mysiacik mysiacik komentáře u knih

Švábi Švábi Jo Nesbø

Niektorí tvrdia, že prvé knihy od Nesba nie sú tak dobré ako tie ďalšie, ale mne sa páčil aj Netopier a teraz aj Švábi. Fakt mi nevadí, že dejová línia nie je napätá od začiatku až do konca, dáva to knihe trochu literárnejší ráz.

26.03.2014 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

No.... Som v rozpakoch. Autorka píše síce čtivo, ale rozvláčne. Niekoľkokrát som sa musela nútiť, po tom, ako som knihu na chvíľu odložila, aby som sa k nej vrátila.

06.03.2014 2 z 5

Alina Országová Alina Országová Jégé (p)

Až pri čítaní takýchto diel slovenskej literatúry som si uvedomila, že sme mali a stále máme na Slovensku dobrých autorov. V diele sa odráža duch vtedajšej doby, ale je zaujímavé sledovať a možno trochu porovnávať naše dnešné predstavy o tomto období, hlavne z hľadiska úpadku morálky, a zobrazenie skutočnosti, ktoré nám dal k dispozícii autor. Rozhodne stojí za prečítanie.

29.09.2013 4 z 5

Červené víno 1 Červené víno 1 František Hečko

Po pokusoch o poéziu sa Hečko pokúsil napísať román a rozhodne je tam viac ako doma. Ten, kto chce mať prehľad v slovenskej literatúre 20. storočia by knihu rozhodne nemal obísť. Je napísaná celkom "čtivo", ale musím povedať, že raz stačilo. Knihe dávam 3 hviezdičky, lebo je to slušne napísaný román (čo sa o ďalších Hečkových románoch povedať nedá - Drevená dedina, Svatá tma), ale nie to dielo, ktoré nevypustíte z ruky, kým neprečítate poslednú stránku.

29.09.2013 3 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Poviedky nečítam, urobila som výnimku a urobila som dobre! Niekde o niečo slabšia pointa, ale inak sa kniha číta sama. To, že ide o poviedky, je výhodou najma v tom, že možete kedykoľvek knihu nechať odležať a znovu sa k nej vrátiť.

25.07.2013 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Prvá kniha od Nesba... a vobec nie zlá. Odkedy som prečítala Milénium od Larssona, natrafila som na menej podarených severských autorov, ale myslím, že Nesbo má svoj štýl, ktorý ho robí zaujímavým a rozhodne je konkurencieschopný aj k takému Larssonovi. Ale nerada by som těchto dvoch porovnávala, myslím, že každý z nich má niečo do seba.

Už sa teším na Netopiera a Švábov!

01.07.2013 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Moje prvé stretnutie s Palahniukom. A hneď celkom úspešné. Nie je to úplne moj štýl, ale bola to fajn zmena a kľudne to doporučím ďalej. Najviac ma dostali vyhladené vrásky v dlaniach :D

01.07.2013 4 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Patrí medzi moje obľúbené knihy od tejto autorky. Tak nejak si ma podmanila atmosféra dievčenskej školy aj nečakané rozuzlenie. A bolo pre mňa požitkou preberať sa stránkami tejto detektivky.

19.06.2013 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Jedna z tých lepších detektívok od Agathy :)

19.06.2013 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Čakala som väčšiu "pecku", pretože som to porovnávala s Stiegom Larssonom, ale bolo to príjemne napäté čítanie. Určite sa pustím aj do Paganiniho zmluvy a Svedkyne ohne.

19.06.2013 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Výborná, zaujímavá, aj keď trochu náročnejšia knižka. Rozhodne stojí za to nájsť si na ňu čas.

06.10.2012 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Pekná knižka, poteší.

06.10.2012 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Na prvý pohľad to tak nevyzerá, ale čím dlhšie ju čítate, tým viac vás to baví. Rozhodne doporučujem, je to hlboká, dojemná a prekvapivá kniha.

06.10.2012 5 z 5

Přednášejte jako na TEDu Přednášejte jako na TEDu Chris Anderson

Je spousta knih o tom samém tematu, které mi nic nepřinesly - jenom zopakování už dřívě zjevných věcí. Tato je jiná, přináší konkrétní metody, spíš inspiruje (není nutné držet se všeho, je dobré osvojit si to, co mi je přirozené). Takže pokud se někdo chce naučit dobře a zajímavě mluvit před publikem, tuto knihu mohu vřele doporučit.

01.08.2018 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Začátek slibný, ale pak mi to přišlo překombinované :(

22.01.2015 3 z 5

Ja velkáč Ja velkáč Ľubo Dobrovoda

Kniha Ja malkáč bola napísaná lepšie, tu som už mala pocit, že sa autor často opakuje a v snahe byť vtipný používa často vulgarizmy, aj keď to nie je namieste. Miestami mi ale jeho "vtipnosť" prišla násilne vložená. Neľutujem, že som si obe knihy prečítala, kľudne ich aj doporučím, aj keď musím povedať - čítala som už aj lepšie :)

26.08.2013 3 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Horkoťažko som sa prebojovala ku koncu. Prvá kniha od autora, dám mu ešte raz šancu a prečítam si toľko ospevovaného Alchymistu, tak som zvedavá.

04.07.2013 2 z 5

Muž, který zemřel jako losos Muž, který zemřel jako losos Mikael Niemi

Tiež sa mi zdalo, že kapitoly venované histórii, jazyku a pod. vybočovali zo žánru a tempo deja spomaľovali, čo bolo na škodu románu. Záver bol rozpačitý. Prečítať sa to dá, ale druhýkrát by som do toho nešla.

20.06.2013 3 z 5

Kratšie detektívne príbehy sú ideálne na spestrenie voľného času, keď ho veľa nemáte. Takže určite túto knihu doporučujem, je napísaná pútavo, je to taká klasická Agatha a klasický Hercule Poirot.

19.06.2013 4 z 5

Pavouk v síti Pavouk v síti Magda Váňová

Dovolenková kniha. Nič náročné, ale autorka píše "čtivo", takže stránky ubiehajú jedna radost! Koniec je predpokladateľný, ale aj to k dovolenkovej literatúre patrí....

19.06.2013 3 z 5