Nany_cz Nany_cz komentáře u knih

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Ač se mi kniha Na dostřel líbila, tak u této si nejsem úplně jistá. Autor sice píše velmi čtivě, ale i tak jsem se musela do čtení nutit. Působilo to na mě, jakoby na každé druhé stránce měnil, kdo bude pachatel a stále si tím nebyl jistý.
Jsem ráda, že jsem autorovi dala šanci, ale jen díky tomu, že jsem si první přečetla knihu Na dostřel. Číst to v opačném pořadí, tak věřím, že po této zkušenosti už bych se k další knize nedonutila.

05.08.2020 1 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Je pravda, že kniha je místy překombinovaná, ale mně se i tak líbila. Při čtení jsem cítila napětí i strach spolu s hlavními hrdiny, což u thrilleru většinou všichni čtenáři očekávají. Celkové rozuzlení mě překvapilo, protože jsem dlouho bádala nad tím, kdo by to mohl být.
Autor umí psát, protože děj ubíhá opravdu rychle. Nechyběla pořádná akce a tak mohu říct, že jsem se ani u jedné stránky nenudila.

05.08.2020 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Krásně zpracovaná kniha o "devadesátkách". Při čtení mě dostala vlna nostalgie a krásně jsem si na některé věci zavzpomínala. Rovněž ani ilustrace od Elišky nemají chybu. A jak se píše na zadní straně knihy, tak platí, že se tato kniha jen nečte ale prohlíží se.

21.04.2020 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Naprostá bomba! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. I když nejsem fanda sci-fi či videoher, tak byla kniha velice dobře napsaná a já jsem si její čtení moc užila.

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Carter se stává mým nejoblíbenějším autorem! Další díl opět nezklamal. Je tam to pravé napětí, akce a autor to umí tak dobře popsat, že jsem u tohohle dílu cítila šílenou úzkost, kterou musely nejspíš prožívaly oběti a to mě baví!

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Naprostá pecka! Nejdřív jsem se bála podobnosti s Chrisem Carterem, ale obavy byly zbytečné! Čte se to úžasně a ke konci jsem myslela, že snad budu přeskakovat stránky, když jsem se těšila jak to celé dopadne.

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Asi nemám co dodat, protože se to četlo skvěle jako první díl a doufám, že ten třetí bude v podobném duchu. Jen mě mrzí, že mě čeká poslední díl, protože mi holky Songovky a taky Peter budou chybět

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Čekala jsem nějaký ukrutný doják, ale ten konec mě opravdu dostal a kniha se mi moc líbila! Velmi hezky napsaná, čte se to samo.

19.06.2018 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tato kniha mě tak nadchla, že jsem si přečetla i další knihy ze série vyšetřovatele Morcka a stal se jedním z mých nejoblíbenějších detektivů.

07.04.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Byla to moje první kniha ze série a naprosto úžasná!

07.04.2018 5 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Po delší době jsem narazila na opravdu dobrý thriller, i když já bych knihu řadila spíše ke krimi. Příběh je sice trošku obsáhlejší, ale opravdu skvěle napsaný. Autorka si skvěle pohrává se čtenáři až do samotného konce. Líbí se mi, že je příběh tvořen z pohledu tří hlavních postav a my se tak dozvídáme co která z nich prožívá, co si myslí a ví a především co daná osoba udělala či neudělala. Je pravda, že místy je příběh zbytečně obsáhlý a pár scén by se dalo vyškrtat, ale není to nic, co by rušilo celkový dojem.
Při čtení mě bavilo přemýšlet, co se vlastně stalo a kdo je do události nejvíce zapleten.
Já tuto knihu doporučuji všemi deseti!

02.10.2020 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Dlouho jsem tuto knihu odkládala, ale nakonec jsem velmi ráda, že jsem se do ní pustila! Zbožňuji detektivky, kde je více mrtvol, obětí či zmizení. Nemám moc ráda, když se v knize řeší jen jedna vražda. Takže tato kniha mě velmi nadchla, i když je trošku morbidní použít toto spojení, když se jednalo o násilí na dětech. Nemohu ale říct, že bych se do té knihy pouštěla kdybych byla sama matkou.
Zvrácený pachatel a sympatická vyšetřovatelka s vlastní "temnou" minulostí se mi moc líbili.
Na závěr mohu říct, že to byl opravdu dobře promyšlený příběh.

05.08.2020 4 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Krásný romantický příběh, který není vůbec nijak přeslazený a neobjevují se nesmyslná klišé. Na předvánoční období je opravdu tato kniha jak dělaná. Vždyť jde také o vánoční příběh

21.04.2020 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Další krásná romantika od T. J. Reid. Je to třetí kniha, kterou jsem od ní přečetla a zatím mě ani jedna nezklamala. Je to milé, krásné i dojemné. Při čtení jsem byla celou dobu nervózní koho si Emma vybere, ale zároveň jsem nedokázala určit, který by byl ten pravý.

21.04.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Mě se bohužel tato kniha moc nelíbila. Čekala jsem, že to bude příjemná oddechovka, ale malém jsem z ní dostala pořádnou čtecí krizi. Hlavní hrdinka mi byla sice sympatická i samotný děj měl hlavu a patu, ale přece jen jsem tam něco postrádala.

21.04.2020 2 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Zajímavá detektivka, která řeší zmizení malé Daisy. Na můj vkus zde bylo až příliš postav, protože jsem se v tom ztrácela. Rozuzlení bylo fajn a výsledný wow efekt se taky dostavil.
U této knihu sedí , že každý je po zásluze potrestán a nezáleží na tom, jestli Daisy unesl nebo ne.

21.04.2020 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Opět moc povedená kniha, i když oproti Manželům od vedle byla o něco slabší. Shari Lapena ovšem umí překvapit i zde. Kniha je čtivá a napínavá. I když ten konec jsem už delší dobu předvídala a tak to pro mě nebyl na závěr takový šok.

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Příběh byl opravdu krásný a dojemný. Autorka umí velice hezky popsat jak jsou do sebe hlavní postavy zamilované a co vše prožívají při vzájemném poznávání. V další kapitole však umí autorka vylíčit co zažívá hlavní hrdinka Elsie, když láska jejího života zahyne. Je to popsáno s takovými detaily, že jsem cítila takový smutek jako bych to byla já, kdo přišel o Bena. Kniha je tedy jak smutná tak i veselá a místy vtipná, protože kapitoly se střídají a my tak zažíváme jak chvilky štěstí tak taky období, kdy se Elsie zbortí život jako domeček z karet a ona se musí snažit žít život dál.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Ze začátku jsem měla velký problém se začíst, stránky sice ubíhaly, ale já jsem měla pořád pocit, že se tam nic neděje. Když už se přece jen začalo něco dít, tak mi to přišlo takové nedotažené.

12.11.2019 2 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Už dlouho se mi nestalo, abych přečetla knížku za méně než jeden den. Četlo se mi to tak rychle, že jsem si myslela, jestli náhodou neberu stránky po třech. Od teto autorky už jsem četla Pretty little liars a zároveň jsem sledovala i seriál PLL a v Perfekcionistkách vidím velkou podobnost. Perfekcionistky nejspíše nezažijí takový boom jako PLL, ale i tak je děj zajímavý, překvapivý a napínavý. Dokonce jsou hlavní představitelky do jisté míry podobné ústředním postavám v PLL.