namoki namoki komentáře u knih

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Knížka mě mile překvapila, velmi dobře se četla. Autor vymyslel zajímavý příběh, skoky v kapitolách mi nevadily a těšila jsem se na vyvrcholení. A to byla asi nejslabší část, bohužel. Působí nedomyšleně, nedotaženě, plno důležitých věcí není vůbec vysvětleno.. Škoda většina knížky se vážně povedla. A jak už někdo psal i já v tom viděla možná inspiraci Kingem, což vůbec nevadí :-)

27.01.2024 4 z 5

Bůh s. r. o. Bůh s. r. o. Ondřej Neff

Pěkná sbírka povídek, některé lepší některé horší, ale celková úroveň podle mě vysoká. Já byla spokojená :-)

05.08.2023 4 z 5

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

Knížka se četla celkem dobře, občas je to dost užvaněné, ale to i jiné knížky od Heinleina :-) Mezi jeho ostatními knížkami, bych tuhle zařadila k lepšímu průměru. Ráda se nad některými úvahami a srovnáními v příběhu ještě zamyslím... Nejvíc se mi zatím líbila díla Až za slunce západ plout a Metuzalémovy děti.

06.06.2023 3 z 5

Číslo bestie Číslo bestie Robert A. Heinlein

Tak dočteno napotřetí se sebezapřením... Zdlouhavé, nekonečné dohady, kdo je a není a bude kapitán i několik stránek, do toho zvláštní partnerské/sexuální vztahy... Paralelní světy moc nepopsané, tam mi přišlo, že se vůbec potenciál nerozvinul, dej se děsně vlekl... Za mě teda asi nejhorší, co jsem od autora kdy četla.

04.06.2023 1 z 5

Vejce naruby Vejce naruby Ondřej Neff

Moc příjemné čtení, co povídka to zajímavá myšlenka. Mám příběhy pana Neffa moc ráda. Opět mě nezklamal.

25.06.2022 5 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Moje první knížka od tohoto auta, dostala jsem ji jako dárek. A upřímně jsem čekala že to bude horší :-) Že sci-fi už mám něco načteno, tohle se celou celkem dobře. Zápletka nijak nová, ale čtivé. Asi se podívám na jeho další knížky, podle komentářů, lepší než je tahle.

09.01.2022 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Pomerne ctiva knizka, ale jak psalo dost lidi prede mnou, od prni tretiny jsem tusila vraha, trochu skoda.

22.01.2021 3 z 5

Dagon a jiné horrory Dagon a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

Povidky se cetly dobre, autor dokaze zaujmout. Jen uz je znat datum psani povidek. Ale na kvalite to neubira.

20.01.2021 4 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Knizka me moc nezaujala ani jsem ji nedocetla. Asi nejsem cilova skupina :-)

20.01.2021 1 z 5

Stoupenci plamene Stoupenci plamene David Morrell

Knizka pekna, mela i spad. I s koncem se autor docela vyporadal :-)

24.10.2020 4 z 5

Man Plus Man Plus Frederik George Pohl Jr.

Knizka moc ctiva, precetla jsem na jeden zatah. To uz o necem svedci :-)

30.08.2020

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Obsahle ale pribeh chytne a nepusti az do konce

26.08.2020 5 z 5

Malacijská tapisérie Malacijská tapisérie Brian Wilson Aldiss

Na me uporne nezazivna a zdlouhava knizka, kterou jsem nedocetla. Mozna je to mnou, ale tohle me vubec neoslovilo...
Tak edit, po roce docteno, zacalo se neco dit az ke konci knihy, ktery vlastne koncem nebyl? Asi jsem autora nepochopila ????
Hodnoceni zustava, urcite to ve mne moc nenechalo, pritom potencial tohoto vytvoreneho sveta to teda melo...

26.08.2020 1 z 5

Oceánem hvězd Oceánem hvězd Arthur Charles Clarke

Sbirka povidek, nektere jsou vyborne jine min, ale je to proste mistr oboru :-)

26.08.2020 3 z 5

Moc pekny pribeh, clovek si porad rika, je to blazen, nebo co kdyby ne?... Druhy dil to hezky uzavrel. Doporucuji i film, Kevin Spacey byl vazne vyborny

26.08.2020 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knizka ctiva a moc zajimavy vhled do vztahu cernosskych hospodyn v belosskych rodinach na americkem jihu. Je videt jak byla spolecnost a vztahy behem 60tych let otroctvim stale poznamenana a zaroven jak nic vlastne neni cernobile... Doporucuji precist, nuti to k zamysleni

26.08.2020 4 z 5

Sny robotů Sny robotů Isaac Asimov

Krásné povídky a Ošklivý chlapeček asi vede - škoda, že jsem dost brzy zjistila, že je to vlastně asi povídka, z které vycházel román Dítě času - ten obsahuje i děj "před a po" této povídky. Část z pravěku byla výborná taky. Doporučuji přečíst :o)

27.12.2017 4 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. Josef Svátek

Knizka moc zajimava a to nejen kvuli osudum rodiny samotne, ale pro me hlavne proto, ze mi priblizila dobu, ve ktere katovska rodina pusobila a dost veci mi to pomohlo pochopit i z hlediska historie. Doporucuji precist, neni to rozhodne ztrata casu :-)

12.09.2014

Údolí světel Údolí světel Stephen Gallagher

Pribeh by nebyl tak spatny, ale hodne mi vadila nelogicnost nekterych veci, kdy autor na jedne strance tvrdi co nejde a na druhe to udela a ani se nesnazi vysvetlit, jakto, ze to najednou lze. Stalo se to na vice mistech a musim ric, ze i na konci a to me asi zklamalo nejvic... U me rozhodne jedna z nejslabsich knizek, co jsem posledni dobou cetla

12.09.2014 2 z 5

Všechny párty zejtřka Všechny párty zejtřka William Gibson

Prvni knizka, kterou jsem od Gibsona cetla a musim rict, spis takovy prumer. Clovek se nenudi, ale ze by musel cist dokud to neskonci, to take ne. Trosku obcas rozvlacne a konec takovy nevyrazny. Knizka me neurazila ani extra nenadchla. Myslim, ze za nejakiu dobu mi spyne s ostatnimi a nebudu si ji moc pamatovat.

12.09.2014 3 z 5