Americký upír

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Krvavá noční můra Skinner Sweet je nemilosrdný a lstivý psanec. A taky upír… ale ne jen tak ledajaký. Jako první upír, který se zrodil na americké půdě, je silnější, sveřepější a světlo mu neuškodí ani v nejmenším. Pětačtyřicet let poté, co vstal z hrobu, se Sweet ocitne v Los Angeles dvacátých let, kam světla Hollywoodu vábí jako můry mladé a krásné dívky. Jak ovšem záhy zjistí mladá a chudá herečka Pearl Jonesová, působí tu síly mnohem zlověstnějšího než pouhá lidská hrabivost. Když její sny o hvězdné filmové kariéře promění v krvavou noční můru, pomůže jí Skinner Sweet přežít - a pomstít se....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150081/big_americky-upir-g46-150081.png 4.2246
Série:

Americký upír 1.


Žánr:
Horory, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , BB art
Originální název:

American Vampire vol.1, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Americký upír

lucia0482
15. března

Stephen King je môj najobľúbenejší autor, a preto som tento komiks musela mať. A hoci dovtedy som komiksy nečítala, celkom ma to chytilo. Príbeh o upíroch nemôže sklamať, aj keď občas som bola stratená v deji. Americký upír bol príjemným osviežením, za večer ho máte prečítaného a myslím si, že nudiť sa nebudete. Upíri sú klasika, ktorá neomrzí.

dr.horrible
25.10.2022

Nápad vcelku novátorský, spracovanie priemer, dialógy podpriemer.


Arkagas
10.06.2022

Chtěla jsem si v knihovně půjčit nějakého Stephena Kinga a bohužel měli jen vše, co jsem už četla. Moje oko tedy padlo na tuhle klasiku, protože jsem si stejně chtěla odnést nějaké komiksy. Přečteno za jeden večer, a fajn. Příběh Amerického upíra jsem znala, ale knihu jsem v ruce nikdy neměla. Takže tohle je takové splnění mého velkého komiksového restu z pera Stephena Kinga. Co se mi na knize ale líbí úplně nejvíc je samotné úvodní slovo, ve kterém se Stephen svěřuje s tím, jak čerpal inspiraci od svého syna a znovu a znovu si četl jeho Zámek a klíč.
Upíři jsou moji, v jakékoliv podobě a už při čtení mi v hlavě vytanula myšlenka na to, že se zase musím podívat na komplet True blood.

Moltri
28.10.2021

Příběh se mi líbil, ale ke konci mi nedávalo smysl neustálé přeskakování do minulosti, kde se toho stejně moc nedělo. Také se nevyznám v tom, kterou část psal S. King a kterou S. Snyder nebo jestli to celé psal S. King a S. Snyder je jen kreslíř, nebo proč mají kapitoly dva názvy.
Asi jsem od toho čekal něco jiného...

Kate18
07.03.2021

Když jsem zjistila, že King napsal komiks, hned jsem věděla, že to chci číst. Spojení mých nejmilejších :) Žádní sladcí upírci, ale konečně pořádně krvavá podívaná. Co taky čekat od Kinga. Příběh o Skinnerovi Sweetovi se odehrává ve dvou časových úrovních. Příběh nám vypráví Will Bunting, který byl svědkem velmi podivných událostí. Popisuje svůj román Zlá krev, který vydal jako fikci, i když se většina zakládala na pravdě. Dozvíme se, jak se Sweet stal upírem a jakým druhem upíra, protože to je nový, americký upír. V současnosti se setkáme s mladými slečnami, které přišly do L.A. a touží se stát herečkami. Zatím mají jen malé komparzní role, ale to se má změnit, když Pearl jeden významný muž pozve na svůj večírek. To ji navždy změní život.

zandu
07.02.2021

Bezva to bylo. Jen jsem se občas ztrácela a musela se vracet. Ale to mi nikterak nevadilo. Paráda

n.ezn.amy
01.12.2020

Osobně mám rád knihy s upírskou tématikou a proto když Stephen King napsal tento upírský příběh, tak jsem si ho moc rád přečetl. Sweet Skinner, psanec, vrah a první upír narozený na americké půdě pomůže začínající herečce Pearl Jonesové uskutečnit pomstu na těch, kteří jí děsivě napadli. Napínavý příběh z dvacátých let pro ty kdo mají rádi komiks, upírskou tématiku a hlavně zradu a pomstu.

jan14s
19.08.2020

Můj komentář se nebude lišit od většiny ostatních. Jde vidět, že spousta z nás toužila po příbězích o upírech ze staré školy a konečně jsme se dočkali.

1