Nagadir Nagadir komentáře u knih

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Zajímavá detektivka, která působí spíš jako rodinná sága než krimi a vlastně by mi ani nevadilo kdyby tam ty krimi prvky nebyly. Samotná ústřední rodina mě totiž svými životy hodně zaujala...
9/10

19.05.2015 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kniha tak depresivní, že jsem si ji musela dávkovat po částech. Jinak ale mistrně zvládnutá ať už po stránce příběhové, historické, charakterové či jazykové. Nejhorší je pak na tom ta naděje, naděje, že to skončí dobře i když tak nějak tušíte, že asi ne, ale přesto doufáte.
S postavami i příběhem jsem se sžila tak moc, že jsem měla chuť po dočtení mrštit knihou po úsměvu toho zmetka Bobliga, zasloužil by si vařit v ohni pekelném.
Hodnocení: 10/10

31.03.2015 5 z 5

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Neuvěřitelně smutná kniha, s otcem Goriotem jsem strašně soucítila a bylo mi ho neuvěřitelně líto. Ano, začátek je poněkud únavně popisný, ale pak se to rozjede.

18.01.2015 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Hodnocení: 9,5/10 (uvidím jak dopadne poslední díl a možná ještě hodnocení lehce přerovnám)

WOW! Prostě wow!
Tahle trilogie válí na plné čáře. První young-adultovka od dob Harryho Pottera, která mi příslovečně přirostla k srdci a kterou jsem si oblíbila se vším všudy.
V tomhle díle se víceméně všechny rozdíly mezi dobrem a zlem smazávají... už skoro nevíme kdo jedná pro dobro a kdo jedná pro zlo, pohádky nikdy nebyly složitější a to se mi líbí. Je to kruté a realistické.
Příběh ubíhal rychle, nebezpečí bylo na každém kroku a ani nepočítám kolikrát jsem byla napjatá. Člověk opravdu neví čemu věřit, strachuje se o postavy a těch záhad, prostě těším se na třetí díl...
A ano, jsou tu klišé, a bylo tu pár věcí které mi ne tak úplně sedly, ale pořád to dohromady pracuje na výbornou. I když je to pohádka, má to smysl, má to děj, věci tu souvisí a to je pro mě důležité =)

30.03.2016 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Četla jsem v originále (tedy angličtina), což je opravdu síla. A na to že romantiku nemusím, mám tuhle klasiku docela ráda. Člověk se ale musí přenést do úplně jiné doby, přece jenom je to přes 400 let staré a tehdy na některé věci nahlíželi úplně jinak.

16.09.2014

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici zbožňuju už od doby kdy jsem se naučila číst. Jako malou mě strašně děsila a děsivá je pořád, ale za tu dobu co jsem ji četla nesčetněkrát dokážu ocenit i celkový význam jednotlivých příběhů. Na poezii jsem sice nikdy zvlášť nebyla, ale hororový nádech mi učaroval. Svatební košile a Vodník jsou jednoznačně mými nejoblíbenejšími.

03.09.2014 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Úžasná sci-fi klasika. Konec mi vyrazil dech.

03.09.2014 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Zajímavě vedený příběh, který nutí přemýšlet, hlavně ty netvorovy příběhy =) A ilustrace, to je případ sám za sebe, jsou prostě nádherné!
8/10

14.08.2015 4 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Tahle kniha mě docela bavila a rozhodně je mnohem lepší než celé Upíří Deníky...

18.04.2015 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Neuvěřitelně originální svět. Paige byla zajímavá hrdinka, ale víc mě upoutal Strážce a rozhodně si nenechám ujít pokračování...
9/10

17.04.2015 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

První poloviny knihy byla vynikající a vyloženě mě vtáhla do děje! Bylo to napínavé, tajemné, ale pak to všechno šlo to kopru...

01.02.2017 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Po dlouhé době konečně pořádná young-adultovka která se dá číst!!!
Ten nápad, ten setsafra dobrý nápad!!!
Obě hlavní postavy jsem si neuvěřitelně oblíbila, Sophie, která mi svou sebezahleděností a důkladností ohledně krásy spíš přišla k smíchu a neuvěřitelně naivní než otravná a Agatha, holka která mi strašně připomínala mé teenagerské já. Jednoduše dokonalá dvojka!
Děj který se pomalu protlačuje k úžasnému finalé. Děj který má toho hodně co nabídnout a nepřestává vás v jendom kuse překvapovat.
Líbila se mi parodizace pohádek jako takových, protože v téhle knize se ukázalo že pohádky bývají v mnohém hodně drastické, že nikdy není nic takové jaké se zdá. Že pohádky vlastně vůbec nejsou fér...
Nedokázala jsem některé postavy nenávidět protože, když vyrůstáte jako princ nebo princezna a jste učeni že krásný vzhled, nadýchané růžové šaty a inteligence křečka XD je to důležité tak se postavy vlastně ani jinak chovat nedokáží. To stejné v případě záporáků, když vás celý svět učí že nikdy nemůžete potkat svou pravou lásku, že musíte páchat zlo a jen zase zlo....
Co je tedy dobro a co je zlo? Kdy je něco dobré a kdy je něco zlé? Musí zlo vždycky prohrát a dobro vyhrát? Je to fér?
I na tak jednoduchou knížku spousta myšlenek...

