Oceánem hvězd

Oceánem hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8784/bmid_oceanem-hvezd-eKt-8784.jpg 4 44 10

Sedm fantastických povídek anglického mistra tohoto druhu literární formy, jenž odborně vzdělán v přírodních vědách, našel svůj nejvlastnější obor ve fyzice a v užité matematice. Jeho povídky, zřetelně navazující na Wellse, jsou tedy opřeny o odborné znalosti, takže mají rysy reality, a zaujmou jak bohatě rozvíjeným darem fantazie, tak smyslem pro humor v tomto literárním odvětví vzácným.... celý text

Luigi1
14.11.2023 4 z 5

Některé povídky se povedly jiné méně

Lenka.Vílka
18.09.2022 4 z 5

Citací z povídky "Ticho, prosím" vypovím o téhle sbírce dost:
"Jistě si asi v duchu říkáte, proč to vykládám: ale mějte se mnou trpělivost."

Čtení to nebylo špatné a bavilo mě. Ale povídky, které jsou i ve sbírce Historky od Bílého jelena, na mě působily přesně podle citace. A možná by se mi libily víc, kdybych četla celou knihu, kde je tenhle vyprávěcí koncept. A hlavně jsou úplně jiné než zbytek sbírky. Ale takhke mixnutý, je to dost nevyvážený, protože ze sedmy povídek tam jsou hned tři. Jsou přesně uprostřed knihy a trochu celou sbírku rozbíjí. A to ne v dobrém smyslu. Ostatní povídky se mi četly dobře. Takže já jsem spokojená.

(O povídkách...no, v povídkách.)

danny_21
09.05.2022 3 z 5

Určitě se shodneme na tom, že tento soubor povídek se dá rozdělit na 2 části. Ta kvalitnější s výbornými povídkami Hlídka, Záchranný oddíl a ještě Jupiter V a vyloženě slabé kusy od Bílého Jelena, které snad jako by ani Clarke nenapsal. Ve výsledku to buhužel dává čistý střed a nic víc, samotné knihy Historky Od Bílého Jelena se dost děsím - 50 %

Meda77
26.11.2021 4 z 5

Soubor povídek od profesionála pro svoje publikum a fanoušky.

RaptoR
11.09.2020 4 z 5

Pro mě velké a příjemné překvapení! Asimova už jsem jako humoristu četl, u Clarka je toto mé poprvé. Člověk se sice musí pousmát nad zubem času, který nahlodal některé povídky, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Proč? Protože A. C. Clarke!

namoki
26.08.2020 3 z 5

Sbirka povidek, nektere jsou vyborne jine min, ale je to proste mistr oboru :-)

Janadvorackova
03.08.2020 3 z 5

Povídky od Bílého jelena nic moc.
Ona vůbec celá sbírka, (také ji tu někde mám) je laděna do podivné roviny humoru, který je mi tentokrát cizí.
Proto jsem ráda, že v Oceánu hvězd jsou i mé oblíbené - ty ostatní.

Jinak já vždycky byla hrozný "Clarkofil." Dobře, teďka pomineme kauzu, která se kolem něj točila, jo..., ale s odstupem let, jak některé povídky čtu znovu, nacházím nedostatky, které v době vzniku buď neexistovaly, nebo díky stárnutí textů a mého, nějak čtenářsky rostu.
Oboje je děsivé.
Stejně jako autorův citát o existenci emzáků.
Pamatujete?

„Existují dvě možnosti. Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. Obě jsou stejně děsivé.“

kalache
12.12.2015 5 z 5

...když jsem četl povídku "Hlídka",byl jsem chvilku hrdý na to,že jsem člověk.Děkuji,mistře Clarku,je to chvilka stále vzácnější...

vehement
16.11.2013 4 z 5

Kratičký výběr několika povídek, ze kterých vystupují do popředí hlavně tyto tři - Záchranný oddíl, Hlídka, Jupiter Pět, ve které Clark využil i svých komických poloh. Sehnal jsem si původní vydání z roku 1962, v té době se prodávala za "šílených" pět korun československých....no nekupte to, když to bylo tak levný :-)

Phoenix16.cz
07.01.2013 4 z 5

Témata v této sbírce jsou značně různorodá. Není tu žádný spojující prvek, a proto si v této knížce pravděpodobně vybere každý. Znatelně slabší byly povídky "Od Bílého jelena". Z nich mě nezaujala ani jedna, i když styl vyprávění připomínal Asimovovy "Azazelovky", které mám moc ráda.