Americký upír

Krvavá noční můra Skinner Sweet je nemilosrdný a lstivý psanec. A taky upír… ale ne jen tak ledajaký. Jako první upír, který se zrodil na americké půdě, je silnější, sveřepější a světlo mu neuškodí ani v nejmenším. Pětačtyřicet let poté, co vstal z hrobu, se Sweet ocitne v Los Angeles dvacátých let, kam světla Hollywoodu vábí jako můry mladé a krásné dívky. Jak ovšem záhy zjistí mladá a chudá herečka Pearl Jonesová, působí tu síly mnohem zlověstnějšího než pouhá lidská hrabivost. Když její sny o hvězdné filmové kariéře promění v krvavou noční můru, pomůže jí Skinner Sweet přežít - a pomstít se....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/150081/americky-upir-150081.jpg 4.3166

Americký upír 1.

Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno, BB art

American Vampire vol.1, 2010

Kniha Americký upír

SeanFifield

Dobrá kresba i scénář povedený. Krásný příběh s napětím se spoustou krve. Mám i dvojku, ale zjistil jsem, že další příběhy u nás Česky nevyjdou. Tak že jenom to, že zde má svůj podíl na příběhu Stephen King tak to BB Art vydalo a pak se na to vysralo.

Praevka
13.12.2019

Bylo to dobré, příběh i vizuální zpracování, ale... ale po přečtení mám hlad... asi jako Skinner, když by si dal něco sladkého a chce víc, tak já chci víc z toho příběhu.

Wojta777
22.06.2019

Příběh a kresba jsou naprosto boží. Atmosféra, která by se dala krájet. Postavy jsou krásně vykreslené a mají ,,drive''.

Atlantis
06.05.2018

Zábavné, svižné čtení s lehce neotřelou zápletkou, které si na nic nehraje. Žádné filozofování nad nesmrtelností brouka (tady se spíše řeší nesmrtelnost hlavní postavy). Škoda jen poměrně nevyrovnaných dvou polovin, kdy příběh z divokého západu baví mnohem více.

Archie
17.03.2018

Atmosfera predvalecneho LA, divokeho zapadu a upiru ma neco do sebe, vypravecsky mi ale Americky upir, vyjma uvodu s Pearl, prilis neimponoval. Chybelo mi zajimavejsi pojivo a osobnejsi styk s jakoukoliv postavou ci snad sugestivnejsi kresba, ktera by dokazala vytahnout z vod jakesi nijake, byt zasazenim pritazlive cetby/podivane.

ludek.n
12.03.2018

Přestože miluji upírské příběhy, knihy a filmy, nápad udělat z kovboje upíra, a pak ho poslat dobývat Divoký západ jsem rozdýchával těžce. Asi jsem zapšklý tradicionalista, ale představa upíra, který se prohání sluncem sežehlou prérií, mi prostě nejde pod nos. Scénář mi přijde rozvleklý a kresba nevyrovnaná. Některé panely jsou precizní, jiné jako by je kreslilo dítě. S postavami je to podobné. Spíš než Sweet, zaujme pinkerton Book nebo komparzistka Pearl.

gaspoda
24.09.2017

krásna kresba zejména ženské křivky.

Predator666
07.07.2017

Má v tom prsty mistr King a to je jen dobře. Zjistil jsem, že u druhého dílu už King není a tak se toho bojím.
Je to zajímavý námět, krásně kreslený příběh a vše je to perfektně sladěné. Líbilo a to moc, ale opravdu jen díky Kingovo přispění.