PS: Velikánské plus za ilustrace!!! Jsou nádherné a myslím že by jich v knihách mělo být víc, nevím proč většina čtenářů považuje ilustrace za něco co patří do dětské knížky, podle mě to dokonale oživí každou knihu a panu ilustrátorovi se to v tomhle případě neuvěřitelně podařilo!!! Líbí se mi jeho správný pohádkovský nádech, ten k téhle knize prostě patří!!!

30.03.2016 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Upřímně, tahle krátká knížečka je mnohem lepší než celá trilogie dohromady...
Rothová se měla vykašlat na Tris a psát to dál Tobiasovým pohledem, byl mnohem příjemnější hrdina, je to škoda
Hodnocení: 7,5/10

22.02.2016 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Upřímně, vzhledem k všelijakým názorům jsem čekala že to bude mnohem horší. Začátek byl zajímavý, postavy mi na nervy nelezly a některé jsem si i oblíbila, největším mínusem tenhle knihy je bohužel to, že se většinu prostě nic neděje. Na druhou stranu konec trochu na grády nabral a zaujalo mě to natolik, že si další díly přečtu.

Hodnocení: 7/10

23.06.2015 4 z 5

Vlčí princezna Vlčí princezna Cathryn Constable

Jednoduchý styl a příjemný způsob vypravování, na mě ale příliš protahované a místy jsem se dokonce nudila.

24.02.2015 3 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Zajímavý komiks. Co mě hned na poprvé dostalo je kresba, která je fakt úžasná a už jenom kvůli ní to stojí za to. No a pak je tu Pearl, což je strašně sympatická postava. Krom toho celý ten příběh dýchá neskutečně úžasným příslibem do budoucna a hend teď bych nejraději četla dál.

27.01.2015 4 z 5

Deník bláznivého starce Deník bláznivého starce Džuničiró Tanizaki

Nevím jestli je to tím, že jsem tak otrlá (přečetla jsem Americké psycho bez nějaké větší újmy), ale hlavní hrdina této knihy se mi nijak zvlášť nehnusil. Naopak pro mě bylo docela zajímavé kam to až dojde. Škoda jen, že konec je tak nějak zaonačený, hrozně ráda bych si o panu Ucugim četla dál.

26.12.2014 4 z 5

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

No, byla to síla. Zajímavý náhled do duše psychopata a masového vraha. Oproti krvelačnému vlku Batemanovi, je Dexter jen malý rozkošný beránek.
Jsem ráda za svůj silný žaludek, bez něj bych to asi nedočetla.

25.11.2014 4 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Pořád stejné, žádné zlepšení. Děj je místy neuvěřitelně předvídatelný, postavy jsou pořád strašně otravné a vůbec nevěřím jejich pocitům. Na druhou stranu, kniha je napsána poutavým způsobem takže to ubíhá rychle a nečte se to špatně (pokud vypnete mozek, úplně).
4/10

23.10.2014 2 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Smithové se podařilo něco co žádnému autorovi předtím. Fakt, že mi hlavní hrdinka byla protivná hned od první stránky. Elena je ten typ holek, které si myslí, že se všechno točí jen kolem nich a jejich jedinou zábavou je být nejoblíbenější na škole, lovit kluky a předvádět se s nima. Bleh. Nedokážu spočítat kolikrát jsem obracela oči v sloup nad jejím chováním.
Jinak nic nového pod sluncem. Holka která přišla o rodiče, tajemnej týpek s hrozivou a smutnou historií který se bojí ji milovat a jeho zlý bratr který ji taky miluje. Jo a oba v Eleně vidí svou dávno mrtvou milovanou. Četla jsem mnohem lepší knížky s takovýmhle základem.
Co se příběhu týče ten je opravdu slabý, nicméně se to čte rychle a díkybohu to ani nemá příliš stránek.
Seriál jsem neviděla, ale po knize si nejsem jistá jestli ho vůbec začnu sledovat.
4/10 (za to, že Stefanova příběhová linka byla o něco zajímavější)

22.10.2014 2 z 5