nadali nadali komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto skvělá kniha, která mě vtáhla a nepustila.
Těžké téma, ale skvěle uchopené. Prostě paráda.

28.05.2019 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem poslouchala jako čtení na pokračování. Až pak jsem četla.
Najdete tu historii, lásku, smutek a občas i beznaděj.
Každopádně Zuzanin dech rozhodně stojí za přečtení, i když se nečte vůbec lehce.

07.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Doporučuji, tahle kniha vás nepustí.

12.02.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

V knihách, které obvykle čtu, musím pracovat se svou hlavou, hledat skuliny v ději, které mi utekly a dávat si věci do souvislostí.
Nic z toho zde nenajdete, děj je vám předestřen na stříbrném podnose s růžovou mašličkou a pocukrovaný marcipánovými srdíčky. A kdybyste té sladkosti měly málo (neboť toto je kniha pro ženy a myslím, že ji dočtou pouze ty vytrvalé), všechno je to ještě ozdobené opravdu sladkou šlehačkou.
Pro mě utrpení číst. Ale zapřela jsem se a vydržela do konce, kde jsem dostala ale pouze další dávku cukru. Uf.
Já vím, že my ženy potřebujeme vypnout, ale tohle je tak příšerná červená cukrárna (o knihovně se nedá mluvit), že jí odnesu do nejbližší knihobudky.
Úplný omyl v knihkupectví, žádnou z knih v té sérii už nedám.
Jedna hvězdička za hezkou obálku.

18.02.2023 1 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Pro mě je King jako návrat do příjemných bačkor, které dobře znám.
Ta blbost s plotem je vážně ujetá, uvidíte.
Ale jinak nemám moc co vytknout, byla to po dlouhé době knížka, kterou jsem si prostě musela koupit :) Hezké čtení

09.10.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Pachatel je zřejmě geniální a navíc zvládá bilokaci. Tenhle román už je moc, i když Joonu Linu fakt můžu.

03.02.2019 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Skvělá kniha, výtečný sloh a poutavý děj vás nepustí. Doporučuji.

23.03.2021 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Hrozně vás to bude bavit.
Svižný styl, skvěle vykreslené postavy.
Uvěřitelný dej.
Moc se mi to líbilo.

23.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Knihu jsem vůbec nemohla přestat číst. Od druhé poloviny knihy fakt doslova, přečteno za dva dny.
Opravdu poutavé, čtivé, perfekntni popis postav, prostředí, přírody. Jako bych tam byla s nima.

12.02.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Skvělá a napínavá kniha.
Z filmových zpracování mám mnohem raději starší verzi, Noomi je v té roli jako doma :)

04.09.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Kniha je jemná a delikátní. Za pár dní přečtená. Od poloviny do konce nešlo přestat číst.
Čas ubíhá jako v mašince Ššš-šš. Snad ještě budeme mít co číst.
Říkám díky.
A nechť jsou tvé dny dlouhé a noci příjemné, sai.
A tu jednu hvězdu jsem ubrala za ten konec, i když se dal očekávat :)

30.07.2022 4 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Příjemný a napínavý příběh, na konci s neočekávaným (nebo možná ocekávaným?) zvratem. Ponurá atmosféra je skvěle vykreslená do nejmenších detailů, budete si připadat, že jste se ocitli na blatech v opuštěné hospodě u nevrlého strýce a tiché tetičky. Možná ucítíte slaný vítr od moře a také se vám zježí chloupky na zátylku, neboť víte, že tady ale vůbec nic není v pořádku.
A konec, tak ten se mi fakt líbil :)

11.09.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Musím popravdě napsat, že brzy vám polezou všichni z té knihy tak strašně na nervy, že možná přehodnotíte, jak se sami chováte a možná něco změníte k lepšímu.
Přečteno za dva dny, nešlo se odtrhnout, chtěla jsem vědět, jestli je někdo za mě zabije :))))

23.03.2021 4 z 5

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Pro mě stále aktuální téma. Knihu jsem četla před mnoha lety, velmi mě oslovila a pomohla mi pochopit.

08.08.2020 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

(SPOILER) Kniha je velmi čtivá. Přečetla jsem ji na dovolené za necelých 14 dní.
Vím, že tady hodně čtenářů píše, že Stephen už vyměkl a kdesi cosi. Nepřijde mi. Princ s chapadly. Gogmagog. Zvrácené hry. Není to jen tím, že máme větší prostor naší fantazii?
Kdyby to tak bylo, mně to nevadí.
Trochu je to Srdce v Atlantidě. Trochu je to od každého trochu. Trochu je to pohádka.
Možná jsem čekala dramatičtější závěr.

05.08.2023 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Po 20 letech jsem se ke knize vrátila a nechala se pohltit, jako se mi to obvykle u tohoto autora stává.
Musím přiznat, že v mém věku už mi ty pomalé rozjezdy ani trochu nevadí. Je to svět, ve kterém si užívám každou chvíli. Nikam nespěchám a vzpomínám na minulé i budoucí příběhy, které se propojují tak, aby se na konci staly součástí paprsku.
Poslední čtvrtina knihy je jako obvykle sjezd z prudké klouzačky.
Přeji příjemné čtení a držte Alanovi, Brianovi, Norrisovi i Triše palce. Však sami uvidíte, že to budou potřebovat :)

02.05.2022

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi čtivá romantická pohádka pro velké holky :-)

01.01.2019 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Mám s Irvingem jako autorem vždy trochu problém. Souvisí asi s mou netrpělivostí. V tomto příběhu jsem trpěla stejně jako u knihy Pravidla moštárny. Myšlenky kolem mě plynuly a plynuly a plynuly :)
Kniha stojí za přečtení. Občas slyším v noci Owena, jak ječí na půdě :))

28.01.2017 4 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Pokud se vám podaří překlenout první třetinu, zbytek slupnete jako malinu.
Příběh Evy, od které se očekává, že bude někým jiným, než je. Samostatná, cílevědomá žena je uvržena do společnosti chlapečka, který je prostě jiný anebo ho vidí jiného Eva? Měla udělat něco jinak? Měla mít vůbec dítě?
A co Kevin? Narodil se zlý? Měl těžký porod? Je smutný? Psychopat? Jak to s ním teda je?
Asi si prostě musíme promluvit o Kevinovi.

28.01.2024 5 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Už jsem odcházela z knihovny s kupou knih o vzdělávání a ADHD na prázdniny, když na mě v regále vykoukla tahle podivná obálka. Paní knihovnice vždy otočí knihy na stojánky obálkou dopředu a tohle byl tah na branku.
Knihu jsem četla necelý týden a vzhledem k tomu, že mě toto téma zajímá a mám dospívající děti, dost mě to zaujalo.
Opravdu obdivuji všechny, kteří pečují o drogově závislé. Musí to být hukot.
Celé rodině přeji, ať je vše v pořádku a překonají tuhle otřesnou kapitolu života.
Jak jsem vděčná, za moje dcery. Za vnuka, který vyrůstá v milující rodině. Není to samozřejmost, jak je vidět.

25.06.2023 4 z 5