Americký upír

Krvavá noční můra Skinner Sweet je nemilosrdný a lstivý psanec. A taky upír… ale ne jen tak ledajaký. Jako první upír, který se zrodil na americké půdě, je silnější, sveřepější a světlo mu neuškodí ani v nejmenším. Pětačtyřicet let poté, co vstal z hrobu, se Sweet ocitne v Los Angeles dvacátých let, kam světla Hollywoodu vábí jako můry mladé a krásné dívky. Jak ovšem záhy zjistí mladá a chudá herečka Pearl Jonesová, působí tu síly mnohem zlověstnějšího než pouhá lidská hrabivost. Když její sny o hvězdné filmové kariéře promění v krvavou noční můru, pomůže jí Skinner Sweet přežít - a pomstít se....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150081/big_americky-upir-g46-150081.png 4.2209

Americký upír 1.

Horory, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , BB art

American Vampire vol.1, 2010

Kniha Americký upír

Moltri
28.10.2021

Příběh se mi líbil, ale ke konci mi nedávalo smysl neustálé přeskakování do minulosti, kde se toho stejně moc nedělo. Také se nevyznám v tom, kterou část psal S. King a kterou S. Snyder nebo jestli to celé psal S. King a S. Snyder je jen kreslíř, nebo proč mají kapitoly dva názvy.
Asi jsem od toho čekal něco jiného...

Kate18
07.03.2021

Když jsem zjistila, že King napsal komiks, hned jsem věděla, že to chci číst. Spojení mých nejmilejších :) Žádní sladcí upírci, ale konečně pořádně krvavá podívaná. Co taky čekat od Kinga. Příběh o Skinnerovi Sweetovi se odehrává ve dvou časových úrovních. Příběh nám vypráví Will Bunting, který byl svědkem velmi podivných událostí. Popisuje svůj román Zlá krev, který vydal jako fikci, i když se většina zakládala na pravdě. Dozvíme se, jak se Sweet stal upírem a jakým druhem upíra, protože to je nový, americký upír. V současnosti se setkáme s mladými slečnami, které přišly do L.A. a touží se stát herečkami. Zatím mají jen malé komparzní role, ale to se má změnit, když Pearl jeden významný muž pozve na svůj večírek. To ji navždy změní život.

zandu
07.02.2021

Bezva to bylo. Jen jsem se občas ztrácela a musela se vracet. Ale to mi nikterak nevadilo. Paráda

n.ezn.amy
01.12.2020

Osobně mám rád knihy s upírskou tématikou a proto když Stephen King napsal tento upírský příběh, tak jsem si ho moc rád přečetl. Sweet Skinner, psanec, vrah a první upír narozený na americké půdě pomůže začínající herečce Pearl Jonesové uskutečnit pomstu na těch, kteří jí děsivě napadli. Napínavý příběh z dvacátých let pro ty kdo mají rádi komiks, upírskou tématiku a hlavně zradu a pomstu.

jan14s
19.08.2020

Můj komentář se nebude lišit od většiny ostatních. Jde vidět, že spousta z nás toužila po příbězích o upírech ze staré školy a konečně jsme se dočkali.

lassse
08.06.2020

Příjemné překvapení. Moc jsem od toho nečekal, ale opravdu se to povedlo a bavilo mě to.

SeanFifield
06.03.2020

Dobrá kresba i scénář povedený. Krásný příběh s napětím se spoustou krve. Mám i dvojku, ale zjistil jsem, že další příběhy u nás Česky nevyjdou. Tak že jenom to, že zde má svůj podíl na příběhu Stephen King tak to BB Art vydalo a pak se na to vysralo.

Praevka
13.12.2019

Bylo to dobré, příběh i vizuální zpracování, ale... ale po přečtení mám hlad... asi jako Skinner, když by si dal něco sladkého a chce víc, tak já chci víc z toho příběhu.