přítelem.

01.02.2017 4 z 5

Tohle bylo tak... Nemám slov. Tenhle díl byl neuvěřitelně poutavý, napínavý,překvapivý, samé velké zvraty. Objevování Voldemortovi minulosti mě neskutečně bavilo, pátrání potom, co ho vedlo stát se tím, kým je. Na všech hlavních hrdinech se víc jak dostatečně projevuje puberta a sledovat vznik obou (ne)zamilovaných párů mě velmi bavilo. A samozřejmě skutečná identita prince dvojí krve mě udržovala napnutou až do konce. Pro mě zatím nejlepší díl a nemůže se dočkat velkého finále!!

27.01.2017 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Super kniha. Velmi poutavý, napínavý a překvapivý příběh. Autor má neskutečně čtivý styl psaní a dokáže skvěle vykreslit postavy, hlavně hlavního hrdinu. Moc jsem si čtení užívala a na konci jsem byla velmi překvapená. Neskutečné, čeho jsou někteří lidé schopni kvůli lásce. Musím ale přiznat, že občas se v ději objevilo několik chvil, které mi nedávaly úplně smysl. Určitě se kouknu po dalších knihách od autora.

21.01.2017 4 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Četla jsem dávno, ještě jako malá. Kniha mě moc zaujala, byla poutavá, tajemná a velmi exotická. Měla jsem pocit, jako bych tajemné kouty naší planety objevovala s Phileasem. Mnohokrát doporučuju.

18.01.2017 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

I na druhé přečtení excelentní. Pokaždé najdu v autorových knihách něco nového. Tahle série nikdy neomrzí. Srdcovka!!

17.01.2017 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Romantické knížky nepatří mezi mé oblíbené, ale tuhle jsem si zamilovala. Nádherný příběh o opravdové lásce, o které sní asi každý z nás. Upřímná, bolestná, ale nádherná. Ten konec je bezkonkurenčně nádherný. Všem romantikům, ale i neromantikům, moc doporučuji.

15.01.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Ze začátku mě kniha bavila hodně. Zlehka se četla, zvraty byly dosti nečekané a detektivní linka neotřelá. Od nějaké poloviny jsem se začala bohužel nudit. Všechno mi to přišlo zbytečně roztahané, ke konci jsem k pár spojitostem dospěla dřív, než hlavní hrdinové a musím přiznat, že v jednom případě mi děj přišel až neuvěřitelný. Taky mě mrzí, že detektiv Linna měl tak málo prostoru dokázat, co všechno svede.
Bohužel mě se kniha ve finále až tak nelíbila.

14.01.2017 3 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Jako vždy velmi vtipné a čtivé. Smála jsem se snad na každé stránce. Tahle série prostě nazklame, na zlepšení nálady jako dělané.

07.01.2017 5 z 5