namoki namoki komentáře u knih

Christina Christina Stephen King

Kniha typicka Kingovka s vyborne popsanymi postavami, jejich vztahy a problemy. Zajimavy dej, nenudila jsem se, ale mezi ostatnimi jeho knizkami spis becko :-)

12.09.2014 3 z 5

Světlo Země Světlo Země Arthur Charles Clarke

Knizku bych zaradila do prumeru, co se ACC tvorby tyce. Ctiva byla docela dobre, nenudila jsem se, ale na Odyseu nebo jine jeho romany to nema. Kazdopadne za precteni stala :-)

05.08.2014 3 z 5

Kolébka Kolébka Arthur Charles Clarke

Knizka se cetla pomerne dobre, ale rekla bych takovy prumer. Trochu me tedy zklamal zaver, takovy nedodelany...

29.05.2014 3 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Dalsi klasika od meho oblibeneho autora. Mezi ostatnimi jeho knizkami lepsi prumer :-)

12.05.2014 4 z 5

Povídky Povídky Ernest Hemingway

Knizka me proste nechytla, docela zklamani. Ani jsem jo nedocetla a to se mi casto nestava...

05.01.2014 2 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Dalsi dil vyborne serie Temna vez. To se neda komentovat, to se musi proste cist!

Temná věž Temná věž Stephen King

Posledni dil serie a jak me se tezko loucilo se vsemi hrdiny! Urcite se nekdy vratim a prectu znova :-)

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Císařovna Císařovna Norbert Frýd

Pomerne zajimavy i kdyz trochu smutny pohled na mysleni a zivot dvou clenu habsburske monarchie te doby. Ta vychova a cely jejich dalsi zivot jakoby ve vakuu, kdy vlastne vubec nechapali, co se kolem nich deje... Bylo mi jich obou spis lito

26.12.2013 4 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Dobra kniha a zajimave videt, jak naprosto jiny zpusob uvazovani a zivota byl v Cine pred komunistickym rezimem...

Koule Koule Michael Crichton

Knizku jsem cetla nez byla zfilmovana a tak me vtahla, ze jsem nevedela kdy prestat. Takze diky za tech par proctenych noci :-)

26.12.2013 4 z 5

2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány 2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány Arthur Charles Clarke

Myslim, ze zatim nejlepsi, co jsem od autora cetla. A potom to vylepsil jeste Kubrickuv film :-) Doporucuji oboji

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Uzasne napsana detektivka. Pribeh skoncil a ja porad nevedela, kdo byl tedy ten vrah :-) Jeste ze tam byl stranku epilog s vysvetlenim. Jedna z mych nejoblibenejsich detektivek od ACh

Dítě času Dítě času Isaac Asimov

Krasna knizka, jako vice Asimovych knizek, na pozadi pribehu sci-fi resi vlastne lidske otazky a dilema a nuti k zamysleni. Moc doporucuji

26.12.2013 5 z 5

Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla Hannah Arendt

Zajimava sonda do byrokracie hitlerova Nemecka a presne vystihuje onu "banalitu zla"

Původ totalitarismu I–III Původ totalitarismu I–III Hannah Arendt

Moc zajimava knizka, podava srovnani totalitnich systemu a snazi se ukazat, jak vznikaji, dostavaji se k moci, jak funguji a jak ovlivnuji lidi zijici uvnitr. Moc doporucuji k precteni

Pohádky a povídky 1 Pohádky a povídky 1 Hans Christian Andersen

Na jeho pribezich jsem vyrustala, ale rozhodne to neni pro mensi deti. Dost pribehu je depresivnich :-)

Pistolník Pistolník Stephen King

Prvni dil Temne veze je pozvolny a uvadi nas do Rolandova sveta, rozhodne koho nenadchne zavatek, prekonejte a ctete. Nebudete litovat!!!

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Pustiny Pustiny Stephen King